دستگیره دیجیتال یوکا از قفل های دیجیتالی است که برای شرکت OEM یوکا می باشد. OEM به این مفهوم است که یک شرکت مادر در کار است. شرکت مادر یا همان تولید کننده اصلی دستگیره دیجیتال را به شرکت های مختلف می فروشد. به این منظور نام آن ها روی قفل های خود چاپ می کند. در این صورت کمترین تغییری در دستگیره اصلی داده نخواهد شد. شرکت مادر برای شرکت یوکا برند HI-ONE می باشد. به طور کلی دستگیره های دیجیتالی از برندهای مختلفی وارد ایران می شوند و یک محصول امنیتی وارداتی می باشد. شرکت یوکا اسامی قفل های هایوان را تغییر داده است و نام های جدیدی روی آن گذاشته است. در این مقاله علاوه بر آشنایی با دستگیره دیجیتال یوکا قصد داریم تا برندهای دیگر این محصول را به شما عزیزان معرفی کنیم.

قفل دیجیتال یوکا

دستگیره دیجیتال یوکا در مدل های مختلف دستگیره اهرمی و پول و پوش در بازار موجودند. مدل های آن ها مشابه قفل های هایوان هستند. با کمی دقت متوجه می شوید که قفل LEO PRO یوکا همان H7090 از برند هایوان است. همچنین قفل هوشمند LEO CLASSIC همان مدل H5290 برند هایوان می باشد. شکاف بزرگ امنیتی قفل های یوکا نداشتن قفل کودک است. قفل کودک که بیشتر در مورد دستگیره دیجیتال اهرمی مطرح می شود یک آپشن امنیتی بسیار مهم به حساب می آید. چرا که با فعال کردن آن دیگر کودک شما امکان خروج از خانه را نخواهد داشت. دستگیره تمام اتوماتیک به عنوان جدیدترین نوع تکنولوژی دستگیره دیجیتال در قفل یوکا دیده نمی شود. قیمت قفل های این شرکت نسبت به قفل دیجیتال هایوان در سایت علی بابا بالاتر است. دستگیره دیجیتال تشخیص چهره آن با ضعف هایی روبرو است. از جمله آن ها می توان اختلال عملکرد شناسایی در استفاده از موارد مزاحم مثل کلاه دانست. همچنین تشخیص در فاصله نزدیک و طولانی شدن شناسایی در مواردی که تعداد افراد معرفی شده به قفل چند نفر باشند.

قفل دیجیتال یوکا

دستگیره دیجیتال سامسونگ

قفل هوشمند سامسونگ از قفل های محبوب بازار هستند که انواع مختلفی دارند. این قفل ها طیف وسیعی از مدل ها را در برمی گیرند که به لحاظ دسترسی و قابلیت ها متفاوتند. قفل های دیجیتال سامسونگ دارای نمایش تصادفی جای اعداد هستند. به گونه ای که دیگران بواسطه جای انگشت کاربر اصلی نتوانند به رمز پی ببرند. یعنی برای هر کاربر نمایش اعداد به شکلی متفاوت خواهد بود. دستگیره دیجیتال تمام اتوماتیک سامسونگ به گونه ای است که برای باز کردن درب نیازی به استفاده از دستگیره ندارید. به طوریکه با استفاده از هر دسترسی درب به طور خودکار باز می شود. نمونه این نوع دستگیره را می توانید در قفل DR719 سامسونگ مشاهده کنید. قفل های سامسونگ امکان اتصال آپشنال به ریموت و آیفون تصویری را دارند.

نمونه دستگیره دیجیتال پول و پوش سامسونگ را می توانید در مدل های DP728 و DP609 مشاهده کنید. این قفل ها به خانه هوشمند متصل می شوند و از طریق کنترلر این سیستم امکان باز کردن درب را دارند. سازو کار خانه هوشمند بر اساس اتصال به اینترنت تجهیزات و برقراری ارتباط با پروتکل هایی نظیر ZIGBEE و Z-WAVE می باشد. قفل های سامسونگ امکان گزارشگیری ندارند. به همین علت اگر انتظار گرفتن خروجی از آمار ترددها و یا اعمال محدوده زمانی روی دسترسی ها را داشته باشید. می بایست در کنار قفل یک ACCESS CONTROL تهیه کنید. همچنین دستگیره هوشمند سامسونگ اپلیکیشن دارد اما تنها روی برخی از گوشی های هوشمند فعال است.

قفل دیجیتال

نکات مهم در خرید قفل دیجیتال

برای خرید دستگیره دیجیتال اول از همه به واردات قانونی آن توجه کنید. در صورت قاچاق بودن این کالا امکان ارائه خدمات پس از فروش وجود ندارد. البته که به دلیل عدم پرداخت عوارض گمرکی توسط فروشنده با قیمت نازل تری در بازار عرضه می شود. در کنار این مطلب از فروشنده معتبر خریدتان را انجام دهید. فروشنده معتبر واردات قفل را از مبادی قانونی به همراه برگه سبز گمرکی انجام می دهد. بعلاوه دارای مکان حضوری و وبسایت معتبر اینترنتی جهت فروش دستگیره دیجیتال است. فروشنده معتبر می تواند خدمات پس از فروش ارزنده ای به مشتری ارائه دهد. همواره پشتیبانی فنی 24 ساعته دارد. روی محصولات خود دفترچه راهنمای فارسی دارد.

از دیگر موارد مهم در هنگام خرید قفل دیجیتال توجه به تعداد و تنوع دسترسی هاست. همچنین نوع دستگیره دیجیتال در راحتی استفاده از آن نقش مهمی ایفا می کند. قیمت یک قفل هوشمند در زمان خرید مهم است و ضرورت خرید آن را تا حدی توجیه می کند. قابلیت های یک دستگیره دیجیتالی نیز در زمان خرید حائز اهمیت است. فرض کنید قفل را برای یک مکانی که مجهز به هوشمندسازی است می خرید. در اینجا می بایست از اتصال آن به خانه هوشمند اطمینان حاصل نمایید یا اگر قفل را برای اماکنی که مراجعین زیادی دارند تهیه می کنید اتصال آن به ریموت و آیفون برایتان سودمند خواهد بود.

قفل سامسونگ

نگهداری از دستگیره دیجیتال

برای یک قفل هوشمند همواره از باتری های اورجینال استفاده کنید. زیرا باتری فیک به برد دستگاه آسیب می رساند. همچنین در مواردی بعد از تعویض باتری باز هم آلارم اتمام باتری را نمایش می دهد. باتری را به موقع تعویض کنید تا در قفل سولفاته نشود. از آویزان کردن اجسام سنگین به دستگیره دیجیتال خودداری کنید. از استفاده مستقیم شوینده روی قفل هوشمند اجتناب نمایید. در این مورد سعی کنید از یک دستمال استفاده کنید و شوینده را به آن بزنید.  استفاده زیاد از الکل بر روی دست در عمل شناسایی اثر انگشت حسگر اختلال وارد می کند.

برای مشاهده محصولات در اینستاگرام شرکت بارمان کلیک نمایید.