در خرید انواع قفل اثر انگشتی باید به یک سری نکات دقت شود. به طور کلی قفل های اثر انگشتی به واسطه اسکنر دیجیتالی که دارند سبب باز کردن درب می شوند. این تکنولوژی در قفل های اثر انگشتی سبب می شود که شرایط اجرایی برای مشتریان به خوبی رعایت شود.

تکنولوژی بیومتریک در این قفل ها به واسطه سیستم اجرایی بی نظیری ارزیابی می شود. در واقع این قفل ها خیلی راحت تر از قفل های سنتی اجرا می شوند. یک سری نکات در مورد انواع قفل اثر انگشتی مطرح شده است که دانستن آنها کمک می کند تا استفاده از این قفل ها با خیالی راحت صورت بگیرد.

میزان ایمنی انواع قفل اثر انگشتی

یکی از مهمترین مسائل در خصوص انواع قفل اثر انگشتی، میزان ایمنی بالای آن است. در واقع این سبک از قفلها دارای پین مخصوصی هستند و سارقان نمی توانند با ضربه یا زور زیاد این قفل ها را باز کنند. قفل های بیومتریک از نظر سبک امنیت بسیار عالی اجرا شده اند و چیزی به اسم گم کردن کلید برای آنها معنا ندارد.

قفل دیجیتالی ایمنی بسیار بالایی دارند. در واقع در این قفل ها بسته شدن در به دقت صورت می گیرد یعنی پس از 5 ثانیه در قفل می شود. موضوع امنیت برای انواع قفل اثر انگشتی اهمیت زیادی دارد و باید به دقت ارزیابی صورت بگیرد.

انواع قفل اثر انگشتی

کنترل بالای انواع قفل اثر انگشتی

هر قفلی که انتخاب می کنید باید از نظر عملیات کنترلی در شرایط خوبی قرار بگیرد یعنی برنامه ریزی برای کنترل آن باید به دقت انجام شود. گاه نیاز به کنترل بالاتری برای قفل است. مثلاً استفاده از گزینه های تشخیص اثر انگشت و یا ورود با پین کد از مواردی است که سبب می شود موقعیت کنترل قفل بیشتر و بهتر باشد. نکته مهم دیگر این است که این قفل ها کاربری آسانی در کنار کنترل بالا داشته باشند.

انواع قفل اثر انگشتی می بایست به کاربران اجازه دسترسی یا عدم دسترسی از طریق کامپیوتر را بدهند. همینطور این قفل ها در منزل یا محل کار با سرعت بالایی برنامه ریزی می شوند. دقت کنید که زمان و تاریخ ورود و خروج افراد باید توسط انواع قفل اثر انگشتی به خوبی ثبت شود. این رویکرد سبب می شود که انجام فعالیت های کاربران آسانتر باشد.

عدم کپی برداری انواع قفل اثر انگشتی

قفل های اثر انگشتی باید به شکلی طراحی شوند که شرایط کپی برداری برای آنها وجود نداشته باشد. یعنی سارقان و یا کسانی که با کامپیوتر کار می کنند نباید بتوانند این قفل ها را به سادگی باز کنند. بر خلاف کلید، اثر انگشت ها هرگز گم نمی شوند و یا دزدیده نمیشوند و نمی توان کپی برداری از آنها انجام داد.

قفل اثر انگشتی قابلیت تشخیص اثر انگشت بدون نیاز به هیچ اطلاعاتی را دارد. طراحی این قفل به صورتی است که می تواند به واسطه الگوریتم های اثر انگشت خطوط و شیارهای روی انگشتان دست را شناسایی کند. همینطور از یک سری سنسورهای سیلیکونی خاص در آن استفاده شده است. عدم کپی برداری از موارد بسیار مهمی است که برای انواع قفل اثر انگشتی مدنظر قرار می گیرد.

ویژگی های قفل های اثر انگشتی درب

قفل شدن درب به صورت اتوماتیک

یکی دیگر از ویژگی های مهم انواع قفل اثر انگشتی این است که سبب می شود درب به صورت اتوماتیک قفل شوند. در واقع این قابلیت را برای صاحب خانه ها ایجاد می کند که در صورت نبود، درب به شکل کاملاً اصولی قفل شود. شما نگران این موضوع که آیا در منزل را قفل کرده اید یا نه نخواهید بود و هیچ مشکلی در این راستا رخ نمی دهد. قفل کردن درب به صورت دستی برای انواع قفل اثر انگشتی بی معنی است.

ضد نفوذ بودن قفل

بسیاری از افراد این تصور را دارند که قفل های اثر انگشتی ظریف هستند و به سادگی دچار شکنندگی می شوند. برخی نیز این تصور را دارند که این قفل ها قابلیت نفوذ دارند اما این تصورات اشتباه است. در تولید بدنه این قفل ها از فولاد یا برنج مقاوم استفاده شده است. این رویکرد سبب می شود که مقاومت آنها در برابر هر نوع ضربه و نفوذی بیشنر باشد. بسیاری از قفل های اثر انگشتی قابلیت اتصال به سیستم هشدار دزدگیر را دارند به این معنی که وقتی شخصی سعی در دستکاری قفل می کند، هشدار های لازم به مسئول امنیت ساختمان داده خواهد شد.

اسکنر های بیومتریک

یکی از موضوعاتی که برای انواع قفل اثر انگشتی در نظر گرفته می شود اسکنرهای اثر انگشتی است. به طور کلی این اسکنرها به شکلی عمل می کنند که علاوه بر زیبایی و ظرافت موقعیت کنترل تردد نیز به خوبی اجرا می شود. اسکنرهایی که برای انواع قفل اثر انگشتی در نظر گرفته می شوند دارای دقت بالایی هستند همین دقت بالا سبب می شود که برای بسیاری از مکان ها مناسب باشند. این قفل ها دارای سبک اجرایی مخصوصی هستند به طوری که انواع قفل اثر انگشتی با برندهای مختلف ساز و کار بهتری خواهند داشت. یک نکته مهم دیگر در خصوص انواع قفل اثر انگشتی این است که این قفل ها ساختاری خاص دارند که بر اساس مکان مورد نظر انتخاب می شوند.

نکات مهم در مورد انواع قفل اثر انگشتی

هوشمندانه خرید کنید!

انواع قفل اثر انگشتی می توانند صدها اثر انگشت از کاربران را ذخیره سازی نمایند. این قفل ها هم برای دفاتر اداری و هم برای ساختمان های تجاری استفاده می شوند. در واقع این قفل ها برای نقاط حساس و سرور ها به شکلی تنظیم شده اند که اثربخشی خاص خود را دارند. شما در خرید انواع قفل اثر انگشتی باید به کیفیت آن دقت زیادی داشته باشید و سعی کنید کیفیت این قفل ها را بسنجید و همه جوانب را در نظر بگیرید. این قفل ها به نسبت طراحی خاص خود قیمت گذاری می شوند. قیمت انواع قفل اثر انگشتی در سال های اخیر با یک سری تغییرات همراه بوده است و این موضوع کیفیت قفل ها را از بین می برد. این قفل ها از نظر سبک اجرایی مدل های مختلفی را پوشش می دهند.