یکی از مدل‌های قفل دیجیتالی که جدیداً وارد بازار ایران شده است قفل دیجیتال روک P221 است که قابلیت‌های منحصر به‌فردی به کاربران ارائه می‌دهد. این قفل از مجموعه قفل‌های سری P برند روک است که دستگیره تمام اتوماتیک دارد و با استفاده از هر نوع دسترسی درب به طور خودکار باز می‌شود و نیازی به استفاده از دستگیره برای باز کردن درب را نخواهید داشت. از مزیت‌های این قفل کارتی، قابلیت نصب آن بر روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت و فلزی است. همچنین به دلایل روشنی این قفل ضد سرقت محسوب می‌شود که در این جا به شرح آن می‌پردازیم. به علاوه برای شناخت ویژگی‌های قفل دیجیتال روک P221 تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

دسترسی‌های قفل دیجیتال روک P221

دسترسی‌های قفل دیجیتال روک P221 فول آپشن است؛ یعنی برای باز کردن درب می‌توانید از دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت استفاده نمایید. کارت‌هایی که می‌توانید برای باز کردن این قفل استفاده کنید شامل کارت‌های بزرگ (همانند کارت بانکی)، key tag (جاسوئیچی مانند) و اسمارت کارت (کارت پشت برچسب‌دار مخصوص گوشی همراه) می‌باشد که بسته به راحتی و سلیقه شما در اختیارتان قرار می‌گیرد. سنسور اثر انگشتی این قفل از نوع خازنی است که درصد خطای آن نزدیک به صفر است.

از مزیت‌های قفل دیجیتال روک P221 ارائه دسترسی‌های زیاد است که شامل 299 دسترسی (290 کاربر عادی و 9 کاربر ادمین) می‌باشد. تفاوت دسترسی ادمین با عادی امکان انجام تنظیمات قفل و تعریف کاربر جدید است. آپشن دسترسی دوبل امنیتی، ورود امن‌تری برایتان رقم می‌زند به صورتی که شرط باز شدن درب استفاده هم‌ز‌مان از دو دسترسی می‌باشد. سیستم تابع خیالی ورود رمز مانع از حدس رمز اصلی توسط دیگران می‌شود به طوری که می‌توانید تعدادی کاراکتر عددی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید.

قفل دیجیتال روک p221

سیستم قفل اتوماتیک (auto lock)

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های امنیتی که قفل P221 در اختیارتان می‌گذارد قفل اتوماتیک است؛ چرا که خیالتان از بابت قفل شدن درب برای همیشه راحت می‌شود. کارکرد این آپشن به صورتی است که پس از بستن درب در هنگام خروج از منزل و یا محل کار بعد از چند ثانیه درب به طور خودکار قفل می‌شود که این قابلیت در قفل دیجیتال روک P221 امکان زمان‌بندی را نیز دارد.

قفل هوشمند روک

اتصال به خانه هوشمند قفل روک P221

اگر از تکنولوژی IOT (اینترنت اشیاء) یا همان کنترل تجهیزات الکترونیکی توسط اینترنت در خانه و یا محل کارتان استفاده می‌نمایید قفل دیجیتال روک P221 برای ورود به این سیستم گزینه مناسبی است؛ چرا که بدون نیاز به هزینه اضافی به راحتی به کنترلر سیستم هوشمندساز شما متصل می‌شود و از طریق آن فرمان باز کردن درب را اجرا می‌کند.

چشمی دیجیتال و کنترل از راه دور قفل روک

دو قابلیت منحصر به فردی که در قفل دیجیتال روک P221 در نظر گرفته شده است چشمی دیجیتال آنلاین و امکان باز کردن درب از هر جایی است که گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل می‌شود. هر دوی این آپشن‌ها توسط اتصال به اینترنت کار می‌کنند؛ به این صورت که قفل دیجیتال روک P221 دارای اپلیکیشنی است که روی انواع گوشی هوشمند قابل نصب و پشتیبانی می‌باشد. تصویر شخصی که آیکون زنگ روی قفل را لمس کرده است از طریق این اپلیکیشن برای شما توسط نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود و در صورتی که که بخواهید امکان باز کردن درب از راه دور وجود دارد.

از ویژگی‌های این چشمی داشتن صفحه LCD پنج اینچی است که پس از زنگ زدن تصویر را برای 13 ثانیه با زاویه دید گسترده نمایش می‌دهد. اگر یک میکرو USB داخل قفل قرار دهید می‌توانید این تصاویر را با ثبت تاریخ و ساعت ذخیره نمایید. ویژگی دید در شب با امکان ارائه تصویر واضح سیاه و سفید در تاریکی برای شما وجود دارد. در واقع با خرید قفل دیجیتال روک P221 از اختصاص هزینه مجزا برای تهیه چشمی دیجیتال بی نیاز می‌شوید.

قفل روک p221

قابلیت اتصال به ریموت و آیفون تصویری قفل روک

ریموت آپشنی است که امکان باز کردن درب تا شعاع 20 متری محل نصب قفل را به شما می‌‎دهد که این قابلیت در اکثر برندهای قفل دیجیتال به شکل آپشنال ارائه می‌شود و می‌بایست هزینه جداگانه برای داشتن آن بپردازید. در مقابل در قفل دیجیتال روک P221 ریموت جزء وسایل جانبی خود قفل است و همچنین بدون هزینه 426 دلاری به راحتی به آیفون تصویری متصل می‌شود و می‌توانید توسط آیفون هم قفل را باز کنید.

گزارش‌گیری (log) در قفل دیجیتال روک

کارکرد گزارش‌گیری به دو صورت متفاوت است؛ یکی ثبت آمار رفت و آمد‌هاست که از طریق اپلیکیشن قفل دیجیتال روک P221 قابلیت گرفتن خروجی را دارد. دیگری اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی کاربران عادی است که خارج از آن بازه دسترسی آن‌ها غیر فعال می‌شود. به طور مثال اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی بر روی دسترسی کارمندان یک شرکت.

rook digital lock

قفل دیجیتال روک ضد سرقت

همان‌طور که در مقدمه گفته شد قفل دیجیتال روک ضد سرقت است چرا که با سوار شدن بر روی مغزی که دارای زبانه هوک می‌باشد از دیلم انداختن و باز کردن درب توسط سارقین جلوگیری می‌کند. به علاوه سیستم ضد شوک در این قفل مانع از خراب کردن مدار قفل توسط سارقین به وسیله ورود برق اضافی می‌شود. آلارم ضد سرقت هم در زمان ورود دسترسی‌های فیک و یا اعمال زور و فشار به قفل به صدا در می‌آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از برند روک می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.