شرکت بارمان، بزرگترین واردکننده تجهیزات خانه هوشمند و قفل دیجیتال ایران، طیف گسترده ای از محصولات را از بازارهای جهانی با قیمت مناسب به شهروندان عزیز ارائه می دهد. اگر به دنبال گزینه های مناسب برای ایمن سازی منزل خود هستید با مشاورین ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تعمیر و نگهداری قفل دیجیتال

از آنجایی که قفل‌های دیجیتال یکی از اجزای اصلی خانه‌های هوشمند هستند و ویژگی‌های جذابی را ارائه می‌کنند، حفظ و نگهداری آن‌ها در مسیر درست بسیار مهم است. قفل درب اولین خط دفاعی ما در برابر سارقان است و در بین اعضای خانواده بسیار محبوب است. اگر می خواهید برای مدت طولانی از قفل دیجیتال خود استفاده کنید، باید هر روز به استفاده و نگهداری آن توجه کنید. در این مقاله به بررسی جنبه های مهم نحوه محافظت بهتر از قفل های دیجیتال می پردازیم تا بتوانید به طور موثر از آنها استفاده کنید.

تعمیر و نگهداری قفل دیجیتال

نگهداری مداوم و استفاده ملایم از دستگیره دیجیتال

بررسی مداوم وضعیت دستگیره دیجیتال بسیار مهم است و برخی از مشکلات جزئی را به طور کامل برطرف می کند. به صاحبان این قفل ها توصیه می شود هر شش ماه یکبار آنها را به طوری کامل بررسی کنند. در همان زمان، فاصله بین بدنه قفل و صفحه کلید را بررسی کنید تا ببینید آیا پیچ یا اتصال شل شده است یا خیر.

اگر از قفل دیجیتالی استفاده می کنید، هنگام باز و بسته کردن در، دستگیره را خیلی محکم فشار ندهید. انعطاف این محصولات ارتباط مستقیمی با قفل در دارد، بنابراین به آنها تکیه نکنید و چیزهایی مانند لباس را به آنها آویزان نکنید تا تعادل دستگیره را به هم نزنید. همچنین مشکلات زیادی در مورد درب های دارای قفل دیجیتالی به دلیل تراز نبودن لولاها رخ می دهد. پس سعی کنید لولاهای در را در وضعیت صحیح و محکمی قرار دهید.

به عمر باتری قفل و نحوه باز نگه داشتن درب دقت کنید

همیشه به عمر باتری قفل دیجیتال توجه کنید. اگر باتری به اندازه کافی شارژ نشده است، آن را طبق دستورالعمل شارژ کنید. اگر باتری تمام شود، به یک منبع تغذیه خارجی نیاز خواهید داشت. اگرچه سازندگان در ساخت این قفل ها از باتری های بسیار مناسبی استفاده می کنند، اما در صورت لزوم باید طبق دستورالعمل های مشخص شده توسط سازنده تعویض شوند. شایان ذکر است که هنگام تعویض یا اضافه کردن باتری پشتیبان به قطب های مثبت و منفی توجه کنید.

به همین ترتیب اکثر مدل های قفل هوشمند دارای سوراخ مکانیکی کلید هستند. اگر کلید مکانیکی به درستی جا نمی شود از روغن دیگری استفاده نکنید. اگر چنین مشکلی دارید، می توانید پودر گرافیت یا پودر مداد را در سوراخ قفل قرار دهید تا کلید راحت تر در سوراخ حرکت کند. اگر در چنین حالتی از روغن استفاده شود، گرد و غبار تمایل به چسبیدن به سطح دارد و باعث می شود گرد و غبار برای مدت طولانی باقی بماند.

عمر باتری قفل و نحوه باز نگه داشتن درب

برای تمیز کردن سطح قفل از مواد خورنده استفاده نکنید

اجازه ندهید قسمت بالای قفل با چیزی که مانند وایتکس می سوزد تماس پیدا کند. این ویژگی نسبت به سایر مدل ها برای قفل اثر انگشت اهمیت بیشتری دارد. سعی کنید از پاک کننده های طبیعی مانند مخلوط سرکه سفید و جوش شیرین برای تمیز کردن این موارد استفاده کنید. در صورت تماس قفل با محصولاتی مانند وایتکس، لایه محافظ آن آسیب می بیند. این در نهایت عملکرد قفل را تحت تأثیر قرار می دهد یا باعث می شود سطح بالایی آن تحت تأثیر قرار گیرد.

نرم افزار قفل دیجیتال را به روز کنید

اگرچه بسیاری از ما توجه چندانی به نرم افزار دستگاه های مختلف نداریم، اما هرگز نباید از آنها چشم پوشی کنیم. درست مانند به‌روزرسانی‌های تلفن‌های همراه که تنظیمات امنیتی مهمی را به همراه می‌آورند، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای قفل‌های هوشمند نیز می‌تواند در بهبود امنیت و برقراری ارتباط با مزاحمان کمک زیادی کند. فراموش نکنید که به محض نصب قفل درب آن را به روز کنید. این نقطه در قفل کارتی به وضوح قابل مشاهده است.

محافظت از قفل دیجیتال در برابر حملات فیزیکی

قفل هوشمند شامل یک محفظه بیرونی است که در خارج از خانه قرار گرفته است. قفل های دیجیتال اغلب به طور مداوم به روز می شوند و در برابر اقداماتی مانند هک از راه دور ایمن می شوند. هنگامی که مزاحمان راه حل های نرم افزاری خود را تمام کنند، مطمئناً راه های دیگری را برای دور زدن قفل امتحان خواهند کرد. اکثر افراد سعی می کنند بخشی از قفل را جدا کرده و سیم کشی داخلی را جدا کنند.

بنابراین، به طور مرتب تمام پیچ های قفل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را نمی توان با پیچ تلفن یا ابزار مشابه باز کرد. همچنین استفاده از موادی مانند چسب برای چسباندن بهتر قفل به درب کار معقول به نظر می رسد. در هر صورت سعی کنید سیستم هشدار قفل را روشن بگذارید تا هر مشکلی فورا به شما اطلاع داده شود.

محافظت از قفل دیجیتال در برابر حملات فیزیکی

نکات مهم هنگام کار با قفل دیجیتال

هنگام کار با قفل های هوشمند همیشه موارد زیر را در نظر بگیرید:

باید از رمزهایی استفاده کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشند. بنابراین هنگام تنظیم قفل رمز عبور را تغییر دهید و از ترکیب اعداد و حروف استفاده کنید. هرگز از اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد استفاده نکنید، حدس زدن آن آسان است.
به دنبال یک قفل هوشمند با دو راه برای باز کردن باشید. به عنوان مثال بسیاری از مدل های قفل درب اثر انگشتی دارای صفحه کلید برای وارد کردن رمز هستند.
قفل‌های دارای بلوتوث می‌توانند گزینه‌های زیادی برای باز کردن قفل درب با استفاده از تلفن همراه در اختیار شما قرار دهند. مدیریت و دسترسی به داده ها در این قفل ها بسیار آسان است.