افزایش امنیت درب های ضد سرقت یکی از موضوعات بسیار مهمی است که به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. مثلاً چهارچوب درب، کلاف درب ضد سرقت و همینطور ضخامت ام دی اف از موارد مهمی است که باید ارزیابی شود و در راستای افزایش امنیت درب های ضد سرقت مدنظر قرار بگیرد.

روش های افزایش امنیت درب های ضد سرقت

یکی از موارد مهم برای افزایش امنیت درب های ضد سرقت مربوط به چهارچوب درب است. به طور کلی ضخامت چهارچوب ها متفاوت است. برخی از چهارچوب های درب 1 و نیم میل هستند و برخی کمتر و یا بیشتر محاسبه می شوند. هرچه ضخامت بیشتر باشد در نهایت استقامت نیز بیشتر می شود. این موضوع به امنیت بیشتر درب کمک می شود و سبب می شود که از تاب برداشتن چهارچوب درب جلوگیری شود.

مورد دوم به اندازه مورد اول اهمیت دارد کلاف درب ضد سرقت است. در واقع اگر دقت کرده باشید بسیاری از سارقان از روش دیلم استفاده می کنند. دیلم می تواند بسیاری از کلاف ها را از هم جدا نماید بنابراین کلاف درب باید مستحکم باشد. کلاف ها نیز ضخامت های متفاوتی دارند و به طور کلی هرچه ضخامت بیشتر باشد امنیت آن نیز بیشتر می شود. یکی از موضوعات مهم متناسب بودن ضخامت کلاف درب و تعداد لولا است که بر اساس وزن زیاد درب ها می بایست رعایت شود. یعنی نیاز است که سطح ضخامت کلاف درب و تعداد لولا رعایت شده باشد تا مشکل تاب خوردگی ایجاد نشود.

موضوع بعدی در افزایش امنیت درب های ضد سرقت مربوط به ضخامت ام دی اف است. بسیاری از افراد در نگاه اول این تصور را دارند که ضخامت ام دی اف درب مورد ضد سرقت تاثیری در امنیت ندارد. اما در یک بررسی دقیق مشخص شده است که ضخامت درب ام دی اف 10 میل در مقایسه با 8 میل بیشتر است و به طور کلی تراکم بیشتری در مقایسه با شکست پذیری دارد یعنی میزان شکست پذیری برای آن کمتر در نظر گرفته می شود.

امنیت درب منزل با قفل دیجیتال

امنیت درب های ضد سرقت بر اساس نوع قفل

یکی از موارد پر اهمیت در امنیت درب های ضد سرقت مربوط به قفلها است. به طور کلی قفلی که استفاده می شود باید از نظر برند قوی باشد. این موضوع سبب می شود تا امنیت درب ها تا مدت ها حفظ شود. در بازار امروز برندهای عجیب و غریب از قفل دیجیتال ضد سرقت وجود دارد. به طور کلی قفل ها بر اساس نوع برند دسته بندی می شوند. برخی از قفل ها اصل و برخی تقلبی هستند. تشخیص این موضوع گاه بسیار دشوار است. بنابراین چه خوب است که قفل درب ضد سرقت را از نمایندگی های اصلی شرکت خریداری کنید. این کار سبب می شود تا برندهای اصل را نسبت به متفرقه بشناسید و بابت اندک تفاوت هزینه، به خودتان ضرر بزرگتری وارد نکنید.

ارتباط شبکه های فلزی داخلی درب ضد سرقت با امنیت آن

یکی از پارامترهای مهم امنیتی در خصوص درب ضد سرقت مربوط به شبکه های فلزی داخلی است. در برخی از مدل ها از شبکه ها به صورت کامل استفاده می شوند. برخی 70 درصد و برخی 50 و 20 درصد هستند و متناسب با کیفیت قفل ساخته می شوند. برای افزایش امنیت درب های ضد سرقت باید به شبکه فلزی داخلی نیز دقت کرد. در واقع بسیار مهم است که این پارامتر بر اساس موقعیت قفل ارزیابی شود. یک نکته دیگر که باید بدانید این است که شبکه های فلزی داخلی درب ضد سرقت می توانند یک گزینه بسیار عالی محسوب شوند.

از سوی دیگر موضوع مهم در راستای افزایش امنیت درب های ضد سرقت وجود دارد که مربوط به پین های ثابت است. پین های ثابت در امنیت درب  تاثیرگذار هستند. پین هایی که سمت لولای درب قرار می گیرد مانع از باز شدن درب از داخل منزل می شود. این پین ها بر اساس موقعیت و شرایط درب انتخاب می شود. پین ها می بایست از نظر جنس تایید شده باشند و ساختار کاملاً دقیق و خاصی به خود بگیرند.

امنیت درب ضد سرقت

سوالات رایج

رزت هایی که روی سیلندر درب قرار می گیرند نقشی در افزایش امنیت درب های ضد سرقت دارند؟

بله. رزت هایی که روی سیلندر درب قرار می گیرند نقش پوششی ایفا می کنند. یعنی از سیلندر محافظت می کنند. بنابراین آلیاژی که برای این بخش به کار رفته است باید از نظر کیفیت تضمین شده باشد. هرچه آلیاژ به کار برده بهتر باشد در نهایت ایمن تر خواهد بود و سبب می شود که امنیت کار نیز بیشتر شود. به طور کلی رزت هایی که روی سیلندر هستند می توانند امنیت کار را بیشتر نمایند.

تاثیر قفل مرکزی بر امنیت درب های ضد سرقت چقدر است؟

یکی از مواردی که معمولاً در بررسی امنیت درب های ضد سرقت از یاد میرود، قفل مرکزی است. زمانی که 8 زبانه اضافه می شود، از بالا و پایین درب و چهارچوب نیز امنیت برقرار می گیرد. قفل مرکزی می تواند یک المان بسیار مهم و اثر بخش برای افزایش امنیت درب های ضد سرقت محسوب شود چون به نوعی سبب محکم کاری می شود.

آلارم های دزدگیر می توانند به افزایش امنیت درب های ضد سرقت کمک نمایند؟

بله. وجود دزدگیر به طور کلی سبب می شود تا در صورت اشتباه وارد شدن کد مورد نظر، آژیر به صدا در بیاید. دقت کنید که این موضوع سبب می شود که ضریب امنیتی خوبی ایجاد شود. وجود سنسورهای امنیتی می تواند در نهایت شرایط را به شکل اصولی پیش ببرد.

چشمی دیجیتال چطور سبب افزایش امنیت درب های ضد سرقت می شود؟

چشمی دیجیتال نوعی دوربین عکاسی محسوب می شود به طوری که می تواند از فردی که پشت درب ایستاده است، عکس بگیرد. این چشمی ها مانند دوربین های نظارتی عمل می کنند و خاصیت بازدارندگی دارند و سبب افزایش امنیت می شوند و در نهایت می تواند گزینه خوبی جهت افزایش امنیت درب های ضد سرقت محسوب می شود.

چگونه امنیت درب های ضد سرقت را افزایش دهیم؟

جمع بندی

برای افزایش امنیت درب های ضد سرقت نیاز است که عواملی مثل پین های ثابت، رزت های سیلندر، قفل مرکزی، ضخامت چهارچوب و … مورد بررسی قرار بگیرد.