نکات مهم در مورد خرید قفل دیجیتال شامل مواردی است که می‌بایست قبل و در حین خرید قفل دیجیتال آن‌ها را در نظر بگیرید. در حقیقت برای خرید قفل دیجیتال به‌عنوان یک کالای امنیتی نیاز به تحقیق و بررسی درباره نکاتی است که در این مطلب به شرح آن‌ها می‌پردازیم. قفل دیجیتال یا همان دستگیره دیجیتالی با قابلیت‌های امنیتی که ارائه می‌کند می‌تواند به جای دستگیره‌های معمولی که روی درب‌های ورودی شما نصب شده‌اند قرار گیرد و رفاه و امنیت بیشتری برایتان رقم بزند. در بخش قابلیت‌های قفل دیجیتال این مقاله متوجه مزایای آن‌ها نسبت به دستگیره‌های معمولی و یا همان مکانیکی می‌شوید. پس اگر قصد خرید یک قفل دیجیتال با کیفیت را دارید که پاسخگوی نیاز شما باشد این مطلب را از دست ندهید.

قفل دیجیتال روکخرید قفل دیجیتال از فروشنده معتبر

قبل از خرید قفل دیجیتال همواره در مورد فروشنده آن تحقیق کنید؛ چرا که این یک کالای وارداتی است که در برندهای متنوع خارجی در بازار ایران به فروش می‌رسد و احتمال دارد که به صورت قاچاق وارد شده باشد. در این‌صورت قفل دیجیتال فاقد هر گونه اعتبار قانونی است و فروشنده نمی‌تواند به کالای بی اعتبار خدمات پس از فروش ارائه کند. یک فروشنده معتبر قفل دیجیتال از مبادی قانونی این محصول را وارد کشور می‌کند و گواه ادعای او، برگه سبز گمرکی قابل رؤیت می‌باشد.

در نتیجه ممکن است در وارد کردن قفل دیجیتال به شکل قاچاق، به دلیل عدم پرداخت عوارض گمرکی قفلی ارزان‌تر بخرید اما در عوض هیچ خدماتی دریافت نخواهید کرد.

دسترسی‌های قفل دیجیتال

اساس ساخت قفل دیجیتال به دلیل ارائه دسترسی‌های جایگزین کلیدهای مکانیکی بوده است؛ زیرا حمل این کلیدها مشکلات عدیده‌ای به همراه دارند که از جمله آن‌ها زمانی است که یکی از اعضای خانواده کلید خود را گم می‌کند. آن‌وقت در اولین فرصت ممکن به دلیل حفظ امنیت خانه مجبور به تعویض مغزی دستگیره معمولی می‌شوید و باید برای تک تک افراد از اول کلید کپی کنید. قفل دیجیتال دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت را جایگزین کلید مکانیکی کرده است تا با مشکلات این‌چنینی مواجه نشوید.

قفل دیجیتال با دسترسی کارت، رمز و اثر انگشت را فول آپشن می‌گویند و معمولاً قیمت بالاتری نسبت به قفل‌های کارتی با دسترسی رمز و کارت و قفل‌های اثر انگشتی با دسترسی رمز و اثر انگشت را دارند. در زمان خرید بسته به سلیقه و راحتی خود در استفاده از این دسترسی‌ها توجه کنید و قفل دیجیتال مناسب خود را تهیه کنید.

قفل روک

قابلیت‌های قفل دیجیتال

از نکات بسیار مهم و قابل توجه در خرید قفل دیجیتال بررسی نیازهای امنیتی و کنترلی توسط شما و خرید قفلی منطبق با این نیازها است. به‌عنوان مثال اگر برای اماکن پر رفت و آمد قفل می خرید حتماً از اتصال آن به ریموت و یا آیفون تصویری اطمینان حاصل نمایید تا منشی لازم نباشد برای تک تک مراجعین، از جای خود بلند شود و درب را باز کند.

یا اگر برای اماکن هوشمندسازی شده قفل دیجیتال تهیه می‌کنید از امکان اتصال قفل دیجیتال به خانه هوشمند از فروشنده سؤال کنید. تنها در این صورت است که از طریق کنترلر خانه هوشمند می‌توانید درب را باز کنید. یا در صورتی که باز کردن درب در محیط نامحدود و از راه دور (مثلاً از هر جایی که هستید و به اینترنت دسترسی دارید) برایتان حائز اهمیت است، قفل دیجیتال انتخابی شما می‎‌بایست دارای اپلیکیشن باشد. البته اپلیکیشن داشتن یک قفل کافی نیست حتماً امتحان کنید که روی گوشی همراه شما ساپورت می‌شود یا خیر.

همچنین برای اعمال محدودیت زمانی روزانه و هفتگی روی دسترسی‌های کاربران یک قفل دیجیتال و داشتن آمار ترددهای این افراد قابلیت گزارش‌گیری و یا همان log را نیاز دارید. برخی از قفل‌ها دارای چشمی دیجیتال آنلاین برای شناسایی فردی است که زنگ قفل را به صدا در می‌آورد در صورت نیاز به این قابلیت هم توجه کنید.

مغزی قفل دیجیتالقیمت قفل دیجیتال

قیمت از المان‌های بسیار مهم برای خرید هر محصول از جمله قفل دیجیتال است. برای بهترین انتخاب می‌بایست یک موازنه منطقی بین خدمات دریافتی از قفل دیجیتال و هزینه‌ای که برای این کالا می‌کنید برقرار نمایید. مثلاً یک قفل کلاسیک در برخی از برندها به دلیل استفاده از متریال بسیار گران قیمت، قیمت تمام شده خیلی بالایی دارد. آیا انتظار شما از قفل دیجیتال استحکام و کارایی است یا متریال گران قیمت.

قفل‌های دیجیتال سامسونگ علی رغم عدم ارائه گزارشگیری به دلیل شناخته‌تر بودن قیمت بالاتری در بازار قفل دیجیتال نسبت به خیلی از برندهای پر قابلیت مثل قفل‌های ضد سرقت روک را دارند. بازه قیمتی قفل‌های دیجیتال سامسونگ از حدوداً 480 تا 769 دلار متغیر است. در مقابل قفل‌های دیجیتال روک با ارائه قابلیت‌های خیلی بیشتر از تقریباً 218 دلار تا 740 نیز می‌باشند.

خدمات پس از فروش

همان‌طور که گفته شد ارائه خدمات پس از فروش در قفل دیجیتال منوط به واردات قانونی قفل می‌باشد. خدمات پس از فروش شامل ارائه گارانتی، وارانتی، پشتیبانی فنی و … است که در زمان خرید می‌بایست از فروشنده سؤال نمایید. توجه نمایید که نصاب قفل دیجیتال در زمان نصب می‌بایست برگه مربوط به خدمات پس از فروش را مهر و امضا کند تا بتوانید از این خدمات در زمان نیاز استفاده نمایید.

خدمات پس از فروش قفل دیجیتالجهت خرید قفل دیجیتال با مشاوران شرکت بارمان در تماس باشید.

برای اطلاع از اخبار روز قفل‌های دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام بارمان را دنبال نمایید.