قبل از خرید قفل دیجیتال با کیفیت و مناسب با نیاز شما، لازم است که قابلیت‌های یک قفل را بشناسید. به علاوه پیش از خرید نیاز دارید انواع تکنولوژی‌های طراحی دستگیره‌های مختلف در قفل دیجیتال را بشناسید تا به راحتی مطابق سلیقه خود به انتخاب بپردازید. قفل دیجیتال به طور کلی به این خاطر جایگزین قفل‌های معمولی و یا مکانیکی شده است که دسترسی‌های راحت‌تر و امن‌تری دارد. همچنین ظاهر زیبای این قفل‌ها جلوه بصری بهتری به نمای ورودی محل زندگی و کار شما می‌دهد. در این جا به شرح قابلیت‌های قفل دیجیتال که لازم است قبل از نصب بدان آگاه باشید می‌پردازیم و در کنار آن انواع دستگیره‌های دیجیتال و طریقه نصب قفل دیجیتال را توضیح می‌دهیم.

قفل دیجیتال سامسونگ

 

قابلیت‌های قفل دیجیتال را بشناسید

دلیل و ضرورت اصلی خرید قفل دیجیتال نسبت به قفل مکانیکی قابلیت‌های امنیتی و کنترلی هستند که این قفل‌ها به کاربران ارائه می‌کنند. برای اطلاع از آن‌ها با ما همراه باشید.

درب را از راه دور باز کنید

یکی از قابلیت‌های مهم قفل‌های دیجیتال امکان باز کردن درب از راه دور است. این قابلیت تنها در صورتی برای شما فعال است که قفل خریداری شده به طرق مختلف به اینترنت متصل شود؛ چرا که باز کردن درب از راه دور توسط اتصال قفل به اینترنت امکان‌پذیر است به طوری که اپلیکیشن قفل روی گوشی‌های هوشمند قابل نصب و پشتیبانی باشد. حالت دومی هم برای باز کردن درب از راه دور مطرح می‌شود که از شعاع بیست متری در محل نصب قفل می‌توانید درب را از طریق ریموت باز کنید. در این صورت قبل از خرید قفل دیجیتال می‌بایست از قابلیت اتصال قفل به ریموت اطمینان حاصل نمایید چرا که در برخی از قفل‌ها اتصال به ریموت با تجهیزاتی امکان‌پذیر است. اتصال به آیفون تصویری هم قابلیت دیگری است که اگر بخواهید قفل را با آن باز نمایید می‌بایست قفل به آن هم متصل شود.

قفل دیجیتال چه دسترسی‌هایی دارد

کلیه قفل‌های دیجیتال دارای دسترسی رمز هستند به همین دلیل نام دیگر این قفل‌ها، قفل‌های رمزی هستند. اگر قفل دیجیتال دسترسی کارت و اثر انگشت را هم در کنار دسترسی رمز داشته باشد، قفلی فول آپشن محسوب می‌شود. قبل از خرید این قفل‌ها دسترسی که برایتان راحت‌تر است را در نظر بگیرید و دقت کنید که قفل انتخابی آن دسترسی را داشته باشد. از آپشن‌های دیگری که دسترسی امن‌تری را برای شما فراهم می‌کند، قابلیت دسترسی دوبل امنیتی است که برای باز کردن درب نیاز به استفاده هم‌زمان از دو دسترسی را دارید. تابع خیالی و نمایش تصادفی صفحه ورود رمز هم از آپشن‌هایی هستند که ورود ایمن رمز را برایتان امکان‌پذیر می‌نمایند.

قفل اثر انگشتی

داشتن قفل اتوماتیک

اگر فردی هستید که پس از بستن درب دچار شک می‌شوید که آیا درب را قفل کرده‌اید، آپشن قفل اتوماتیک به کمک شما می‌آید و خیالتان را راحت می‌کند. چرا که پس از چند ثانیه بعد از بسته شدن درب به طور خودکار قفل می‌شود.

قفل کودک و حریم خصوصی

دو آپشن مهم در مورد قفل‌های دیجیتال داشتن قفل کودک و حریم خصوصی است. قفل کودک دکمه‌ای است که بر روی دستگیره‌های قفل دیجیتال قرار دارند و با فعال کردن آن، کودک شما قادر به خارج شدن از درب نخواهد بود. قابلیت حریم خصوصی مربوط به دکمه‌ای است که روی قفل از داخل وجود دارد و با فعال کردن آن دیگران با سایر دسترسی‌ها از بیرون نمی‌توانند وارد شوند و به داشتن یک حریم خصوصی در محل کار و یا منزل شما کمک می‌کند.

نصب قفل دیجیتال

 

داشتن قفل اتوماتیک

اگر فردی هستید که پس از بستن درب دچار شک می‌شوید که آیا درب را قفل کرده‌اید، آپشن قفل اتوماتیک به کمک شما می‌آید و خیالتان را راحت می‌کند. چرا که پس از چند ثانیه بعد از بسته شدن درب به طور خودکار قفل می‌شود.

قفل دیجیتال یال

 

انواع مختلف دستگیره‌ها در قفل دیجیتال

خوب است که قبل از خرید قفل‌های دیجیتال با انواع دستگیره‌های آن آشنا شوید؛ تکنولوژی دستگیره‌های اهرمی (HANDLE) نسل اولیه قفل دیجیتال بودند. بعدها دستگیره‌های فشاری_کششی یا همان خلبانی وارد باز شدند که با فشار دادن دستگیره درب از بیرون باز شده و با کشیدن آن درب از داخل باز می‌شود. جدیدترین تکنولوژی طراحی دستگیره‌های دیجیتال قفل‌های تمام اتوماتیک هستند که در صورت باز کردن درب با انواع دسترسی‌ها هیچ نیازی به استفاده از دستگیره ندارید و درب به طور خودکار باز می‌شود همانند قفل DR719 در برند سامسونگ.

نصب قفل دیجیتال چگونه است

قبل از نصب قفل دیجیتال به اندازه‌هایی نیاز است که شامل اندازه بادخور درب (فاصله چارچوب تا نقش و نگار درب)، فاصله پایین قفل تا پایین درب و ضخامت درب است. اندازه‌های مذکور برای سوراخ کاری درب توسط شابلونی که روی قفل وجود دارد مورد نیاز است. لازم است بدانید اگر به هر دلیلی این اندازه‌ها به دقت اندازه‌گیری نشده باشند کارکرد قفل دچار مشکل می‌شود. توصیه ما این است که برای نصب قفل دیجیتال خریداری شده از تیم متخصص سایت digitaldoorlock.ir استفاده نمایید تا علاوه بر آموزش کار با قفل و نصب دقیق آن، 24 ساعته به سؤالات شما درباره قفل پاسخگو باشند.

برای آگاهی از اخبار روز دنیای قفل دیجیتال پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.