بسیاری از افراد هنوز نمی دانند که منبع تغذیه قفل الکترونیکی چیست و چقدر دوام دارد؟ بسیاری از مردم نگران امنیت منزل خود هستند به خصوص زمانی که منزل را ترک می کنند. از سوی دیگر برخی از افراد سوال می کنند که منبع تغذیه قفل الکترونیکی بر چه اساسی انتخاب می شود و تامین انرژی چقدر به صرفه خواهد بود؟

منبع تغذیه قفل الکترونیکی چیست؟

امنیت قفل های دیجیتال ثابت شده است و به واسطه سیستم های پیشرفته ای که در این قفل ها اجرا شده است می تواند امنیت بالایی ایجاد نماید و به طور کلی در زمان بروز هر خطر مانند آتش سوزی و سرقت و … هشدار لازم را اعلام می سازد. آلارم اجرا شده در قفل های دیجیتال به طور کلی به واسطه منبع تغذیه قفل الکترونیکی کار می کنند و تامین انرژی همه بخش های قفل دیجیتال اهمیت زیادی دارد.

حتما نام قفل برقی به گوش شما رسیده است و تصورتان این است که این قفل ها به واسطه برق کار می کنند. این تصور به کل اشتباه است. بهتر است بدانید که قفل ها بر اساس نوع باتری که دارند اجرا می شوند. یعنی برای استفاده از قفل الکترونیکی نیاز به سیم کشی نخواهد بود چون مصرف انرژی آنها بالا نیست و تنها یک باتری برای آنها کفایت می کند. این مدل از قفل ها نیاز به هیچ نوع تجهیزات داخلی ندارند.

منبع تغذیه قفل الکترونیکی

تامین انرژی برای این قفل ها توسط یک باتری قلمی اجرا می شود و به طور کلی سطح انرژی بالایی مصرف نمی شود و باتری ها را می تواند هر چند ماه یک بار تعویض کرد و این موضوع بستگی به خودتان دارد.

برخی از قفل ها هستند که به واسطه باتری های لیتیوم یونی کار می کنند. حتما نام باتری های لیتیوم یونی به گوشتان رسیده است. این باتری ها در گوشی های تلفن استفاده می شوند و به طور کلی مصرف انرژی برای این باتری ها بسیار پایین در نظر گرفته شده است.

این باتری ها پس از مدتی به اتمام میرسند و در صورت تمام شدن شما پشت درب خواهید ماند. اما یک تکنولوژی جالبی که در منبع تغذیه قفل الکترونیکی به کار رفته این است که پیش از به اتمام رسیدن باتری، به واسطه آلارم یا هشدار مشخص اطلاع رسانی صورت می گیرد

برخی از قفل ها دارای کلیدهای یدکی هستند. یعنی وقتی که درب ها به شکل خودکار قفل می شوند شما می توانید از کلید های یدکی برای باز کردن درب ها استفاده کنید. طراحی این باتری ها به صورتی است که افراد غریبه نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند.

انواع منبع تغذیه قفل الکترونیکی

باتری های به کار برده شده در قفل های الکترونیکی از نوع AA است و البته که از نوع مشهورترین باتری هایی است که در مغازه ها یافت می شود.

در واقع وقتی که شارژ باتری تمام شد شما می توانید یک باتری جدید خریداری کنید. از سوی دیگر باتری هایی وجود دارند که قابلیت شارژ شدن دارند به این ترتیب که پس از هر بار تمام شدن شارژ باتری می توانید از یک شارژر مخصوص استفاده کنید تا باتری دوباره شارژ شود و نیاز به خرید باتری جدید نخواهید داشت.

اما نکته ای که شاید بهتر باشد در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید این است که بیشتر از 90 درصد از باتری های دنبال غیر قابل شارژ هستند و چون قیمت ارزان تری دارند به نسبت باتری های قدیمی دوام بیشتری نیز خواهند داشت.

هر بار که باتری را عوض میکنید شرایط استفاده بیش از 400 بار از آن وجود دارد. در صورتی که شارژ باتری زود تمام شد به طور کلی یا کیفیت باتری انتخاب شده مناسب نیست و یا وضعیت آب و هوایی به شکلی است که نمی تواند در مورد باتری مورد نظر تصمیم گیری خاصی کرد. مثلاً در هوا رطوبت زیادی وجود دارد و یا هوا بسیار سرد خواهد بود.

در صورتی که باتری قفل به پایان برسد شرایط استفاده از آن وجود ندارد و کل سیستم قفل از کار می افتند بنابراین آلارم پیش از تمام شدن باتری بسیار مهم است و شخص باید به آن توجه کند.

در صورتی که فراموشتان شد باید از کلیدهای اضطراری کمک بگیرید. این کلیدهای مکانیکی برای برخی از قفل ها اجرا می شوند.

منبع تغذیه قفل

منبع تغذیه قفل الکترونیکی دارای ریموت

اگر قفلی که برای درب خود انتخاب می کنید دارای ریموت است. منبع تغذیه این قفل ها دارای خروجی قدرت ولتاژ 12 ولت و شدت جریان 3.35 آمپر دارد. نصب آسان و راحت منبع تغذیه قفل الکترونیکی سبب شده تا بسیاری از افراد این محصول را انتخاب کنند.

از سوی دیگر این مدل از قفل ها دارای رسیور کنترل 2 رله بوده و برای اتصال و کنترل ریموتی دو دستگاه استفاده می شود. این قفل ها قابلیت تنظیم زمان عملکرد بین 0 الی 32 ثانیه دارند که برای هر رله به شکل جداگانه استفاده می شود. برد این این مدل از قفل ها از نوع ترانس بوده و از رسیور ریموت برای آن استفاده شده است. این مدل از قفل ها دارای محفظه پلاستیکی مقاوم هستند و همینطور دو عدد ریموت خاک برد بالا برای آنها گزارش شده است که سطح فرکانس استانداردی دارند.

قفل الکترونیکی

جمع بندی

در سال های اخیر منبع تغذیه قفل الکترونیکی به نسبت گذشته با تغییراتی همراه بوده است و این موضوع به کیفیت بیشتر کار کمک زیادی میکند شما می توانید این قفل ها را با قیمت ارزان و با کیفیت بالا به صورت اینترنتی خریداری کنید. از یاد نبرید که به طور کلی منبع تغذیه قفل های الکترونیکی از نوع مخصوصی هستند و به واسطه سطح اجرایی خاصی که دارند دسته بندی می شوند. هرگز نباید سعی کنید از قفل های بی کیفیت استفاده کنید. روال کار به این صورت است که اگر محصولی با برند شناخته شده خریداری کنید. قطعاً به بهترین نحو می توانید از آن استفاده نمایید و استفاده های لازم را ارزیابی کنید.

در سال های اخیر منبع تغذیه قفل الکترونیکی با تغییراتی همراه بوده است و مشخص است که این قفل ها روال اجرایی خاصی دارند. در خرید خود همه جوانب را بسنجید تا رضایت کامل داشته باشید.