اگر دوست دارید منزل شما با درب شیشه ای زیباتر و لوکس تر به نظر برسد و نگران امنیت آن هستید می توانید از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای استفاده کنید. این قفل ها مکانیزم اجرایی مخصوصی دارند و به طور کلی در سبک های وای فای، بلوتوث و اثر انگشتی و کارتی طراحی شده اند. این قفل ها بر اساس سبک اجرایی به چندین دسته مهم تقسیم می شوند و هر یک دارای مکانیزم مخصوص به خود هستند.

انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای بر اساس مدل

قفل های شیشه ای از نظر مدل و سبک مشخصه های خاص خود را دارند. هر یک بر اساس شرایط خود می توانند گزینه مناسبی محسوب شوند. یکی از سبک های پرفروش از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای مدل رمزی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته و تقاضا برای آن زیاد است.

این سبک از قفل ها از نظر قیمت مناسب هستند بنابراین اگر بودجه کمی برای ایمن سازی منزل خود دارید می توانید انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای رمزی را انتخاب کنید. رمز ها در این قفل ها بین 3 الی 19 رقم در نظر گرفته می شود. قفل های دیجیتالی می توانند تا ده رمز را پشتیبانی نمایند. البته این مدل از قفل ها دارای صفحه کلیدهای مخصوصی هستند که سبب می شود تا اجرای رمز روی آن به سادگی صورت بگیرد. صفحه کلیدها گاه به صورت کلید و گاه به شکل لمسی در نظر گرفته می شود. برای این سبک از قفل ها نیاز به روشنایی خاصی برای صفحه کلید خواهد بود.

سبک دیگری از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای وجود دارد که به وسیله کلید لمسی مخصوصی اجرا می شود. این مدل از قفل ها مجهز به 3 عدد کلید لمسی است. در صورت گم کردن هر یک از موارد می توانید کلید لمسی را از کار بندازید. این مدل از قفل ها برای برخی از ادارات استفاده می شود. به طور کلی نیاز است که در ابتدا بررسی کنید که قفل مورد نظر برای مکان شما مناسب است یا خیر.

انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای ریموتی نیز وجود دارد که وابسته به یک ریموت کنترل است که به نوبه خود می تواند مکانیزم های مخصوص به خود را داشته باشد. ریموت کنترل ها یک سری مکانیزم مخصوص دارند به طوری که بر اساس برد خاص و فاصله زمانی مشخص اجرا می شوند. برنامه ریزی هایی که در این زمینه در نظر گرفته می شود سبب می شود تا اجرای قفل های دیجیتال بهبود یابد.

معرفی انواع قفل دیجیتال

انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای اتوماتیک را بشناسید!

به هر حال چه خوب است که پس از بسته شدن درب، قفل بتواند سریعاً و به صورت اتوماتیک بسته شود. به این ترتیب دیگر کسی اجازه خروج پیدا نمی کند. همینطور اجازه ورود بدون مجوز نیز نخواهد داشت. این مدل از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای کمی گران قیمت است اما شرایط فعال سازی آن کاملاً دقیق و اصولی صورت می گیرد.

قفل دیجیتال درب شیشه ای ضد سرقت مدل دیگری از قفل است که به طور کلی بر اساس آلارم دستگاه به صدا در می آید. در چنین شرایطی سیستم ورود به مدت 60 ثانیه قطع می شود و هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد.

نوع دیگری از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای وجود دارد که مجهز به اعلام حریق است. این سبک نسبتاً جدید است و می تواند وضعیت دمای محیط را بسنجد. این دستگاه در صورت افزایش بیش از حد دمای محیط و همینطور آتش سوزی، از آلارم خود استفاده می کند. یعنی آلارم دستگاه روشن می شود و هشدار لازم را ارائه می دهد.

قفل دیجیتال درب شیشه ای

فرق انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای و درب چوبی

هنوز هم برای بسیاری از افراد تفاوت بین قفل دیجیتال درب شیشه ای و چوبی مشخص نیست بنابراین چه خوب است در ابتدا این موضوع شفاف سازی شود. شما برای درب های چوبی می توانید از قفل های دستی نیز استفاده کنید. قفل های دستی برای درب چوبی تا حد زیادی می تواند امنیت لازم را فراهم سازد اما درب های شیشه ای قطعاً نیاز به قفل های دیجیتال دارند و باید سطح هوشمند امنیتی برای این قفل ها فراهم شود. برای درب های شیشه ای این امکان وجود ندارد که شیشه را سوراخ کنید و یا آن را پیچ نمایید از این رو قفل مورد نظر می بایست روی پنل داخلی و بیرونی در سمت چپ و راست شیشه نصب شود. درب های شیشه ای معمولاً از نوع سکوریت ساخته می شوند. این درب ها به واسطه ساختاری که دارد در درجه بندی های مختلف مناسب هستند. مقاومت این درب ها در حدود 5 برابر درب های شیشه ای معمولی است پس سطح امنیت خوبی فراهم می سازد.

از این قفل ها برای درب ورودی ساختمان ها استفاده می شود و امنیت لازم را بیشتر می کند. دسترسی های گسترده و متنوعی نیز برای کاربران تعریف می شود که بخش مهمی از این سیستم خواهد بود. در واقع مشخص می شود که هر شخص در چه زمانی می تواند وارد ساختمان شما شود و این بررسی به نوبه خود می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای

آسان خرید کنید!

برای اینکه بتوانید مسیر درستی را پیش بگیرید باید بتوانید سایت هایی که در زمینه فروش انواع قفل فعالیت می کنند را بشناسید و بهترین را انتخاب کنید. به طور کلی سطح امنیتی بالا در این زمینه می تواند یک مکانیزم قابل قبولی باشد. دقت نمایید که این قفل ها مجهز به تغذیه اضطراری هستند و این موضوع سبب می شود که باز شدن درب به طور کلی بر اساس همین مکانیزم ها صورت بگیرد. در بهترین شرایط می توانید از انواع قفل دیجیتال درب شیشه ای برای ساختمان های اداری استفاده کنید و از مزایای آن برخوردار شوید. این قفل ها عملکردهای مخصوص خود را دارند. یک نکته مهم دیگر که باید بدانید نیز است که بسیاری از قفل های الکترونیکی که از نظر عملکرد مخصوص به خود هستند از نظر قیمت نیز کمی گرانتر در نظر گرفته می شوند. شما می توانید قفل مورد نظر را بر اساس موقعیت دستگاهی که قرار است روی ان نصب شود بسنجید.