قفل دیجیتال یال یکی از با کیفیت‌ترین و قدیمی‌ترین برندهای قفل دیجیتال در جهان است که قفل‌های آن تحت لیسانس ASSA ABLOY سوئد هستند. برند یال بیش از 150 سال قدمت در تولید قفل‌های مکانیکی و پس از آن قفل دیجیتال دارد و اصالت این برند اروپایی آمریکایی است. قفل دیجیتال یکی از محصولات وارداتی در بازار ایران است که تحت عنوان برندهای مختلف وارد ایران می‌شود که یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین آن‌ها قفل دیجیتال یال می‌باشد. قفل دیجیتال یال قابلیت نصب روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت و فلزی را دارد. در این مقاله می‌خواهیم به شرح مشخصات قفل دیجیتال یال بپردازیم پس برای شناخت بیشتر قفل یال با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

دسترسی‌های قفل دیجیتال یال

قفل دیجیتال یال در انواع مختلفی به لحاظ دسترسی به بازار عرضه شده است که از جمله آن می‌‌‌‌‌‌‌‌توانیم به قفل 4109 پلاس با دسترسی‌های رمز و اثر انگشت به‌عنوان قفل اثر انگشتی یال اشاره کرد. قفل 4109 پلاس به لحاظ استحکام و قابلیت‌هایی که به کاربران ارائه می‌دهد هیچ چیزی کم ندارد و قفل با کیفیت بالایی محسوب می‌شود. مدل 3168 از قفل دیجیتال یال دارای دسترسی‌های رمز و کارت می‌باشد و قفل کارتی یال محسوب می‌شود که ویژگی منحصر به فرد این قفل، ضد آب بودن آن است. برد قفل 3168 مقاوم در برابر رطوبت است و برای مناطق شرجی مثل شمال و جنوب ایران بسیار کاربرد دارد.

قفل VULCAN FR از برند یال قفلی فول آپشن است و کلیه دسترسی‌های رمز، کارت و اثر انگشت را دارد. این قفل متریال بسیار قوی و محکمی دارد و زیبایی بصری درب ورودی را دو چندان می‌کند. اگر می‌خواهید برای درب ورودی قفلی فاخر و بسیار محکم تهیه کنید بهترین گزینه قفل دیجیتال VULCAN FR یال می‌باشد.

قفل-دیجیتال

ورود ایمن رمز در قفل دیجیتال یال

قفل دیجیتال یال امکان ورود ایمن رمز از طریق تابع خیالی را به کاربران می‌دهد؛ به گونه‌ای که برای جلوگیری از سوء استفاده از رمز توسط دیگران می‌توانید تعدادی کاراکتر عددی فیک قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد نمایید. همچنین قفل‌های یال دارای رمز یک‌بار مصرف جهت ورود افراد است و پس از یک بار ورود به طور خودکار غیرفعال می‌شود. رمز ادمین قفل دیجیتال یال امکان تعریف دسترسی‌های جدید و تنظیمات قفل را به شما می‌دهد.

قفل کودک و قفل اتوماتیک

از مشخصات قفل دیجیتال یال می‌توان به قابلیت‌های امنیتی قفل کودک و قفل اتوماتیک اشاره کرد. کاربرد قفل کودک برای منازلی است که از کودک و یا سالمندی نگهداری می‌کنند که به هر دلیلی دچار اختلال حواس می‌باشد. با فعال کردن قفل کودک امکان خارج شدن از منزل برای این عزیزان وجود ندارد. همچنین توجه داشته باشید قفل کودک در قفل دیجیتال یال با یک‌بار فعال کردن دیگری نیازی به فعال کردن دستی با هر بار باز و بستن درب نخواهد داشت.

قفل اتوماتیک قابلیت امنیتی دیگری است که در واقع یکی از مزیت‌های مهم قفل‌های دیجیتال نسبت به دستگیره‌های معمولی هم می‌باشد. آپشن قفل اتوماتیک یا همان AUTO LOCK در قفل‌های دیجیتال یال باعث می‌شود با بستن درب پس از چند ثانیه درب به طور خودکار قفل شود. با این قابلیت دیگر نیازی به بررسی مجدد قفل درب نخواهید داشت!

گزارش‌گیری قفل دیجیتال یال

از مشخصات قفل دیجیتال یال ارائه گزارش‌گیری دقیق از ترددهاست؛ به گونه‌ای که می‌توانید از آمار رفت و آمدها خروجی بگیرید. کارکرد دیگری که گزارش‌گیری یا LOG در قفل دیجیتال یال به کاربر ادمین ارائه می‌کند امکان اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی کاربران عادی است. به این صورت که مثلاً روی دسترسی‌های کارمندان یک شرکت کارفرما بازه زمانی شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 4 بعد از ظهر را تعریف می‌کند.

قفل-هوشمند-یال

اتصال به اینترنت قفل هوشمند

قفل دیجیتال یال به صورت آپشنال به اینترنت متصل می‌شود و به واسطه آن یک سری قابلیت‌های کنترلی را به کاربران ارائه می‌کند. یکی از مهم‌ترین قابلیت کنترلی در قفل‌های یال امکان باز کردن درب از راه دور در محیط نامحدود و از طریق اینترنت است. قابلیت دیگری که برای اتصال قفل در سیستم‌های هوشمندسازی شده حائز اهمیت است، اتصال قفل دیجیتال یال به خانه هوشمند است به طوری که پروتکل‌های Z-WAVE و ZIGBEE را نیز پشتیبانی می‌کند. در حقیقت پروتکل در خانه هوشمند همان زبان مشترکی است که تجهیزات الکترونیکی برای فرمان بردن از کنترلر از آن استفاده می‌کنند.

اتصال به ریموت و آیفون تصویری

از مشخصات کنترلی مهم قفل دیجیتال یال امکان اتصال آپشنال آن‌ها به ریموت و آیفون تصویری جهت باز کردن درب در کوتاه برد (منظور شعاع 20 متری محل نصب قفل) است. کارکرد ریموت و آیفون بیشتر برای اماکنی است که مراجعین زیادی دارد و اتصال قفل یال به ریموت یا آیفون منشی را از بلند شدن و باز کردن درب بی نیاز می‌کند.

جهت اطلاع از اخبار روز قفل‌های دیجیتال می‌توانید پیج اینستاگرام بارمان را دنبال نمایید.