قفل اثر انگشتی درب به صورتی طراحی شده است که بدون نیاز به کلید فیزیکی باز و بسته می شود. این سری از قفل ها از امنیت بالایی برخوردار هستند. برای خرید قفل اثر انگشتی درب باید به یک سری نکات دقت کنید و سعی کنید قیمت ها را مدنظر قرار دهید. دقت کنید که به طور کلی قفل اثر انگشتی درب بر اساس سبک و مدلی که دارند دسته بندی می شوند و ساختار حرفه ای و درجه یک دارند. این قفل ها بر اساس مدل و سبک اجرایی بسیار عالی و درجه یک هستند.

علت خرید قفل اثر انگشتی درب چیست؟

اولین سوالی که مطرح می شود این است که چرا باید قفل اثر انگشتی درب خریداری کنیم؟

با قفل اثر انگشتی درب می توانید بدون استفاده از کلید وارد خانه یا محل کار خود شوید. این مدل از قفل ها برای درب اتاق های مهم در شرکت ها و آپارتمان ها استفاده می شوند. به طور کلی باز شدن سریع و راحت قفل اثر انگشتی درب یکی از مهمترین ویژگی های آن محسوب می شود. ایمنی بیشتر با قفل اثر انگشتی درب یکی از امتیازات خوب آن است. این قفل ها عمر طولانی دارند و شما با یکبار هزینه می توانید تا مدت ها از امنیت و آسایش بیشتری رنج ببرید.

خرید قفل اثر انگشتی درب

پارامترهای قیمت قفل اثر انگشتی درب

عملکرد و ویژگی های قفل اثر انگشتی درب یکی از مهمترین پارامترهای قیمت گذاری محسوب می شوند. به طور کلی عملکرد و ویژگی های فنی این قفل ها سبب می شود که تفاوت قیمت وجود داشته باشد. برخی از مدل های قفل اثر انگشتی درب بسیار مدرن هستند و از مکانیزم لوکسی برای آنها استفاده شده است به این ترتیب گزینه خوبی محسوب می شوند.

مورد بعدی جنس بدنه قفل است. بدنه قفل نقش مهمی در ایمنی آن دارد. اینطور که مشخص است قفل های هوشمند معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ هستند و آلیاژ آلومینیوم برای آنها استفاده شده است. همینطور از آلیاژ روی نیز برای آن ساخته شده که می تواند بهترین گزینه باشد. فولاد ضد زنگ و آلیاژ آلومینیوم از نظر انعطاف پذیری و استحکام بسیار قوی هستند و گزینه خوبی محسوب می شوند. ساختار این آلیاژها بسیار محکم بوده و شکل پذیری عالی دارند. همینطور این مدل از قفل ها مقاومت بالایی در برابر خوردگی از خود نشان می دهند. مواد بدنه قفل بر اساس سطح نیاز افراد در نظر گرفته می شود و بسیار حائز اهمیت است.

نکته دیگر در مورد قیمت قفل اثر انگشتی درب مربوط به سیستم هشدار هوشمند است که به نوبه خود میتواند بسیار مهم باشد. قفل اثر انگشتی درب به صورت خودکار قفل می شوند. اگر اثر انگشت ثبت نشده روی صفحه اجرا شود در نهایت زنگ هشدار قفل به صورت خودکار به صدا در می آید و این گزینه می تواند یکی از مهمترین سیستم های هشدار هوشمند محسوب شود.

قیمت و خرید قفل اثر انگشتی

باطری قفل اثر انگشتی درب بسیار مهم است!

قفل های دیجیتالی اثر انگشتی مجهز با باتری های مخصوصی هستند. این باتری ها معمولاً کیفیت های مختلفی دارند شما در خرید قفل اثر انگشتی درب باید دقت کنید که باطری مورد نظر حداقل دو سال دوام داشته باشد. بنابراین باطری های قفل اثر انگشتی درب یکی از مهمترین دلایل گرانی این قفل ها محسوب می شوند. در صورتی که محصول انتخابی شما دارای سیستم هشدار اتمام باتری باشد می توانید در زمان مناسب اقدام به تعویض باتری نمایید. یک نکته مهم دیگر که باید بدانید این است که باطری های قفل اثر انگشتی از نظر سبک اجرایی خاص و مناسب هستند و شما با خرید گزینه مناسب می توانید بهترین شرایط را بسنجید.

در انتخاب برند قفل دقت کنید!

قفل های دیجیتال معمولاً از دسته اقلامی گران قیمت و حساس هستند بنابراین در خرید قفل اثر انگشتی درب باید کمترین ریسک مدنظر باشد. دقت کنید که به طور کلی برای خرید از برند معتبر می توانید مشخصات هر یک از برندها را مطالعه کنید و سپس گزینه مناسب را انتخاب کنید. خرید کم ریسک برای شما بهترین گزینه است و هزینه زیادی به همراه ندارد. در صورت خرابی نیز می توانید از سرویس خدمات پس از فروش و گارانتی مطمئن استفاده کنید.

قیمت و خرید قفل اثر انگشتی درب

سوالات رایج

قفل اثر انگشتی درب اهرمی بهتر است یا بدون دستگیره؟

به طور کلی برای باز کردن  قفل اثر انگشتی بدون دستگیره نیاز به حرکت کششی و فشاری است اما ظاهری بسیار مدرن دارند و ظریف طراحی شده اند و مورد پسند مشتریان هستند. نوع دیگر قفل اثر انگشتی اهرمی است که نسبتاً سنتی تر طراحی شده اند و به طور کلی سیستم هوشمند و الکترونیکی برای باز و بسته کردن درب را شامل می شوند که گزینه مناسبی خواهند بود. از نظر قیمت می توان گفت که مدل های بدون دستگیره معمولاً گزینه مناسب تری هستند و می توانند بسیار مدرن و خاص طراحی شوند. دقت کنید که قیمت این مدل از قفل ها گرانتر است.

قفل اثر انگشتی درب کدام برند بهتر است؟

به طور کلی برای اینکه درگیر برند نشوید باید به یک سری نکات دقت کنید اول اینکه قفل های اثر انگشتی به طور کلی در برندهای مختلفی عرضه می شوند و شما باید شناخت خوبی از برندها داشته باشید به این ترتیب دقت کنید که قفل های اثر انگشتی از نظر نوع برند بسیار خاص بوده و شاخص های مخصوصی دارد. از سوی دیگر امنیت این قفل ها نیز به مراتب بیشتر است. در انتخاب برند می بایست همه جوانب را بسنجید.

برد الکترونیکی برای قفل اثر انگشتی درب چه اهمیتی دارد؟

برد الکترونیکی به طور کلی وظیفه تشخیص نفرات مجاز را دارد و این موضوع سبب می شود که بتوانید تعداد نفرات مجاز را اعلام کنید. با نصب یک قفل دیجیتال روی درب منزل می توانید از شر کلیدهای قدیمی خلاص شوید. یک نکته دیگر که باید بدانید این است که برد الکترونیکی از نظر سبک و مدل بسیار خاص هستند و هر یک از نظر امنیت متفاوت ارزیابی شده اند.

نتیجه گیری

شما در خرید قفل اثر انگشتی درب باید ضمن بررسی ظاهر قفل به کیفیت آن نیز دقت کنید و همه جوانب را بسنجید و سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید.