ممکن است برای شما هم حداقل یکبار اتفاق افتاده باشد که به علت عجله در کار فراموش کرده باشید کلیدهای خانه را بردارید و در زمان مراجعه مجبور شده اید از یک کلید ساز کمک بگیرید یا اگر زمان مناسبی نبوده قفل را شکسته اید تا بتوانید به حریم خانه خود وارد شوید.

امنیت در عصر حاضر از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو با پیشرفت تکنولوژی و فناوری روز، قفل ها از شکل اولیه خود دچار تغییر شده و تبدیل به قفل های هوشمندی شده اند که به راحتی قابل گشودن نخواهند بود. قفل هوشمند درب خانه یکی از مهمترین ابزارهایی است که وجود آن در خانه هایی با لوازم لوکس و گران قیمت بسیار با ارزش است.

این قفل ها با توجه به نوع کارکرد خاصی که دارند و برنامه ریزی که برای آنها انجام می شود تنها توسط کاربر خود قابل باز شدن می باشند. این قفل های هوشمند درب از نوع تخصصی هستند که در انواع مختلف و متنوعی برای درب باشگاه، در ورودی ساختمان ها، ادارات، سازمان ها و اماکن تجاری و تمامی مکان هایی که به حفاظت و ایمنی فوق العاده ای نیاز دارند نصب چنین قفل هایی الزامی است.

قفل هوشمند دربمقایسه قفل درب هوشمند با قفل های قدیمی

همه ما قفل های قدیمی را به یاد داریم. این قفل ها از قدیم الایام وجود داشته و کارایی خوبی هم داشته اند اما این روزها باز کردن قفل های قدیمی بسیار ساده و آسان است و می توان گفت دیگر ایمنی خود را از دست داده اند.

قفل درب هوشمند قابل نصب بر روی گوشی همراه، ریموت و لپ تاپ می باشد. این نوع از مدل های قفل هوشمند درب به شکل منحصر به فردی دارای قابلیت شخصی سازی می باشند. این قفل ها توسط WIFI، بلوتوث، کارت، رمز شناسایی، اثر انگشت و در مواقع لزوم کلید مکانیکی اجازه باز شدن دارند که با فرستاده شدن سیگنال های امن و کلیدهای دیجیتالی که توسط برنامه نصب می شوند درب را برای شما می گشایند.    

با ورود قفل هوشمند درب امنیت و آسایش بیشتری فراهم شده است زیرا با گوشی هوشمند شخصی می توان به راحتی ورود و خروج ساختمان را کنترل کرد همچنین می توان سطح دسترسی اشخاص دیگر را تعریف کرد. در موارد مورد نیاز هم می توان به تاریخ ورود و خروج افراد توسط برنامه ای که نصب شده، مراجعه نمود. این قفل ها کلیدهای اختصاصی خود را دارند و می توان بر روی انواع درب چوبی، MDF، فلزی و غیره نصب کرد.

قفل هوشمند

مزایای قفل هوشمند درب خانه

  • قفل درب هوشمند می تواند به سهولت جایگزین قفل های قدیمی شود
  • این قفل ها دارای آلارم های هشدار می باشند و ضریب امنیت آنها بسیار بالا است
  • امکان اتصال قفل هوشمند درب به موبایل و لپ تاپ وجود دارد
  • امکان اتصال به آیفون تصویری
  • امکان مراجعه به برنامه برای چک کردن تردد افراد همراه با ساعت و تاریخ
  • امکان کنترل رفت و آمدها حتی از مسافت بسیار دور و ایجاد محدودیت های رفت و آمد در مواقع لزوم و ضروری
  • علاوه بر حفظ امنیتی که اولین مزیت  دستگیره هوشمند است، زیبایی و لوکس بودن آن هم بسیار مهم است

قفل دیجیتال

نکات مهم در زمان خریدن قفل هوشمند درب

 توجه به نکات مهم در زمان خرید قفل هوشمند درب خانه بسیار حائز اهمیت است تا هزینه ای که بابت آن می پردازید مقرون به صرفه و مفید باشد. باید دقت نمایید که نیاز شما از نصب قفل هوشمند چیست؟ و چه انتظاراتی از آن دارید؟ زیرا همانگونه که میدانید قفل درب انواع مختلفی دارد که باید بر حسب نیاز انتخاب شود. در ادامه این مقاله به برخی نکات مهم اشاره خواهد شد.

1-ابتدا بدانید برای درب خانه شما چه نوع قفل دیجیتالی مناسب است. البته که بیشتر قفل ها برای انواع درب منازل قابل نصب میباشند اما مشخصات درب خانه را در زمان خرید به فروشنده توضیح دهید تا مناسب ترین نوع را به شما پیشنهاد دهد زیرا در غیراستاندارد امنیت قفل درب هوشمند را کاهش می دهد.

2-قفل الکترونیکی دارای ویژگی های متنوعی است. مثلا برخی از آنها دارای برنامه ثبت ورود و خروج هستند، بعضی از انواع آن از راه دور قابل کنترل می باشند و خلاصه ده ها امکانات دیگر که باعث بالا رفتن ضریب امنیت خواهد شد. شما باید بدانید چه امکاناتی از آن مورد نیاز شما می باشد تا براساس آن قفل مناسب را انتخاب کنید.

3-طول عمر قفل هوشمند درب خانه و زمان نگه داشتن برق پس از قطع برق ساختمان توسط قفل دیجیتال، برای پشتیبانی عملکرد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است

4-داشتن قابلیت کنترل از راه دور توسط ریموت و امواج وای فای

5-حتما اطمینان حاصل کنید که قفل هوشمند درب خانه انتخابی شما به سیستم اعلام هشدار مجهز باشد.

6- از نکات بسیار ویژه ای که توجه زیادی را می طلبد توجه به نکات ضعف خودتان است. شاید تعجب کنید اما باید در ادامه گفت که چنانچه شما کلید خانه را دائما در خانه، محل کار و ماشین جا می گذارید از قفل های کارتی استفاده نکنید زیرا احتمال فراموش کردن و جا گذاشتن آن هم وجود دارد. یا اگر موبایل شما همراه شما نیست از قفل هوشمندی که نیاز است تا توسط گوشی شما گشوده شود، دوری کنید.

خوب است که در زمان خرید قفل دیجیتال تمام دقت خود را به کار بگیرید تا در طولانی مدت از خرید خود رضایت کامل داشته باشید و تمام نیازهای شما را در جهت حفظ امنیت برآورده شود.

قفل دیجیتالی

خدمات پس از فروش قفل درب هوشمند

یکی از نکاتی که توجه به آن همیشه لازم و ضروری است توجه خدمات پس از فروش محصولی است که خریداری می کنید. زیرا بعد از گذشت یکسال از نصب قفل درب هوشمند خانه ممکن است دچار مشکلاتی شود که داشتن گارانتی خوب و خدمات پس از فروش مطلوب شما را از دردسرهای بعدی نجات دهد.

در زمان بروز مشکل برای قفل هوشمند درب خانه باید به سرعت بتوانید از خدمات پس از فروش آن برای رفع اشکال استفاده نمایید. همچنین پس از نصب از صحت سیستم امنیت قفل اطمینان حاصل نمایید تا طبق استانداردها نصب شده باشد.