قفل خودکار دیجیتال در سال های اخیر با تکیه بر ویژگی های منحصر به فرد خود نسبت به قفل های سنتی توانسته اند سهم قابل توجهی از بازار فروش انواع قفل ها را به خود اختصاص دهند. این محصولات جدید مبتنی بر شناسایی نقاط ضعف قفل های مکانیکی هستند. یکی از معایب اصلی قفل های مکانیکی این است که دیگر قفل های دیجیتال وجود ندارند.

در واقع قفل های دیجیتال هوشمند به کاربر این امکان را داده اند که سیستم را طوری تنظیم کند که در بازه زمانی مشخصی به طور خودکار درب را قفل کند. حتی اگر کاربر پس از خروج فراموش کرده باشد که این کار را انجام دهد. در این پست به بررسی مزایای زیاد این قابلیت می پردازیم و برخی از ویژگی های قفل دیجیتال استاندارد را به تفصیل توضیح می دهیم.

قفل شدن خودکار قفل دیجیتال درب

عملکرد قفل خودکار چیست؟

قفل خودکار نوع بسیار جدیدی از فناوری است که در بسیاری از دستگاه های هوشمند مانند تلفن های همراه استفاده می شود. گوشی شما باید به این ویژگی مجهز باشد. این فناوری به طور خودکار سیستم را آموزش می دهد تا بعد از مدت زمان مشخصی عملکرد قفل دستگاه را فعال کند.
علاوه بر گوشی های هوشمند، برخی از خودروهای لوکس و حتی دزدگیر هوشمند خودروها نیز به این فناوری مجهز هستند. فناوری قفل خودکار به گونه ای طراحی شده است که می توانید قفل هوشمند را طوری برنامه ریزی و تنظیم کنید که درب به صورت خودکار پشت سر شما بسته شود.در مدل های مختلف فاصله زمانی تنظیم شده برای تنظیم این عملکرد بین 30 ثانیه تا 4 دقیقه است.

مزایای قفل درب اتوماتیک چیست؟

قفل های دیجیتال و هوشمند با عملکرد قفل خودکار به سرعت در حال تبدیل شدن به یک محصول محبوب و موثر در امنیت خانه هستند. مزایای این فناوری بسیار زیاد است. اول، گاهی اوقات ممکن است کلیدهای دیجیتال گم شوند یا به دست افرادی بیفتند که می توانند آنها را کپی کنند.
در این مورد، تا زمانی که تنظیمات دستگاه را تغییر ندهید و از ورود دیگران با کلید گم شده قدیمی به داخل ساختمان جلوگیری کنید، می توانید به طور موقت در را قفل کنید. علاوه بر این، قفل های مجهز به این فناوری; آنها مزایای دیگری نیز دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

امنیت بیشتر از قفل های مکانیکی

همانطور که در بالا به اختصار توضیح داده شد؛ قفل های بدون کلید مجهز به قابلیت قفل خودکار می توانند بهتر از قفل های مکانیکی و حتی سایر مدل های قفل دیجیتال از ساختمان محافظت کنند. زیرا اولاً احتمال اینکه سارقان بتوانند به زور دری را که به صورت خودکار بسته می شود باز کنند بسیار کمتر است و ثانیاً افراد فراموشکار که دائماً پس از خروج از ساختمان شک دارند درب را ببندند می توانند این مشکل را برای همیشه حل کنند.

عملکرد قفل خودکار چیست؟

امکان ایجاد و تغییر قفل

یکی دیگر از مزیت های قفل های اتوماتیک این است که قابلیت نصب و نصب دارند. بنابراین کاربر می تواند دستگاه را طوری تنظیم کند که درب را برای مدت زمان مشخصی قفل یا باز کند. اگر برنامه روزانه شما بسیار شلوغ است، نمی توانید زمان زیادی را صرف قفل کردن درب یا بررسی وضعیت قفل در طول روز از طریق برنامه کنید. می توانید از این مثال از قفل های اتوماتیک استفاده کنید.

با استفاده از این محصول می توانید دستگاه را طوری برنامه ریزی کنید که دیگر مجبور به بستن در هنگام خروج نباشید. همچنین، اگر فرزند خردسالی دارید که هر روز در ساعت معینی از مدرسه به خانه می آید. می توانید قفل در را طوری تنظیم کنید که وقتی کودک به خانه می رسد باز شود و بعد از چند دقیقه دوباره ببندد. بنابراین دیگر نیازی به دادن کد یا کلید دیجیتالی خاص به کودکان ندارید.

کنترل بیشتر بر ورودی ها و خروجی ها

اگر قصد خرید قفل دیجیتال برای ساختمان پرتردد را دارید. توصیه می کنیم محصولی مجهز به این فناوری را انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید کنترل بیشتری روی افرادی که به ساختمان دسترسی دارند داشته باشید. بلوک های خودکار اطمینان حاصل می کنند که هیچ فردی را انتخاب و تعریف نمی کنید. ناتوانی در ورود به ساختمان

قفل هوشمند آسان برای استفاده

مهم ترین فایده ای که این فناوری به شما می دهد، ساده سازی فرآیند ورود و خروج از خانه است. با نصب این قفل دیگر نیازی نیست پس از هر بار ورود و خروج چند ثانیه برای قفل کردن درب صرف کنید. برخی از مدل ها این قابلیت را دارند که پس از باز و بسته شدن هر در، برای مدت زمان مشخصی قفل شوند.

به عنوان مثال، اگر اعضای یک خانواده هر روز ساعت 8، 9 و 10 صبح از خانه خارج شوند. پس از باز و بسته شدن هر در در این ساعات، می توانید قفل را طوری تنظیم کنید که به مدت 30 ثانیه دستور بسته شدن آن را بدهد. به این ترتیب هم امنیت افرادی که در خانه هستند حفظ می شود و هم از زمان افرادی که خانه را ترک می کنند.

قفل هوشمند آسان برای استفاده

سایر مزایای قفل هوشمند چیست؟

ورودی های مختلف را بدون به خطر انداختن امنیت ساختمان تعیین کنید: با سیستم قفل هوشمند در جلوی ساختمان، می توانید کدهای دسترسی منحصر به فردی را برای هر یک از اعضای خانواده یا دوستان خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، می توانید دستگاه خود را طوری پیکربندی کنید که استفاده از کدها را بر اساس روز و ساعت مدیریت کند.

به این ترتیب، لازم نیست برای هر یک از اعضای خانواده کلیدی بسازید و نگران گم شدن آن باشید. اگر کدهایی که تعریف کرده اید موقتی هستند. آنها فقط می توانند یک بار و برای زمانی که شما مشخص کرده اید در را باز کنند. با این حال، اگر کدهای دائمی لو رفته باشند، جای نگرانی نیست زیرا می توانید در عرض چند ثانیه از طریق اپلیکیشن اختصاصی محصول، دسترسی به کدهای لو رفته را محدود کنید.

امکان دریافت هشدارهای مهم در گوشی: یکی دیگر از ویژگی های عالی Smart Lock امکان دریافت هشدارهای مهم دستگاه به طور مستقیم بر روی گوشی هوشمند شما است. به عنوان مثال، اکثر قفل ها در صورت باز ماندن درب به کاربر هشدار می دهند. همچنین می توانید از این ویژگی استفاده کنید تا هر زمان که شخصی وارد ساختمان شما می شود یا از آن خارج می شود مطلع شوید. این ویژگی برای کاربرانی که دارای فرزند هستند و می خواهند مطمئن شوند که از مدرسه به موقع به خانه می رسند بسیار مفید است.

کنترل از راه دور درب جلو: یکی از بهترین ویژگی های قفل هوشمند این است که می توانید از طریق گوشی هوشمند خود به عملکردهای مختلف دستگاه دسترسی داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید بدون حضور در مهمانان ناخوانده در را باز کنید.

همانطور که مشاهده می کنید؛ قفل های هوشمند و دیجیتالی علاوه بر قفل خودکار به امکانات مختلفی مجهز هستند که همگی به افزایش امنیت ساختمان کمک می کنند. بنابراین، اگر قصد خرید قفل را دارید و اولویت شما امنیت بیشتر است. حتما محصولی را انتخاب کنید که این ویژگی های خاص را داشته باشد.