قفل سامسونگ چندین دهه است که نه تنها در کشور کره جنوبی بلکه در سراسر جهان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی و هوشمند شناخته می‌شود. این شرکت در بازار دستگیره‌های هوشمند نیز محصولات با کیفیتی را ارائه می‌دهد که جوایز Good Design و Reddot و استانداردهای بین المللی متعبری  مانند KS&KPS را از آن خود نموده است.

قفل‌های دیجیتال سامسونگ با وجود ویژگی‌هایی مانند تشخیص سریع و امن اثر انگشت‌، اتصال به تلفن همراه از طریق بلوتوث و اینترنت، طراحی بسیار زیبا و ویژگی‌های امنیتی فوق العاده مانند قفل کودک و آلارم هشدار، سطح اطمینان و اعتماد بی‌نظیری را در بین کاربران ایجاد می‌کند. این موضوع باعث شده است تا قفل‌های الکترونیکی سامسونگ نه تنها در آسیا، بلکه در سراسر جهان از استقبال بی‌نظیری برخوردار باشند.

قفل سامسونگ

قفل سامسونگ و تاریخچه پیدایش

شرکت سامسونگ با خرید امتیاز EZON، فعالیت خود را در صنعت قفل دیجیتال آغاز نمود. او موفق شد در مدت کوتاهی، از محبوبیت بسیاری نزد مردم در سراسر جهان برخوردار شود. این برند کره‌ای در سال 2004 با اختراع اولین سری از قفل‌های دیجیتال با درپوش کشویی و صفحه کلید، نام خود را در این صنعت به ثبت رسانید. این شروع موفقیت‌های شرکت بزرگ سامسونگ در زمینه تولید قفل الکترونیکی بود.

این شرکت در سال 2006 اولین سری از قفل‌های دیجیتال مجهز به صفحه نمایش لمسی را در جهان تولید نمود. سال 2006 را می‌توان سال شروع پیشرفت و موفقیت روز افزون شرکت سامسونگ نامید. زیرا تا به امروز با ارائه محصولات نوین و پیشرفته، به جایگاه بسیار خوبی در صنعت قفل دست یافته است. در همین سال به خاطر نوآوری و طراحی جذاب، جایزه IF آلمان به این برند کره‌ای تعلق گرفت.

شرکت سامسونگ در سال 2009 موفق به تولید سیستم‌های هوشمند مانند ZigBee، Z-Wave و سایر سیستم های هوشمندسازی شد. در سال‌های بعد توسط این تکنولوژی‌های هوشمند، انقلاب بزرگی را در صنعت قفل دیجیتال به وجود آورد.

شرکت سامسونگ در سال 2012 با تولید اولین سری از قفل‌های (PULL-PUSH SHS-P910) انقلاب بزرگی در صنعت قفل دیجیتال کشور کره جنوبی ایجاد نمود. این استقبال از مدل های جدید قفل سامسونگ، به مردم کشور کره محدود نشد و خیلی زود در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفت و شهرت جهانی پیدا کرد.  البته لازم به ذکر است دستگیره های PULL-PUSH برند سامسونگ توسط شرکت H-GANG تولید می‌شود.

موفقیت قفل سامسونگ روز به روز در حال افزایش بود به طوری که در سال 2014 علاوه بر کسب جایزه‌های بین المللی بسیار، موفق به دریافت جایزه IDEA ایالات متحده آمریکا شد.

samsung-appدر سال 2015 ، تجارت مبتنی بر پلتفرم ابری هوشمند IoT آغاز شد. به این ترتیب کاربر قادر بود با استفاده از نرم افزار هوشمند sHome Doorlock و ارتباط بلوتوثی یا اینترنتی بین تلفن همراه و قفل سامسونگ، درب ورودی را از راه دور باز و ورود و خروج افراد مختلف را ثبت کند. این تاریخ در واقع شروع شهرت جهانی قفل سامسونگ و تبدیل آن به یکی از برترین برندهای قفل دیجیتال می‌باشد.

تفاوت مدل‌های مختلف قفل سامسونگ

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد برند سامسونگ، تنوع محصولات آن می‌باشد. هر کدام از مدل‌ها به نوبه خود آرامش، امنیت و زیبایی را به زندگی شما هدیه می‌کنند.

مدل‌های مختلف قفل سامسونگ، از لحاظ تولید و کشور سازنده به سه دسته تقسیم می‌شوند:

مصرف داخلی مردم کره جنوبی، محصولات صادراتی و قفل‌هایی که در کشور چین تولید می‌شود. در سایت اصلی سامسونگ نیز در بخش تغییر زبان این موضوع قابل مشاهده است.

از مراکز اصلی تولید قفل سامسونگ می‌توان به ویتنام، فیلیپین، اندونزی، سنگاپور و چین اشاره کرد. دلیل این کار، مدیریت تقاضای بالای سفارشات و نیروی کار ارزان و در دسترس در کشورهای همسایه است.

مدل‌های تولید شده در کره جنوبی تفاوت‌هایی با مدل‌های صادراتی و چینی برند سامسونگ دارند که به شرح زیر می‌باشد:

کلیدهای مکانیکی

تعداد کلیدهای مکانیکی قفل‌های سامسونگ تولید شده در کره جنوبی 2 عدد است. این تعداد در مدل‌های صادراتی و چینی 5 عدد می‌باشد.

کلید مکانیکی قفل سامسونگ

قابلیت اتصال به تلفن همراه

قفل‌های صادراتی و چینی سامسونگ، قابلیت اتصال به تلفن همراه از طریق بلوتوث را دارند. در حالی که کنترل مدل‌های تولید شده در کره جنوبی توسط تلفن همراه در سایر کشورها مانند ایران غیر‌ممکن می‌باشد. علت این موضوع این است که مشخصات بلوتوثی قفل‌های داخلی کشور کره با این کشور سازگار و در سایر کشورها غیرفعال می‌شود. در حالی که قفل‌های صادراتی و تولید چین بر اساس مشخصات بلوتوثی استاندارد و بین المللی طراحی و روانه بازار شده است.

قفل بلوتوثی سامسونگ

مغزی الکترونیکی

مغزی الکترونیکی قفل‌های سامسونگ تولید شده برای مردم کره جنوبی، تک زبانه می‌باشد. این در حالی است که مغزی الکترونیکی قفل‌های صادراتی سامسونگ دوزبانه است. افزایش تعداد زبانه‌ها باعث افزایش امنیت و مقاومت قفل می‌شود.

مغزی دو زبانه سامسونگ

زبان نوشتاری

اعلان‌های صفحه لمس، زبان دفترچه راهنما، شابلون نصب، توضیحات ارائه شده در پشت درپوش باتری و نوشته‌های روی قفل مدل‌های داخلی کشور کره، به زبان کره‌ای می باشد. این در حالی است که قفل‌های صادراتی و تولید چین سامسونگ‌، به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می‌شود.

نوع حرکت دستگیره PULL-PUSH

تفاوت دیگر مدل‌های قفل سامسونگ در جهت حرکت دستگیره PULL-PUSH می‌باشد. دستگیره PULL-PUSH مدل‌های کره‌ای مطابق با استاندارد باز و بسته شدن درب در کشور کره جنوبی طراحی شده‌اند. تغییر دادن این حالت بسیار کار دشواری می‌باشد که انجام آن نیاز به افراد متخصص دارد.

این در حالی است که حرکت دستگیره PULL-PUSH مدل‌های صادراتی سامسونگ به صورت سفارشی می‌باشد. به عبارت دیگر شرکت سامسونگ تفاوت باز و بسته شدن درب در نقاط مختلف جهان را در طراحی این نوع قفل‌ها در نظر گرفته است. به عنوان مثال حالت دستگیره PULL-PUSH قفل‌های صادراتی سامسونگ در ایران، عکس مدل‌های کره‌ای و به صورت PULL برای دستگیره داخلی و PUSH برای دستگیره بیرونی می‌باشد.

قفل پول و پوش سامسونگ

رمز ادمین

قفل‌های صادراتی سامسونگ بر خلاف تولیدات داخلی این برند کره‌ای، دارای رمز ادمین یا مادر می‌باشد. این رمز معمولا در اختیار مدیر یا صاحب خانه قرار می‌گیرد. به دلیل نبود رمز ادمین در مدل‌های کره‌ای، هر شخصی می‌تواند پارامترهای دسترسی را تغییر دهد که این موضوع می‌تواند خطرات و دردسرهای جدی برای کاربران به وجود آورد و امنیت محل مورد نظر را به خطر اندازد. با reset قفل‌های صادراتی سامسونگ، تمام اطلاعات موجود در قفل اعم از رمز ادمین به حالت پیش فرض بر می‌گردد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت بر خلاف برندهایی مانند یال، رمز ادمین سامسونگ از امنیت بالایی برخوردار نیست.

قفل‌های دیجیتال بارمان آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد.