قفل رمزی درب آپارتمان یک کالای امنیتی وارداتی است که می توانید آن را جایگزین دستگیره های معمولی کنید. قفل رمزی نام دیگر قفل دیجیتال و یا دستگیره دیجیتالی است. زیرا قفل های دیجیتال همگی دارای دسترسی رمز به جای کلید هستند. قفل رمزی ممکن است دسترسی های کارت و اثر انگشت را نیز علاوه بر رمز به کاربر ارائه دهد. قابلیت های امنیتی و کنترلی قفل رمزی نقایص دستگیره های معمولی را برطرف می کند. این قفل ها روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت، فلزی، upvc و شیشه سکوریت قابلیت نصب دارند. در این مقاله در مورد ویژگی ها و قابلیت های منحصر بفرد قفل رمزی توضیح می دهیم تا ضرورت خرید آن برایتان مشخص شود.

ارائه دسترسی جایگزین کلید

قفل رمزی دسترسی های رمز، کارت و اثر انگشت را به جای کلید مکانیکی به کاربر ارائه می کند. چرا که استفاده از کلید مکانیکی چالش هایی به همراه دارد. یکی از مهمترین آن ها زمانی است که یکی از کاربران کلید خود را گم کند در اینصورت مجبور به تعویض کل مغزی در دستگیره معمولی هستید. همچنین دسترسی کلید مکانیکی به آسانی قابلیت کپی دارد که امنیت را به خودی خود پایین می آورد.

قفل اثر انگشتی

برای ورود ایمن رمز در قفل رمزی راهکار تابع خیالی به کاربران پیشنهاد می شود. به گونه ای که تعدادی کاراکتر عددی غیرواقعی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد می کنید تا دیگران به آن پی نبرند. بعلاوه در مورد دسترسی اثرانگشت به عنوان یک دسترسی بیومتریک تنها داشتن الگوی اثر انگشت کاربر اصلی کفایت نمی کند. بطوریکه تنها در صورت قرار دادن بافت زنده دارای جریان خون عمل اسکن و شناسایی هویت افراد انجام می گیرد. همچنین برای دسترسی کارت به غیر از شماره سریال اطلاعات دیگری به قفل معرفی می شود. به اینصورت امکان کپی کارت نزدیک به صفر می شود.

گزارشگیری log

ارائه خروجی از آمار رفت و آمدها بواسطه خود قفل و اپلیکیشن آن در قفل رمزی امکانپذیر است. همچنین از طریق گزارشگیری می توانید روی دسترسی کاربران عادی محدودیت زمانی اعمال کنید. خارج از محدوده زمانی تعریف شده دسترسی کاربران عادی غیرفعال می شود. مدیر عاملان شرکت ها می توانند دسترسی کارمندان خود را به ساعات کاری آن ها محدود کنند.

باز کردن درب از راه دور

یکی از مزیت های بارز قفل رمزی امکان باز کردن درب از راه دور در محیط نامحدود است. این امکان به دو طریق در اختیار کاربر گذاشته می شود. که یکی از آن ها از طریق اتصال قفل به اینترنت و اپلیکیشن آن می باشد. توجه داشته باشید که اپلیکیشن قفل می بایست روی گوشی هوشند شما پشتیبانی شود. راهکار دوم از طریق سیستم ارسال پیامکی می باشد که معمولاً به صورت آپشنال روی انواع قفل قابل ارائه می باشد.

قفل کودک

قفل کودک با فعال شدن از داخل مانع از خروج کودکان و سالمندان دچار اختلال حواس می شود. توجه داشته باشید با یکبار فعال شدن قفل کودک دیگر نیازی به تنظیم دستی مجدد ندارد. یعنی با هر بار باز و بستن درب به طور خودکار این آپشن فعال می شود.

قفل دیجیتال یالاتصال به ریموت و آیفون تصویری

برای اماکنی که مراجعین زیادی در طول روز دارند استفاده از ریموت بسیار کاربردی است. در واقع آپشن ریموت برای باز کردن درب در کوتاه برد یعنی شعاع 20 متری محل نصب قفل می باشد. برخی از برندهای قفل رمزی مانند روک ریموت را به شکل وسایل جانبی خود قفل ارائه می کنند.

اتصال به خانه هوشمند

اگر برای سیستم های هوشمندسازی قفل رمزی را تهیه می کنید از اتصال آن خانه هوشمند اطمینان حاصل کنید. خانه هوشمند دارای یک کنترلر مرکزی است که از طریق اتصال قفل و سایر تجهیزات به آن فرمان می پذیرد. این تجهیزات از طریق زبان مشترک یا همان پروتکل ها با هم در ارتباط هستند.

قفل اتوماتیک

قفل اتوماتیک قابلیتی است که پس از بستن درب بعد از چند ثانیه به طور خودکار قفل می شود. این آپشن خیال شما را بابت قفل شدن درب برای همیشه راحت می کند. قفل اتوماتیک در مجموعه قفل های رمزی سری p قفل روک قابلیت زمانبندی دارد.

قفل اتوماتیک

قفل رمزی ضد سرقت

قفل رمزی ضد سرقت است چرا که آلارم ضد سرقت دارد. این آلارم در صورت اعمال هر گونه فشار به قفل و استفاده از دسترسی های فیک مثل ورود چندباره رمز اشتباه به صدا در می آید. سوار کردن قفل روی مغزی ضد دیلم هوک امنیت این قفل رمزی را دوچندان می کند. سیستم ضد شوک الکتریکی مانع از خرابی قفل توسط اعمال ولتاژ اضافی می شود.

آلارم ضد حریق

قفل رمزی مجهز به سنسور تشخیص دما است. به طوریکه در حرارت بالا شروع به آژیر کشیدن می کند که کاربر را نسبت به اطفاء به موقع حریق مطلع می کند. در صورت داشتن اپلیکیشن و فعال بودن آن آلارم های امنیتی روی گوشی کاربر هم نمایش داده می شود.

چشمی دیجیتال الکترونیکی

در برخی از قفل های رمزی چشمی دیجیتال تعبیه شده است و کارکرد آن جهت شناسایی هویت افراد است. در واقع با به صدا در آمدن زنگ قفل تصویر وی برای کاربر علاوه بر اپلیکیشن روی صفحه lcd قفل نمایان می شود. در نتیجه با شناسایی او امکان باز کردن درب برای شما از راه دور وجود خواهد داشت. این چشمی امکان دید در شب را با زاویه گسترده به کاربران می دهد.

چشمی دیجیتالبرای مشاهده محصولات در اینستاگرام شرکت بارمان کلیک نمایید.