قفل دیجیتال یال از با کیفیت‌ترین مدل های قفل‌ دیجیتال در بازار محصولات کنترلی امنیتی است و قدمتی دیرینه در این حوزه دارد. این قفل‌ها همواره به‌عنوان یکی از بهترین قفل‌های دیجیتال در آمارهای سالیانه از جمله 2020 مطرح شده است. اصالت این برند اروپایی آمریکایی است که تحت لیسانس Assa-Abloy سوئد می‌باشد. معمولاً اکثر قفل هایی که از این برند در ایران وارد شده‌اند assemble یا در واقع سر‌هم شده در کشور ایتالیا هستند. در این مقاله برند یال را معرفی کرده و به ارائه چند نمونه از قفل‌های موجود این برند در ایران می‌پردازیم.

معرفی برند یال

برند اروپایی آمریکایی یال قدمت 175 ساله دارد و پیشرو در بازار قفل است که با مهاجرت از انگلیس به آمریکا از تولید اولین و امن‌ترین قفل با توپی ساچمه‌ای در سال 1850 آغاز به کار کرده و کار خود را ادامه داده تا جایی که در سال 2010 توانست اولین قفل هوشمند را در انگلیس تولید کند. در سال 2016 قفل دیجیتال به صورت گسترده‌تری مورد استفاده افراد بیشتری قرار گرفت. قفل دیجیتال یال از آن به بعد به‌عنوان قفلی شناخته شد که کاربران بتوانند به راحتی از راه دور درب خانه و یا محل کارشان را باز کنند.

قفل هوشمند یالانواع قفل دیجیتال یال

در این‌جا به ارائه چند نمونه بسیار قوی از قفل‌های دیجیتال یال می‌پردازیم. یکی از بهترین مدل‌های قفل‌های این برند مدل 4109 پلاس است که به راحتی با استفاده از قطعاتی به خانه هوشمند متصل می‌شوند. این قفل فول آپشن است و کلیه دسترسی‌ها را برای ورود دارد. مدل دیگر قفل 3168 است که کاملاً ضد آب است و گزینه بسیار مناسبی برای مناطق شرجی مثل شمال و جنوب ایران می‌باشد. به علاوه این مدل هم مشابه 4109 پلاس به خانه هوشمند متصل می‌شود. قفل دیجیتال 3109 پلاس از دیگر مدل‌های قفل‌های هوشمند برند یال است که تشابه زیادی با مدل 4109 پلاس دارد. تنها تفاوت آن تعداد دسترسی‌ها است که مدل 3109 قفلی کارتی محسوب می‌شود و دارای دسترسی‌های دوگانه رمز و کارت است.

قفل دیجیتال یال

مزایای قفل‌های دیجیتال یال

بیشتر قفل‌های برند یال به خانه هوشمند متصل می‌شوند که این قابلیت دو امکان مهم به کاربران می‌دهد. یکی باز کردن درب از راه دور در محیط نامحدود (جایی به غیر از محل نصب قفل) است و دیگری امکان گزارش‌گیری (log) دقیق است که علاوه بر ثبت آمار ورود و خروج به شما امکان اعمال محدودیت زمانی بر روی دسترسی‌‌‌‌ها را می‌دهد. این محدودیت زمانی به صورت روزانه و هفتگی است که برای ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان یک شرکت و اعمال محدودیت زمانی روی دسترسی آن‌ها است که به طور مثال از شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر و پنجشنبه از 8 صبح تا 1 بعد از ظهر کاربر امکان ورود داشته باشد.

مورد دیگر استفاده از قابلیت گزارش‌گیری در مورد مدیریت استفاده ساکنین از مشاعات یک مجتمع مسکونی است. قابلیت بعدی امکان اتصال به آیفون و ریموت است که برای باز کردن درب در محیط محدود یعنی محل نصب قفل است که همانند یک ریموت کنترل ساده در را باز می‌کند. حریم خصوصی آپشنی است که به راحتی از داخل فعال می‌شود و سایر دسترسی‌ها امکان ورود را ندارند. قفل کودک امکانی بسیار مهم در زمینه تأمین امنیت است. چرا که بالاخره در زمان‌هایی سرگرم کاری می‌شویم و از فرزندمان ممکن است غافل شویم با فعال کردن این آپشن، کودک نمی‌تواند درب را باز کند و بیرون رود.

آلارم‌های امنیتی در زمان‌های بحرانی شامل آلارم ضد سرقت است که با فشار آوردن به قفل شروع به آژیر کشیدن می‌کند. آلارم ضد حریق برای زمان‌های است که حرارت از یک حدی بالاتر می‌رود. آلارم زمان اتمام باتری و زمان ورود چند باره رمز اشتباه از دیگر آلارم‌های قفل‌های برند یال هستند. آپشن نمایش تابع خیالی یک راه حل امنیتی برای ورود رمز است زیرا کاربر با این سیستم می‌تواند قبل یا پس از رمز خود تعدادی کاراکتر عددی وارد کند که حدس رمز ورود برای سایرین غیر ممکن شود.

قفل دیجیتال ydm4109

 

قیمت قفل‌های دیجیتال یال

قفل‌های دیجیتال یال بسیار با کیفیت و محکم هستند و همگی دارای مغزی فولادی می‌باشند. یکی از بهترین مدل‌های قفل یال، قفل دیجیتال 4109 پلاس است که حدودا 655 دلار است. می‌توان گفت ویژگی ضد آب بودن یک قفل برای مناطق شرجی بسیار مهم است که قفل 3168 این امکان را دارد و قیمت حدودی آن 600 دلار است. قفل 3109 هم به‌عنوان یک قفل با کیفیت و تقریباً مشابه 4109 قیمت حدودی 616 دلار را دارد. کلیه این قفل‌ها در ایران با پشتیبانی 24 ساعته و دفترچه راهنمای فارسی و همچنین یک سال گارانتی تعمیر و تعویض قطعات ارائه می‌شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قفل‌های دیجیتال یال می‌توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید.