بسیاری از کسانی که به دنبال قفل دیجیتال هستند نمی دانند که قفل های پول و پول را خریداری کنند و یا به سراغ قفل های اهرمی بروند بنابراین قصد داریم ویژگی های هر یک را بررسی کرده و تفاوت آنها از نظر ظاهر، امنیت و شرایط اجرایی را مدنظر قرار دهیم.

معرفی قفل دیجیتال پول و پوش

پول و پوش یک نوع سیستم قفل درب الکترونیکی محسوب می شود. این قفل ها دارای اهرم های هوشمند درب هستند و همینطور از صفحه های لمسی پیچیده نیز برای حفظ امنیت آنها استفاده شده است. این قفل ها به طور کلی فناوری جدیدتری به نسبت مدل های اهرمی دارند. در این سبک از قفل دیجیتال از سنسور اثر انگشت استفاده می شود و درب بدون نیاز به کلید باز و بسته خواهد شد و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود. به طور کلی علاوه بر  اثر انگشت قفل دیجیتال پول و پوش دارای چندین حالت دیگر نیز برای باز کردن قفل است. مثلاً برای این قفل ها از یک رمز عبور عددی استفاده می شود و همینطور می توان این قفل ها را وابسته به بلوتوث یا تلفن هوشمند نیز اجرا کرد. روش های دیگر استفاده از ان اف سی هستند که به نوبه خود اثربخشی خاصی دارد.

این مدل از دستگیره ها گاه دارای یک سری کلیدهای سنتی است که به شما اجازه می دهد درب را به صورت موقت باز و بسته کنید. همینطور برای این دستگیره ها یک گذرواژه موقت نیز اجرا شده است که می تواند شرایط را بهتر نماید. متریالی که برای قفل دیجیتال پول و پوش استفاده می شود تمام فلز است و دستگیره ها و زبانه داخلی قفل نیز بسیار مقاوم طراحی شده اند بنابراین شما می توانید به واسطه کلید های مخصوص این دستگیره ها را جداسازی کنید. این مدل از قفل ها دارای قابلیت تشخیص لیزری اثر انگشت بوده و امنیت بیشتر نیز برای آن ارزیابی می شود. به طور کلی برای این سبک از قفل ها 100 اثر انگشت اجرا می شود و این اثر انگشت ها نیز تعریف مشخص خود را دارند.

قفل دیجیتال پول وپوش dp728

قفل دیجیتال اهرمی

قفل های اهرمی از نظر ظاهر مانند قفل های معمولی طراحی شده اند یعنی یک دستگیره روی قفل سوار شده است و شما به واسط رمز یا کلید مخصوص و یا کارت باید اهرم را حرکت داده و درب را باز کنید. این مدل از قفل ها به طور کلی ظاهری لوکس دارند و بسیاری از کسانی که علاقه به خرید قفل دیجیتال اهرمی دارند این گزینه را به خاطر ظاهر آن انتخاب می کنند از سوی دیگر بررسی ها نشان داده است که استفاده از قفل دیجیتال اهرمی آسانتر از مدل های پول و پوش است و به طور کلی ساختاری حرفه ای را شامل شده است.

قفل دیجیتال اهرمی 3168

سوالات پر تکرار هنگام خرید قفل پول و پوش و اهرمی

قفل دیجیتال پول و پوش بهتر است یا اهرمی؟

هر دو گزینه مزایای خاص خود را دارند. به هر حال اگر نیاز به اتصال به ریموت و آیفون در قفل هوشمند باشد بهتر است که مدل پول و پوش را انتخاب کنید چون شرایط اتصال برای این قفل ها به شکل کاملاً خاص اجرا می شود و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

از سوی دیگر امنیت قفل های پول و پوش به نسبت اهرمی تا حدودی بیشتر است در واقع بررسی ها نشان می دهد که سارقان معمولاً میتوانند اهرم بیرونی را آسانتر از اهرم های داخلی باز کنند یا بشکنند. اما این توضیحات اصلا به معنی بد بودن قفل دیجیتال اهرمی نیست. قفل های اهرمی در ایران طرفداران زیادی دارد و مدل های لوکس آن به واسط کنترلر و هدایتگرهای مخصوص مرکزی نیز اجرا می شود. این قفل ها به طور کلی صورت آپشنال طراحی می شوند و البته که ساختار قابل قبولی دارند.

مثلاً قفل دیجیتال پول و پوش سامسونگ بسیار طرفدار دارد چون طراحی ظاهری آن بی نظیر است و به طور کلی ورژن های مختلفی از این قفل نیز اجرا شده است که می تواند به شرایط بهتر کار کمک کند. از سوی دیگر قفل های دیجیتال پول و پوش برندهای دیگر نیز از نظر ظاهری متفاوت و با ایده های مخصوص اجرا شده اند.

شما می توانید قفل های دیجیتالی اهرمی خاصی را خریداری کنید که هم سبک اجرای مناسبی داشته باشد و هم به واسطه سبک اجرا قابل اعتماد باشد. یعنی اهرم ها به صورت یکپارچه و بدون پیچ و مهره اجرا شده باشند.

قفل دیجیتال پول وپوش dr719

قیمت قفل دیجیتال پول و پوش ارزانتر است یا اهرمی؟

قیمت گذاری ها بر اساس مکانیزم به کار برده شده در قفل ها در نظر گرفته می شوند و هرگز نمی توان اینطور به یاد داشت که کدام قفل ها ارزانتر هستند گاه یک قفل اهرمی هوشمند از یک قفل دیجیتال پول و پوش بسیار گرانتر است بنابراین هر یک از قفل ها بر اساس میزان آپشنی که دارند ارزیابی می شوند. از یاد نبرید که این قفل ها به واسطه سبک اجرایی بسیار خاصی که دارند بهترین گزینه خواهند بود.

پرفروش ترین مدل قفل درب دیجیتال کدام است؟

به طور کلی در سه سال اخیر قفل دیجیتال پول و پوش پرفروش ترین قفل هایی هستند که عرضه می شوند و خوشبختانه مشکلی در این راستا وجود ندارد اما یک نکته که شاید بهتر باشد به آن توجه کنید این است که این قفل ها از نظر ساختار متفاوت هستند و شما باید گزینه مناسب و مخصوص به خود را تهیه کنید. بهتر است بدانید که قفل های دیجیتال پول و پوش از نظر قیمت گذاری و ساختار مخصوصی که دارند در چندین دسته قرار می گیرند. اما مدل های اهرمی جدید که به صورت لوکس و با مکانیزم چندمنظوره طراحی شده اند یکی از بهترین قفل هایی هستند که می توانید خریداری کنید و از آن استفاده نمایید. اینطور که مشخص است این قفل ها به واسطه کاربرد مشخص خود اجرای بی نظیری دارند و البته که سطح ارتقا برای این قفل ها نیز قابل قبول خواهد بود.

نتیجه گیری

برای خرید اینترنتی قفل دیجیتال در ابتدا بررسی کنید که کدام مدل برای منزل شما بهتر است و اگر قرار است که قفل دیجیتال مخصوص مکان تجاری خریداری کنید بهتر است به سراغ گزینه های پول و پوش بروید و شرایط را بسنجید.