نصب یک قفل دیجیتال ضد سرقت به جای قفل های معمولی می تواند امنیت خانه را برای شما راحت کند. به دلیل استفاده از فناوری روز این قفل ها دارای ویژگی هایی هستند که عبور از آنها غیرممکن است اما به زمان و دانش زیادی نیاز دارد که سارقان را از خانه شما دور می کند. در این مقاله می خواهیم مزایای نصب قفل دیجیتال ضد سرقت و انواع مدل های آن را به شما معرفی کنیم.

قفل دیجیتال ضد سرقت چیست؟

قفل دیجیتال در واقع یک قفل هوشمند درب جدا از سیستم های امنیتی پیشرفته است که به دلیل ویژگی هایی که در زیر به آن خواهیم پرداخت ، امنیت خانه شما را افزایش می دهد.

قفل دیجیتال ضد سرقت

مزایای نصب قفل دیجیتال ضد سرقت

قفل های دیجیتال دارای سنسورهای هشدار دهنده مانند سنسورهای ضد سرقت، آتش سوزی و ضربه هستند. بنابراین استفاده از این نوع قفل ها امنیت درب ضد سرقت را بسیار بالا می برد. مهمترین مزایای این قفل ها عبارتند از:

1- سیستم ضد ضربه: اگر ولتاژ غیر مجاز روی این قفل ها اعمال شود ، قفل دیجیتال به طور خودکار خاموش می شود.

2- سیستم ضد سرقت: اگر سارقان مرتباً رمز عبور را اشتباه وارد كنند یا با فشار دادن قفل دیجیتال سعی كنند آن را غیرفعال كنند، زنگ هشدار قفل به صدا در می آید.

3- سیستم اعلام حریق: در صورت آتش سوزی سیستم اعلام خطر این قفل به شما اطلاع می دهد.

4- قفل امنیتی: یکی از مزایای قفل دیجیتال این است که برای باز کردن آن باید همزمان از کارت و رمز عبور آگاهی داشته باشید. بنابراین اگر کارت را گم کردید نگران نباشید. زیرا بدون رمز قفل این قفل هوشمند باز نمی شود.

5- مجهز به قفل کودک

6- قفل شدن خودکار درب: با وجود این قفل ها در هنگام بسته شدن درب به طور خودکار قفل می شود. این بدان معناست که باز کردن درب از خارج بدون کارت و رمز عبور امکان پذیر نیست. اما می توان در را از داخل باز کرد. بنابراین جای نگرانی در مورد قفل شدن در وجود ندارد.

7- به کلید مکانیکی نیازی نیست: اگر فراموشکار باشید قفل ضد سرقت دیجیتال گزینه مناسبی برای شماست. زیرا با این قفل ها دیگر نیازی به کلید برای ورود به خانه خود ندارید.

8- قابلیت باز و بسته شدن در از راه دور: در برخی از مدل ها می توانید از تلفن خود برای قفل در خانه استفاده کنید.

8- ظاهر زیبا: اگر زیبایی قفل برای شما مهم است قفل دیجیتال ضد سرقت با ظاهری زیبا انتخاب خوبی است.

قفل-سامسونگ-shp-p50

انواع قفل دیجیتال درب ضد سرقت

قفل کارتی ضد سرقت

قفل کارت آفلاین: در این نوع قفل هیچ ارتباطی بین قفل و نرم افزار وجود ندارد و کلیه ارتباطات از طریق همان کارت است.

قفل کارت آنلاین: باز کردن و بسته شدن این قفل بصورت آنلاین و از طریق یک سیستم بی سیم انجام می شود که به نرم افزار اصلی متصل است و نیازی به حضور شخص ندارد. در واقع این قفل از راه دور باز و بسته می شود.

قفل کارتی تماس مستقیم: این قفل ها ساده ترین نوع قفل های کارت ضد سرقت هستند و از همان نوع معمول در هتل ها هستند. برای باز کردن این قفل ها کارت باید روی قفل قرار گرفته و با آن در تماس باشد.

قفل کارتی با کارت RFID: در این نوع قفل ها لازم نیست کارت مستقیماً با قفل تماس بگیرد تا در باز شود و به لطف امواج رادیویی که برقرار شده است قفل درب باز می شود.

digital-card-lock

قفل هوشمند رمز گذاری شده

قفل های دیجیتالی رمزگذاری شده می توانند 6 تا 12 رقم داشته باشند. بنابراین یافتن رمز عبور برای این قفل ها آسان نیست.

قفل اثر انگشتی دیجیتال

برای استفاده از قفل اثر انگشت کافی است اثر انگشت همه اعضای خانواده را در آن ثبت کنید و دیگر از کارت، رمز عبور و کلید برای باز کردن قفل خانه استفاده نکنید. از آنجا که این درها فقط با اثر انگشت تعریف شده باز می شوند، از امنیت بالایی برخوردار هستند. برخی از این قفل ها تا 100 اثر انگشت را پشتیبانی می کنند.

قفل دیجیتال روک ضد سرقت

Rook Digital Lock یکی از مارک های تقریباً جدید در بازار قفل دیجیتال ایران است. این قفل دارای دو مجموعه سری P و سری H است. قفل های سری P دارای دسته های کاملا اتوماتیک هستند ، بنابراین برای باز شدن درب با انواع دسترسی نیازی به استفاده از دسته نیست. در واقع ، درب به صورت خودکار در هر دسترسی باز می شود. قفل دیجیتال روک را می توان روی انواع درها از جمله فلز ، چوب ، ضد سرقت و UPVC نصب کرد. قفل های مارک Set H Rook دارای دسته اهرمی بوده و همچنین دارای گزینه قفل کودک می باشند.

قفل روک

به طور کلی سه نوع درب ضد سرقت ایرانی، درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی در بازار ایران موجود است. نصب قفل دیجیتال بر روی همه این درب‎ها امکان پذیر است، اما اصول و قوانین خاص خود را دارد.

نصب قفل دیجیتال بر روی درب های ضد سرقت ترکیه و ایران

انواع قفل های ضد سرقت دیجیتال بر روی درب های ضد سرقت ترکیه و ایران بدون مشکل قابل نصب است.

قفل های دیجیتالی را روی درب های چینی نصب کنید؟

اما نصب قفل های دیجیتال روی درب های چینی اصول خاص خود را دارد. بهتر است از قفل هایی که دارای میله ی اتصال به دربهای مولتی هستند روی دربهای ضد سرقت چینی استفاده کنید. از آنجا که نصب قفل دیجیتال با مغزی ساده، سیستم قفل مرکزی ضد سرقت درب چینی از کار می افتد و درب ضد سرقت عملا کارایی خود را از دست می دهد.

نکات مهم برای نصب قفل دیجیتال بر روی درب های ضد سرقت

ضخامت درب ضد سرقت برای نصب قفل های دیجیتال ، حداقل 3.5 الی 9 سانتی متر لازم است.
فاصله لبه درب ضد سرقت و الگوهای درب باید حداقل 12 سانتی متر باشد.