چند سال پیش، تشخیص چهره شبیه به داستان علمی تخیلی به نظر می رسید، اما امروز می توانیم با اسکن چهره خود، قفل را در خانه یا محل کار خود باز کنیم. این فوق العاده نیست؟ علیرغم تمام مزایای قفل های دیجیتال تشخیص چهره، این دستگاه های الکترونیکی هنوز به ندرت در خانه ها یافت می شوند زیرا آنطور که باید و شاید به نمایش در نمی آیند.

تشخیص چهره یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است که چهره انسان را تشخیص می دهد. خیلی ساده به نظر می رسد، درست است؟ در واقع این فناوری برای تشخیص درست چهره افراد، چندین جنبه از جمله طول خط فک، شکل گونه ها، عمق حدقه چشم و موارد دیگر را در نظر می گیرد.
همه این عوامل به قفل کمک می کند تا چهره مالک را به خاطر بسپارد. در قلب فناوری تشخیص چهره، یادگیری ماشینی است. بنابراین اگر می خواهید این فناوری را در زندگی و محل کار خود پیاده سازی کنید، مطمئن شوید که داده های زیادی برای تغذیه دستگاه دارید.

قفل دیجیتالی تشخیص چهره چگونه کار می کند؟

قفل تشخیص چهره یک فناوری بیومتریک است که فراتر از تشخیص ساده چهره انسان است! یک سیستم تشخیص چهره با گرفتن تصویری از یک چهره و پیش بینی اینکه آیا چهره با چهره دیگری که در حافظه ذخیره شده مطابقت دارد یا خیر (اگر چهره ای در یک تصویر با چهره دیگری مطابقت داشته باشد) کار می کند.
این فناوری برای مقایسه و پیش‌بینی دقیق موارد احتمالی، چه حالت چهره، چه سن یا موی فرد طراحی شده است. در واقع کاربر با نزدیک کردن صورت خود به قفل اسکنر، گزینه دسترسی یا عدم دسترسی را پیدا می کند. وقتی صورتش را به اسکنر نزدیک می کند، قفل از چهره او عکس می گیرد و آن را با عکسی که از قبل دارد مطابقت می دهد. اگر تصویر یکسان است، می توانید آن را درج کنید.

قفل دیجیتال تشخیص چهره

اهمیت بازگشایی قفل با چهره

اگر می خواهید کاری هوشمندانه در خانه خود انجام دهید، باید با ایمنی شروع کنید. به هر حال، با ارزش ترین دارایی شما در خانه شماست و نگهداری آن باید در اولویت باشد. یک سیستم امنیتی خانه هوشمند کمک می کند تا اشیاء قیمتی و اسناد را در برابر سارقان و متجاوزان ایمن نگه دارد.

قفل دیجیتال تشخیص چهره می تواند چهره افراد را با هویت آنها مرتبط کند. بنابراین برای تاثیرگذاری بیشتر در تشخیص چهره، باید به سیستم (کامپیوتر) بگویید که کدام چهره متعلق به کدام تصویر است. این بدان معناست که برای استفاده از تشخیص چهره در سیستم امنیتی خانه خود، باید برای دوستان، اقوام و سایر افرادی که می خواهید سیستم تشخیص دهد، پروفایل ایجاد کنید.
جالب اینجاست که با تشخیص چهره می توانید معیارهای انتخاب آلارم را نیز تعیین کنید. برای مثال، می‌توانید هشدارهایی را تنظیم کنید تا اگر قفل چهره یک فرد را تشخیص نمی‌دهد به شما اطلاع دهد.

فناوری هوشمند به رشد و تکامل خود ادامه داده است. اکنون شرکت ها شروع به ارائه قفل های هوشمند درب با قابلیت تشخیص چهره کرده اند. با قفل هوشمند درب با تشخیص چهره، می توانید بدون نگرانی درب های خود را قفل نگه دارید. با این حال، می‌توانید با استفاده از روش‌های دیگر، از جمله پین ​​یا گاهی اوقات حتی یک کلید فیزیکی، در را قفل یا باز کنید.

مزایای قفل دیجیتال تشخیص چهره

مزایای قفل دیجیتال تشخیص چهره

تشخیص چهره علاوه بر باز کردن قفل گوشی‌های هوشمند، مزایای دیگری را برای شرکت‌ها به ارمغان می‌آورد، این مزایا عبارتند از:

امنیت پیشرفته

اولین مزیت بالقوه تشخیص چهره الکترونیکی، نظارت است. با کمک قفل تشخیص چهره، ردیابی دزد یا مزاحم آسان می شود. در سطح دولت، تشخیص چهره می تواند به شناسایی تروریست ها یا هر جنایتکار دیگری با کمک اسکن صورت کمک کند.
یک امتیاز ویژه این واقعیت است که هیچ کس نمی تواند این فناوری را با سرقت یا تغییر آن هک کند. از آنجایی که این کلیدها برای استفاده شخصی استفاده می شوند، قفل دیجیتالی تشخیص چهره می تواند به عنوان یک وسیله امنیتی برای قفل کردن وسایل شخصی و دوربین های نظارت شخصی نیز استفاده شود.

 پردازش سریع

فرآیند تشخیص چهره یک ثانیه یا کمتر طول می کشد که برای مشاغل و صنایع بسیار سودمند است. در عصر حملات سایبری مداوم و ابزارهای پیشرفته هک، شرکت ها به فناوری ایمن و سریع نیاز دارند. از آنجایی که تشخیص چهره عملکرد سریعی دارد، تأیید سریع و کارآمد را نیز فراهم می کند. علاوه بر این، تقلب در این فناوری دشوار است، بنابراین این یکی دیگر از مزایای این نوع قفل دیجیتال است.

 یکپارچگی کامل

این شاید یکی از بزرگترین مزایای قفل های الکترونیکی تشخیص چهره باشد. فناوری تشخیص چهره به طور یکپارچه با سایر دستگاه های خانگی ادغام می شود، بنابراین این یک گزینه عالی است. هیچ هزینه اضافی برای یکپارچه سازی وجود ندارد و اکثر راه حل های ماسک صورت با اکثر نرم افزارهای امنیتی سازگار هستند.

اتوماسیون شناسایی

در گذشته نیروهای امنیتی فرد را به تنهایی بررسی می کردند که زمان بر و دقیق نبود. اما امروزه تشخیص چهره در فرآیند تشخیص کاملا رایگان است و چند ثانیه طول می کشد، اما شگفت انگیز. فناوری قفل، تشخیص چهره سه بعدی است و استفاده از دوربین های مادون قرمز دقت چهره را تا حد زیادی افزایش می دهد و تقلب را دشوارتر می کند. این امر گزارش دهی را بسیار آسان می کند.

قفل دیجیتال تشخیص چهره چیست؟

تهدیدات و نگرانی های مربوط به قفل های الکترونیکی تشخیص چهره

قفل دیجیتال تشخیص چهره اکنون بسیار جذاب به نظر می رسد. این قفل سریع، دقیق است و در کمترین زمان بهترین نتیجه را می دهد. به نظر می رسد که همه خانه ها و مشاغل باید فوراً آن را با سیستم های امنیتی خود ادغام کنند و از مزایای استفاده از آن بهره مند شوند. اما همه چیز آنطور که به نظر می رسد واضح نیست. در اینجا نگرانی اصلی در مورد این قفل ها وجود دارد:

 آسیب پذیری در تحلیل

شاتر دیجیتال Face ID بسیار دقیق است و هیچکس نمی تواند در آن شک کند. در عین حال تغییر جزئی در زاویه دوربین و یا حتی تغییر در ظاهر فرد قطعا باعث خطا می شود. بنابراین این نقص واقعا جدی است. شما نمی توانید تضمین کنید که فردی که آرام جلوی قفل اسکنر می نشیند همیشه نتایج دقیقی خواهد گرفت! اگر شخصی تغییراتی در چهره خود ایجاد کند، ابتدا باید آن را در تنظیمات قفل فعال کند.

اخرین حرف

قفل دیجیتال تشخیص چهره یک فناوری قدرتمند است، اما باید عاقلانه از آن استفاده کرد. از یک طرف، این برای کاربران بسیار مفید است، زیرا به آنها کمک می کند امنیت خود را افزایش دهند و مزاحمان را شناسایی کنند. از سوی دیگر، می تواند برای منافع شخصی مورد سوء استفاده قرار گیرد و منجر به عواقب جدی شود. برای انتخاب و خرید بهترین قفل های الکترونیکی تشخیص چهره موجود در بازار می توانید با ما تماس بگیرید.