قفل الکترونیکی درب ضد سرقت یکی از محصولات امنیت و جایگزین مناسب برای دستگیره های معمولی است. علت این جایگزینی دسترسی های غیر قابل کپی به جای کلید و استفاده از قابلیت های امنیتی است. دسترسی های رمز، کارت و اثر انگشت هر یک به دلایلی غیر قابل کپی هستند. بعلاوه استفاده از قفل الکترونیکی زیبایی و راحتی را برای کاربر به ارمغان می آورد. قابلیت های ارائه شده در این قفل های دیجیتال نقاط ضعف امنیتی و کنترلی دستگیره های مکانیکی را پوشش می دهد. قفل رمزی روی انواع درب از جمله چوبی، ضد سرقت، فلزی، upvc و شیشه سکوریت قابلیت نصب دارند. در زمان خرید یک قفل می بایست نکاتی را در نظر بگیرید که در این مقاله به آن ها می پردازیم. بعلاوه می بایست قفل الکترونیکی را از یک فروشنده معتبر تهیه کنید که ویژگی هایش را بررسی می کنیم.

قابلیت های قفل الکترونیکی

در زمان خرید یک قفل دیجیتال تعداد قابلیت های قفل ضرورت خرید شما را مشخص می کنند. برای برخی از کاربران باز کردن درب از راه دور بسیار مهم است. این راه دور منظورمان در محیط نامحدود است یعنی هر جایی که هستید. در اینصورت باید بگوییم قفل به دو شکل این آپشن را به کاربر می دهد یکی از طریق اتصال به اینترنت و دیگری سیستم ارسال پیامک. همچنین در رابطه با آپشن گزارشگیری بد نیست بدانید که اگر این قابلیت را از قفل می خواهید سراغ قفل های برند سامسونگ نروید. گزارشگیری به گونه ای است که به کاربر از آمار ترددها خروجی می دهد. در کنار آن امکان تعریف بازه زمانی و محدودیت زمانی روی دسترسی کاربران عادی را به کاربر ادمین می دهد.

قفل-الکترونیکیقابلیت دیگری که در زمان خرید یک قفل الکترونیکی می بایست از فروشنده سؤال کنید اتصال به ریموت و آیفون می باشد. اگر قفل را برای اماکنی می خرید که مراجعین زیادی دارد این آپشن برایتان سودمند خواهند بود. البته نحوه ارائه قابلیت ها هم امری است که در زمان خرید مهم است. آیا این قفل الکترونیکی ریموت را در کنار قفل ارائه می دهد یا به صورت آپشنال. پاسخ به این سؤال تفاوت 200 دلاری روی قیمت یک قفل هوشمند را مشخص می کند. در نهایت اگر برای سیستم های هوشمند قفل الکترونیکی تهیه می کنید از اتصال قفل به خانه هوشمند اطمینان حاصل کنید.

نوع دستگیره دیجیتال

قفل الکترونیکی با انواع دستگیره های مختلف در بازار عرضه می شوند. برخی از این دستگیره ها مانند اهرمی قدیمی ترند و برخی مثل پول و پوش جدیدتر. در نهایت جدیدترین نوع دستگیره های اهرمی در قفل الکترونیکی تمام اتوماتیک است. کارکرد این نوع دستگیره بسیار آسان است و برای باز کردن درب با هر نوع دسترسی نیازی به استفاده از دستگیره نخواهید داشت. حالا اینکه چرا جزء نکات مهم در زمان خرید نوع دستگیره را آورده ایم دو علت دارد. یکی راحتی استفاده شما با کدام دستگیره استو دو اینکه هر چه تکنولوژی دستگیره جدیدتر باشد قیمت آن بیشتر است. در زمان خرید قفل الکترونیکی با دستگیره اهرمی حتماً از قابلیت قفل کودک آن اطمینان حاصل نمایید. زیرا در اینصورت امنیت دستگیره دو چندان می شود و کودک شما امکان خروج از خانه را نخواهد داشت.

قفل-دیجیتال

تعداد و تنوع دسترسی های قفل الکترونیکی

در خرید قفل الکترونیکی کمی بایست به تعداد و تنوع دسترسی ها توجه کنید زیرا روی راحتی استفاده و قیمت تأثیرگذار است. اگر قفل را برای اماکن پر رفت و آمد تهیه می کنید می بایست امکان تعریف تعداد زیاد دسترسی را داشته باشید. دسترسی های غیر قابل کپی و جایگزین کلید در قفل الکترونیکی رمز، کارت و اثر انگشت می باشد. بسته به راحتی خود می بایست از این دسترسی ها استفاده نمایید. به طور مثال اگر خانواده شما متشکل از رده های سنی گوناگون است می توانید قفل فول آپشن بگیرید. در اینصورت هر کس بنا به راحتی خود می تواند از دسترسی مناسبش استفاده کند. برای افراد مسن و کودکان دسترسی اثرانگشت بهترین گزینه است. برای سایر اعضای جوان تر می توانید از دسترسی رمز استفاده کنید.

قفل-هوشمند-یال

دلیل اینکه گفته شد این دسترسی ها غیر قابل کپی هستند در این جا بیان می کنیم. شما با داشتن الگوی اثر انگشت کاربر اصلی نمی توانید درب را باز کنید زیرا تنها در صورت قرار دادن بافت زنده روی اسکنر درب باز می شود. بعلاوه شما برای غیر قابل کپی کردن دسترسی کارت های RFID تنها کافیست اطلاعات مازاد بر شماره سریال کارت به قفل دهید. آپشن های نمایش تصادفی جای اعداد و تابع خیالی از حدس رمز توسط دیگران نیز جلوگیری می کند.

خدمات پس از فروش

قفل الکترونیکی یک کالای امنیتی وارداتی است که ممکن است قانونی و یا قاچاق وارد بازار شود. در صورت واردات این محصول به صورت قاچاق هیچ گونه خدمات پس از فروشی نمی توانید از فروشنده دریافت نمایید. علی رغم اینکه این نوع قفل ها به دلیل عدم پرداخت عوارض گمرکی ارزان تر هستند. بنابراین در زمان خرید حتماً از واردات قانونی قفل و خدمات پس از فروش آن اطمینان حاصل نمایید. این خدمات شامل وارانتی، پشتیبانی 24 ساعته و … می باشد. وارانتی به معنی تعویض و تعمیر رایگان قفل الکترونیکی در محدوده زمانی ایت که در کارت وارانتی قید شده است.

فروشنده معتبر قفل الکترونیکی

توصیه می کنیم قفل هوشمند را از فروشنده معتبر تهیه کنید که ویژگی های او را در این جا ذکر می کنیم. اول اینکه در کار خود متخصص است و تجربه چند ساله داشته باشد. واردات قفل الکترونیکی را از مبادی قانونی انجام دهد به طوریکه برگه سبز گمرکی داشته باشد. مکان حضوری و وبسایت معتبر جهت معرفی و فروش ارائه دهد. همچنین در سراسر کشور نمایندگان فعال جهت فروش، تعمیر و نصب قفل داشته باشد.

برای مشاهده محصولات در اینستاگرام شرکت بارمان کلیک نمایید.