طریقه نصب قفل استخری و راه‌اندازی آن باید توسط کارشناسان و متخصصان الکترونیک انجام شود. همانطور که می‌دانید یکی از چالش‌های مهمی که در استخرها با آن مواجه هستند، تامین امنیت لوازم مراجعه‌کنندگان است.

از آنجا که قفل‌های سوئیچی از امنیت کافی برخوردار نیستند و طول عمر کمی دارند، لازم است از قفل‌ الکترونیکی که کیفیت بالایی دارند، استفاده شود. اگر شما نیز مدیریت مجموعه ورزشی یا استخر را به عهده دارید، لازم است به این مسئله توجه کرده و برای ایمنی محل کار خود اقدام کنید. در این مبحث قصد داریم بیشتر به این مسئله بپردازیم. ما را همراهی کنید.

قفل استخری چیست؟

به منظور بیان طریقه نصب قفل استخری لازم است ابتدا به قفل استخری و کاربرد آن اشاره کنیم. افرادی که به سالن‌های ورزشی یا استخرها مراجعه می‌کنند، لازم است لوازم مخصوصی را با خود حمل کنند. از این رو باید فضایی در اختیار آن‌ها گذاشته شود تا بتوانند وسایل خود را در آن محل قرار دهند و از امنیت آن آسوده خاطر باشند.

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی، قفل‌های جدیدی با عنوان قفل هوشمند طراحی و تولید شده است و در بازار به فروش می رسد. این قفل‌های هوشمند در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و امنیت را برای افراد به ارمغان می‌آورند. معمولا قفل استخری چیزی شبیه به دستبند یا مچ‌بند بوده که دارای خاصیت ضد آب نیز است. افرادی که به استخر مراجعه می‌کنند می‌توانند قفل‌ را به مچ دست یا پای خود ببندند و بدون نگرانی از خراب شدن آن به شنا کردن در آب مشغول شوند.

قفل استخری چیست؟

طریقه نصب قفل استخری

به منظور نصب قفل استخری و اماکن ورزشی لازم است از کارشناسانی کمک گرفت که با طریقه نصب قفل استخری آشنایی کافی داشته و به آن مسلط باشند. با استفاده از این قفل‌ها در اماکن مختلف افراد می‌توانند پیش از شروع به فعالیت، لوازم خود را بدون هیچ نگرانی در این کمدهای امن قرار دهند.

برخی از این قفل‌ها به وسیله برق کار می‌کنند و باید سیم‌کشی انجام شود و برخی دیگر صرفا نیاز به باطری دارند. نصب قفل های استخری در هر مکان با توجه به عوامل مختلفی با مکان‌های دیگر متفاوت است. هدف اصلی نصب قفل استخری امکان نظارت، مدیریت بهتر و ایجاد امنیت در فضای استخر است. با استفاده از قفل کارتی تنها کافی است که کارتی در اختیار هر مراجعه کننده قرار گیرد که به راحتی به کمد مورد نظر خود دسترسی داشته باشد.

قفل استخری دارای بخش‌های گوناگونی از قبیل مچ‌بند، تگ پلاستیکی، کارت‌خوان و کارت است. اصلی‌ترین بخش این قفل دستگاه کارت‌خوان است که دو قسمت دارد و در دو سمت درب کمد قرار می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه نصب انواع قفل استخری این بخش را دنبال کنید:

نصب قفل استخری متکی به خود

برای نصب این قفل‌های RFID نیازی به نرم‌افزار، برق یا سیم‌کشی نیست و صرفا با باطری کار می کند. این قفل‌ها روی کمد نصب شده و یک دستبند مجزا با هر کمد ست می‌کنند.

نصب قفل استخری مرتبط با کامپیوتر

این مدل قفل‌ها با کمک برق کار می‌کنند و به کامپیوتر وصل می‌شوند. با کمک نرم‌افزار می‌توان این قفل‌ها را باز کرد. در این قفل‌ها امکان رزرو کمد و اطلاع از وضعیت کمدها وجود دارد.

نصب قفل استخری آنلاین بی‌سیم

به منظور آشنایی با طریقه نصب قفل استخری می‌توان قفل آنلاین بی‌سیم را نام برد که پس از ثبت نام فرد در نرم‌افزار هوشمند، دستگاه شماره او را با چشمک زدن چراغ‌های قفل نمایش می‌دهد.

طریقه نصب قفل استخری

نصب قفل استخری الکترونیکی آفلاین

قفل‌های استخری که به صورت آفلاین هستند، نیروی برق مورد نیاز خود را از طریق باطری تامین می‌کنند.

نصب قفل استخری فنری

مچ‌بندهای این قفل فنری هستند و در هنگام ورود و خروج مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نصب قفل استخری سیلیکونی

جنس مچ‌بندهای این قفل که برای کنترل گیت یا ورود و خروج استفاده می‌شوند، از جنس سیلیکونی است.

نصب مچ‌بند استخری ساعتی

این مچ‌بند که همانند یک ساعت هوشمند عمل می‌کند، برای ورودی گیت‌ها استفاده شده و قابلیت شارژ مجدد را دارد. از این مچ‌بند علاوه بر استخرها، در سایر اماکن ورزشی نیز می‌توان استفاده کرد.

سخن پایانی

همانطور که اشاره کردیم، به منظور نصب قفل در استخرها باید از متخصصانی کمک گرفت که به طریقه نصب قفل استخری مسلط بوده و تحت آموزش نصب قفل دیجیتال قرار گرفته باشند. به این وسیله می‌توان قفل را به شکل استاندارد و مناسب نصب کرده و بهترین عملکرد را شاهد بود.