فواید استفاده از چشمی دیجیتال درب در شناسایی هویت کسی است که زنگ را می زند. بیشتر سرقت ها در سال های اخیر به دلیل باز کردن درب برای افراد ناشناس است. چشمی ها چه در حالت معمولی (اپتیکال) و چه دیجیتال به منظور شناسایی افراد پشت درب کاربرد دارند. همچنین این کالای امنیتی در حالت الکترونیکی نقاط ضعف نوع اپتیکال را برطرف کرده است. چشمی دیجیتال در دو شکل مورد استفاده قرار می گیرد. یک نوع آن به صورت یک کالای امنیتی جدا و مکمل انواع دستگیره ها. شکل دیگر در قالب یک آپشن امنیتی روی قفل های دیجیتال می باشد. در حالت دوم هزینه های کاربر تا حد زیادی کاهش می یابد. زیرا با خرید یک محصول از دو کارایی به طور همزمان می تواند استفاده نماید. در این مقاله به بررسی ویژگی های یک چشمی الکترونیکی می پردازیم. بعلاوه در ادامه مدلی با کیفیت از چشمی و قفل های دارای این آپشن را معرفی می کنیم.

چشمی دیجیتال یا اپتیکال

همانطور که گفته شد چشمی دیجیتال ضعف های نوع اپتیکال آن را برطرف کرده است. برای دیدن شخصی که پشت درب ایستاده در چشمی معمولی باید بیش از حد به درب نزدیک شوید. این نزدیک شدن به درب باعث می شود سایه شما شخص پشت درب را متوجه حضورتان کند. در چشمی های دیجیتال نیازی به نزدیک شدن به درب را نخواهید داشت و تصویر شما از بیرون وضوح خوبی دارد. شما در تاریکی تصویری از بیرون درب نخواهید داشت هر چقدر هم که بخواهید به درب نزدیک شوید. در کنار همه این ها وضوح تصویر چشمی های معمولی حتی در حالتی که نور وجود داشته باشد کیفیت خوبی ندارد. با ارائه ویژگی های چشمی الکترونیکی متوجه علت برتری آن خواهید شد.

چشمی-دیجیتال-یا-اپتیکال

بهترین چشمی الکترونیکی

زمان خرید چشمی دیجیتال به ابعاد آن توجه کنید؛ چرا که ابعاد صفحه نمایش LCD چشمی نیز مهم است. در واقع دید شما از طریق این صفحه می باشد پس اگر خیلی کوچک باشد در دید اختلال ایجاد می کند. وضوح تصویری که یک چشمی از بیرون می دهد مهم است. قبل از خرید توصیه می کنیم به پیکسل های اعلام شده توسط فروشنده اکتفا نکنید و حتماً آن را امتحان نمایید.اگر ذخیره تصاویر افرادی که به منزلتان مراجع کرده اند برایتان مهم است از ارائه این آپشن در قفل الکترونیکی اطمینان حاصل نمایید.

چشمی دیجیتال روک

یکی از چشمی های با کیفیت موجود در بازار چشمی دیجیتال روک است که تحت عنوان DW100 وارد بازار شده است. این چشمی دارای ابعاد متناسب پنج اینچی است و ظاهری مربع شکل دارد. با نصب چشمی DW100 زیبایی درب منزلتان دوچندان می شود. این محصول زاویه دید گسترده 170 درجه از بیرون را می دهد و وضوح تصویرش 720 پیکسل است. تصویر باکیفیت و با وضوح بالا برای کاربر فراهم می کند. امکان دید در شب دارد یعنی با چشمی الکترونیکی روک می توانید تصویر سیاه و سفید واضحی در شب داشته باشید. دید در شب به کمک اشعه مادون قرمز برای کاربران بوجود می آید.

منبع تغذیه این چشمی باتری قابل شارژ 5000 میلی آمپر است که تا 8 ماه شارژ را در خود نگه می دارد. چشمی DW100 به فرکانس وای فای متصل می شود و دارای اپلیکیشن برای چهار کاربر است. یکی از این کاربران ادمین و سایرین عادی هستند. کاربر از طریق اپلیکیشن امکان برقراری گفتگوی دو طرفه با کسی که زنگ را به صدا در آورده است را دارد. در کنار این ها برای رکورد تصاویر می توانید از یک میکرو رم تا 32 گیگابایت استفاده نمایید. تصاویر با تاریخ و ساعت در این چشمی الکترونیکی ذخیره می شوند.

بهترین چشمی دیجیتال

قفل های دارای چشمی دیجیتال

قفل های روک دارای چشمی دیجیتال هستند که عملکرد آن ها به صورت آنلاین می باشد. مدل های دارای چشمی عبارتند از P231، P221، P241 و P251. این قفل ها توسط فرکانس وای فای به اینترنت متصل میشوند و دارای اپلیکیشن فعال روی انواع گوشی هوشمند هستند. در اینصورت با به صدا در آوردن زنگ قفل توسط شخصی که پشت درب است تصویرش بر روی قفل و اپلیکیشن آن نمایان می شود. این قفل ها امکان باز کزدن درب از راه دور از هر جا که باشید را به شما می دهند. بنابراین وقتی نوتیفیکیشن گوشی همراهتان زنگ زدن درب را نمایش داد، می توانید از راه دور درب را برای شخصی که پشت آن است باز کنید.

چشمی دیجیتال

نکته بعدی در رابطه با زمان نمایش تصویر روی صفحه LCD قفل است که تا 13 ثانیه به طول می انجامد. زاویه دید گسترده این چشمی ها تصویر واضحی از بیرون برای کاربر فراهم می آورد. با گذاشتن یک میکرو رم میتوانید این تصاویر را با ثبت تاریخ و ساعت در قفل های روک ذخیره کنید. دید در شب چشمی دیجیتال قفل های روک فعالند و تصویر سیاه و سفید واضحی به کمک اشعه مادون قرمز به کاربر می دهند. این قفل های دیجیتال راحت ترین نوع دستگیره را به لحاظ استفاده دارند. برای باز کردن قفل تمام اتوماتیک با انواع دسترسی نیازی به استفاده از دستگیره ندارید. درب به طور اتوماماتیک برایتان باز می شود.

سایر امکانات قفل های دارای چشمی

قفل های تمام اتوماتیک روک ریموت را به شکل وسیله جانبی قفل در اختیارتان می گذارد. در اینصورت برای داشتن این آپشن نیازی به هزینه کرد اضافی نخواهید داشت. به طور مشابه اتصال به خانه هوشمند و آیفون تصویری نیز به همین شکل بدون اختصاص هزینه مجزا انجام می گیرند. این قفل ها مغزی هوشمند با قابلیت تنظیم زمانی دارند. به گونه ای که شما تنطیم می کنید بعد از چند ثانیه درب به طور خودکار قفل شود.

برای مشاهده محصولات در اینستاگرام شرکت بارمان کلیک نمایید.