1- دسترسی به قفل دیجیتال توسط رمز

برای این مدل دستگیره هوشمند می‌توان چند رمز عددی تعریف نمود به طوری که هر رمز بین 6 تا 12 کاراکتر داشته باشد. علاوه بر رمزهای عادی، امکان تعریف یک رمز ادمین به منظور انجام تنظیمات قفل دیجیتال ZEN-R یال که جدیداً در بازار به نام مدل 3115 یال شناخته شده است، وجود دارد. همچنین برای تعریف هر رمز جدید عادی هم می‌بایست از دسترسی ادمین استفاده نمایید و با فراموش کردن رمز و یا سایر دسترسی‌ها توسط یکی از کاربران کافی است مجدداً دسترسی‌ها را از نو تعریف کنید تا دسترسی‌های قبلی به طور خودکار غیر فعال شوند.

قفل دیجیتال یال zen-r

2- دسترسی به دستگیره امنیتی هوشمند توسط کارت

قفل دیجیتال 3115 یال یا همان ZEN-R قبلی، امکان تعریف تا 40 کارت را به شما می‌دهد که می‌توانید از انواع کارت‌های RFID موجود در بازار، شامل کارت‌های بزرگ (مانند کارت‌های بانکی)، key tag (جاسوئیچی مانند) و کارت‌های اسمارت ( کارت‌های کوچک برچسب‌دار مناسب گوشی‌های همراه) بنابر راحتی و سلیقه خود استفاده نمایید.

3- جلوگیری از لو رفتن رمز با تابع خیالی

اگر در هنگام وارد نمودن رمز، شخصی در نزدیکی شما باشد می‌تواند به راحتی رمز شما را شناسایی نماید. برای جلوگیری از لو رفتن رمز، می‌توانید قبل از وارد کردن رمز تعدادی عدد به دلخواه زده و در پایان رمز اصلی را وارد نمایید و یا بلعکس. در واقع آپشن تابع خیالی در قفل دیجیتال 3115 یال به ورود ایمن رمز توسط کاربر کمک می‌کند.

4 – دسترسی به قفل دیجیتال توسط کلید مکانیکی

علت اصلی جایگزین شدن قفل دیجیتال و یا همان دستگیره‌های هوشمند به جای دستگیره معمولی (مکانیکی) استفاده از دسترسی‌های جایگزین کلید مکانیکی است تا از مشکلات احتمالی آن جلوگیری کند. مشکلاتی همچون حمل و امکان گم شدن کلیدها که نیاز به تعویض مغزی اصلی و کپی مجدد کلیدها برای کاربران را دارد که قطعاً زمان‌بر است. در نهایت دسترسی کلید مکانیکی به‌‌عنوان یک سوپاپ اطمینان در برخی از قفل‌های دیجیتال از جمله 3115 یال قرار داده شده است تا در صورت نیاز از این راه هم بتوانید درب را باز کنید. توصیه می‌شود این کلید همواره در جایی به غیر از محل نصب قفل قرار گیرد.

5 – مجهز به سیستم ضد سرقت

در صورت وارد نمودن رمز یا کارت تعریف نشده به قفل ZEN-R یا بهتر است بگوییم 3115 یال، آلارم ضد سرقت به صدا در می‌آید. همچنین با اعمال فشار عمدی به قفل، صدای آژیر بلند می‌شود. به علاوه سیستم ضد شوک الکتریکی در این قفل مانع از خرابی آن از طریق ورود عمدی ولتاژ اضافی می‌شود.   

قفل هوشمند یال zen-r

6-  مغزی هوشمند با استاندارد جهانی DIN

مغزی قفل دیجیتال Zen-R یا همان مدل 3115 یال ساخت کشور ایتالیا است و دارای استاندارد معتبر اروپایی (استاندارد معتبر آلمان) DIN می‌باشد که نشان دهنده امنیت و کیفیت بسیار بالای مغزی این دستگیره دیجیتال می‌باشد. مغزی این قفل دیجیتال را به این لحاظ هوشمند می‌دانیم که دارای قفل اتوماتیک است و در تیتر بعدی به این موضوع می‌پردازیم.

7 – مجهز به قفل اتوماتیک

بعد از بسته شدن درب دستگیره دیجیتال 3115 یال به صورت خودکار قفل می‌شود و دیگر کسی از خارج بدون استفاده از دسترسی های تعریف شده به قفل نمی‌تواند درب را باز کند. آپشن قفل اتوماتیک در یک دستگیره هوشمند بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که امنیت را دو چندان می کند و در صورت غفلت از قفل کردن درب می‌‌توانید اطمینان حاصل کنید که درب خانه و یا محل کارتان پس از چند ثانیه به طور اتوماتیک قفل شده است.

قفل هوشمند یال

8 – منبع تغذیه قفل دیجیتال

منبع تغذیه این دستگیره هوشمند چهار عدد باتری‌های قلمی AA است که برای استفاده 10 بار در روز تا یک سال دوام می‌آورد. البته آلارم اتمام باتری در قفل 3115 یال وجود دارد تا در قبل از تمام شدن باتری شما را از زمان تعویض باتری را مطلع نماید. البته نگران نباشید اگر به هر دلیلی به این آلارم توجه نکنید آپشن منبع تغذیه اضطراری قفل به کمکتان می‌آید. منبع تغذیه اضطراری دستگیره 3115 یال از نوع باتری کتابی 9 ولتی است که با قرار دادن آن روی جایگاه تعبیه شده قفل، می‌توانید آن را به طور موقت شارژ کنید.

باتری به مدت یک سال برای شما کار می‌کند. یک هفته قبل از تمام شدن باتری دستگاه به شما هشدار می‌دهد تا باتری را تعویض نمایید.

9 – قفل کودک

به جرأت می‌توان قابلیت قفل کودک را جزء آپشن‌های بسیار مهم در قفل دیجیتال 3115 یال دانست؛ چرا که در صورت نگهداری از کودک و یا سالمندانی که متأسفانه دچار اختلال حواس هستند می‌توانید این آپشن را از داخل فعال نمایید تا امکان خروج این افراد به واسطه استفاده از دستگیره وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید کارکرد قفل کودک به این صورت است که با هر بار باز و بستن درب به طور اتوماتیک فعال می‌شود و نیازی به فعال کردن مجدد ندارد.

10 – اتصال به ریموت و آیفون تصویری

قفل هوشمند 3115 یال امکان اتصال به ریموت و آیفون تصویری را به شکل آپشنال دارد. این دو قابلیت برای باز کردن درب از راه دور در محل نصب قفل هستند که در صورت نیاز می‌توانید از فروشنده درخواست نمایید. برای دفاتر و شرکت‌هایی که مراجعیت زیادی در طول روز دارند باز کردن درب توسط ریموت تا شعاع 20 متری قفل آپشنی سودمند می‌باشد.

قفل دیجیتال یال

11 – اتصال به خانه هوشمند

برخی از اماکن دارای سیستم هوشمندسازی برای کنترل تجهیزات الکترونیکی خود هستند که برای وارد کردن قفل دیجیتال به این سیستم‌ها می بایست از امکان اتصال قفل به خانه هوشمند اطمینان حاصل نمایید. قفل 3115 یال امکان اتصال به خانه هوشمند را به صورت آپشنال در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.