دستگیره هوشمند درب یکی از انواع سیستم های هوشمند ساختمان است که به شما امکان می دهد با اتصال به Wi-Fi یا بلوتوث در را باز یا بسته کنید. دستگیره های هوشمند با وجود روش های دسترسی رمزی، کارتی و اثر انگشتی امنیت را به شما هدیه می دهند و به شما اجازه می دهد تمام رفت و آمد ها را در ساختمان کنترل کنید. با نصب دستگیره هوشمند درب نه تنها پا به دنیای مدرن می گذارید بلکه امنیت و آسایش خانه و خانواده خود را نیز تامین می کنید.

انواع دستگیره هوشمند درب منزل

دستگیره های هوشمند از لحاظ نوع دسترسی شامل 3 مدل می باشند: رمز- کارت یا رمز-اثرانگشت و یا رمز-کارت-اثر انگشت

قفل های هوشمند دارای 2 مدل دستگیره می باشند: دستگیره هوشمند اهرمی – دستگیره هوشمند پول و پوش

دستگیره هوشمند اهرمی:

در ابتدای تولید قفل های هوشمند دستگیره های آن ها مشابه قفل های عادی درب طراحی شدند. بر روی برخی از مدل های قفل هوشمند اهرمی سنسور اثر انگشت نیز قرار گرفته است. برخی از مدل های پر فروش دستگیره هوشمند اهرمی شامل قفل هوشمند یال ydm3168,ydm4109  و قفل هوشمند سامسونگ shp-h30,shs-6020 می باشند.

دستگیره هوشمند پول و پوش:

نسل جدید دستگیره های هوشمند به شکل پول و پوش و یا فشاری-کششی تولید شدند. در این مدل دستگیره هوشمند شما تنها با یک مرحله درب را  باز می کنید ولی در دستگیره های اهرمی در 3 مرحله می باشد. در واقع بعد از وارد کردن رمز دستگیره را به داخل هل می دهید و درب برایتان باز می شود به همین سادگی. علاوه بر زیبایی که دستگیره هوشمند پول و پوش نسبت به مدل اهرمی دارد، امنیت بالاتری هم دارند.

برخی از مدل های پر فروش دستگیره هوشمند پول و پوش عبارت اند از: قفل های روک p241,p251,p231 – قفل های سامسونگ shp-dp728,shp-dr719,shp-dp808

دستگیره هوشمند

مزایای استفاده از دستگیره هوشمند درب

دستگیره های هوشمند دارای سیستم های امنیتی مانند سیستم ضد سرقت، ضد شوک و اعلان حریق هستند. اگر شخص سعی کند در را با استفاده از رمز عبور یا اثر انگشت غیر مجاز باز کند، زنگ هشدار دستگاه بلافاصله به صدا در می آید. ویژگی دیگر دستگیره هوشمند، سیستم ضد ضربه یا ضد شوک آن است. در این موارد اگر فردی بخواهد با اعمال شوک الکتریکی دستگیره درب جلو را غیرفعال کند، آژیر دستگاه به صدا در می آید. سایر مزایای دستگیره هوشمند عبارتند از:

قفل اتوماتیک:

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستین که وقتی از منزل خارج شدید یک دفعه یادتان میفتد که احتمالا درب را قفل نکردید، آپشن قفل اتوماتیک دستگیره هوشمند به دادتان می رسد :)

قفل کودک:

یک دکمه امنیتی است که روی قفل داخلی منزل تعبیه شده است. با فعال کردن این سیستم، اگر کودکتان به دستگیره درب آویزان شود، درب باز نمی شود. حتما برای باز شدن درب باید دکمه را فشار دهید و سپس دستگیره را به سمت پایین بکشید.

قفل کودک

تابع خیالی دستگیره هوشمند:

گاهی پیش میاد که هنگام ورود به منزل فرد دیگری هم با شماست که نمی خواهید متوجه رمز عبوریتان بشود. در این مواقع می توانید از تابع خیالی استفاده نمایید. بدین صورت که قبل و یا بعد از رمز خودتان یکسری اعداد تصادفی وارد می نمایید.

ساختار دستگیره هوشمند درب

دستگیره های هوشمند دارای دو قسمت هستند: قسمت سخت افزاری و نرم افزاری. جنس دستگیره هوشمند همان قسمت فیزیکی دستگیره است، یعنی قسمت های داخلی بدنه ، بدنه بیرونی ، قفل ، کلید اضطراری ، حسگر اثر انگشت و غیره هستند. منظور از نرم افزار دستگیره هوشمند عملکرد ذخیره و تجزیه و تحلیل اطلاعات ثبت شده و ورودی قفل که توسط برد الکترونیکی انجام می شود. اگر دو قسمت به خوبی و هماهنگ کار کنند ، عملکرد قفل مشکلی نخواهد داشت. نقص در هر یک از این بخش ها ممکن است عملکرد کل قفل را مختل کند.

چه قابلیت هایی را می توان به دستگیره هوشمند اضافه نمود؟

در زمان خرید دستگیره هوشمند می توانید یکسری موارد را به آن اضافه نمایید. یکی از این ویژگی های آپشنال، افزودن ریموت کنترل از راه دور به سیستم قفل هوشمند است که به کاربر اجازه می دهد در را از راه دور باز کند. شما می توانید با اضافه کردن کیت مخصوص دستگیره هوشمند خود را به خانه هوشمند نیز متصل کنید. از جمله ویژگی های دیگری که می توانید به قفل اضافه کنید شامل لوتوث ، کیت Z-Wave یا ZigBee و … می باشد.

دستگیره هوشمند پول و پوش

قیمت دستگیره هوشمند

ارزش یک محصول را تعداد روش های دسترسی و آپشن ها و مزازی آن مشخص می کند. متأسفانه وضعیت نامتعادل فعلی، تعیین قیمت ثابت را برای حداقل چند ماه غیرممکن کرده است. به همین دلیل است که ما تلاش خود را مضاعف کرده ایم تا بتوانیم این محصولات امنیتی را در اختیار همه اقشار جامعه قرار دهیم و مهم تر از همه، کمتر در معرض تغییرات قیمت باشیم. بنابراین ما دستگیره های با کیفیت را با قیمت بسیار مناسب وارد و به بازار عرضه کرده ایم.