حفظ امنیت در محل کار مهم ترین چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید. قفل الکترونیکی برای ادارات یکی از ابزارهای قدرتمند و مناسب محسوب می شود که می تواند جلوی خسارت های مختلف را بگیرد. دقت کنید که به طور کلی قفل الکترونیکی برای ادارات می بایست امنیت بالایی داشته باشد. یعنی از دانش و مهارت خاصی در ساخت این قفل ها استفاده شده باشد تا عملکرد کاملاً قابل قبول را فراهم سازد. در سال های اخیر قفل الکترونیکی هوشمند و دیجیتالی جای قفل های قدیمی را گرفته اند. ضریب ایمنی بالا برای این قفل ها سبب شده تا کسب و کار در بهترین شرایط دنبال شوند و خطر سرقت به حداقل برسد.

امنیت قفل الکترونیکی برای ادارات

برای خرید قفل الکترونیکی برای ادارات اولیه نکته ای که باید به آن توجه نمایید، امنیت است. به طور کلی یکی از ویژگی های جالبی که قفل الکترونیکی برای ادارات دارد، امکان کنترل از راه دور به واسطه فناوری های مجهز به وای فای است. این سیستم ها دارای نرم افزار مربوطه هستند به طوری که وقتی نرم افزار هوشمند قفل روی گوشی هوشمند نصب می شوند این اجازه به شما داده می شود که در هر نقطه از دنیا که هستید می توانید گوشی خود را مدیریت کنید و گزارش ورود و خروج را دریافت کنید.

قفل الکترونیکی برای ادارات به صورتی طراحی شده است که می تواند سبب محدودیت دسترسی برای اماکن حساس امنیتی و اتاق سرور و آزمایشگاه ها شود. همینطور به واسطه این قفل ها صدور مجوز دسترسی برای افراد نیز ارائه می شود. برای استفاده امنیتی از این قفل ها می بایست بتوانید اپ مخصوص را روی گوشی هوشمند یا لپ تاپ نصب نمایید. صاحبان کسب و کار با نصب این قفل ها بدون نیاز به حضور فیزیکی و از راه دور می توانند محیط را کنترل و مدیریت کنند بدون اینکه مشکلی ایجاد شود.

راهنمای خرید قفل الکترونیکی برای ادارات

قابلیت های قفل الکترونیکی برای ادارات

نکته بعدی در خرید قفل الکترونیکی برای ادارات این است که به قابلیت های آن دقت داشته باشید. قفل های دیجیتال هوشمند را می توان به انواع سیستم های هوشمند اداری وصل کرد و همینطور شرایط به شکلی است که می توان از امکانات آن بهره برد. این کار سبب افزایش امنیت محیط شده و در نهایت امکانات امنیتی را نیز بیشتر می کند. مثلاً یکی از قابلیت های مهم قفل الکترونیکی برای ادارات این است که در صورت ضربه و فشار زیاد و غیر متعارف زنگ هشدار مربوط سریعاً به صدا درآمده و به صاحب کسب و کار اعلام خطر می کند. این روال سبب می شود تا سارقین فرصت کافی برای سرقت نداشته باشند و به طور کلی ناکام باقی بمانند. پیام هشدار به بخش های مختلف اعم از اتاق نگهبانی، اداره پلیس و همینطور بخش مدیر ارسال می شود. برای افزایش ایمنی محیط کار بهتر است که قفل الکترونیکی برای ادارات به همراه دوربین های مدار بسته اجرا شوند.

زمانی که قفل الکترونیکی برای ادارات با سایر سیستم های هوشمند به صورت یکپارچه کار می کند می توان انتظار داشت که تطبیق شرایط محیطی به بهترین نحو صورت بگیرد و وضعیت باز و بسته شدن درب نیز مشخص شود. شرایط به این شکل است  که پس از خروج آخرین کارمند درب ورودی به صورت خودکار قفل می شود و زمانی که دستور از قفل هوشمند به کنترل پنل ارسال شد سیستم های گرمایشی و روشنایی نیز خاموش می شوند.

قفل الکترونیکی

فاکتورهای مهم در خرید قفل الکترونیکی برای ادارات

برای خرید قفل الکترونیکی برای ادارات باید به یک سری فاکتورها دقت کنید. گاه می بینید که قیمت قفل دیجیتال افزایش داشته است. دقت کنید که به طور کلی مدل های قفل دیجیتال متنوع هستند و هر یک خصوصیات و قابلیت های خاص خود را دارند. طول عمر باتری قفل الکترونیکی برای ادارات بسیار مهم است. یکی از عواملی که روی قیمت تاثیر گذار است، کیفیت و طول عمر باتری است. از سوی دیگر باید بررسی نمایید که امکان نصب قفل الکترونیکی بر روی انواع درب ها وجود دارد یا نه. معمولاً از درب های شیشه ای برای ادارات استفاده می شود و نیاز است که روال نصب قفل روی درب شیشه ای به درستی مشخص شده باشد. از سوی دیگر باید در نظر بگیرید که لایه پوششی مناسبی برای حفاظت از قفل اجرا شده است یا خیر. سیستم اعلام هشدار نیز باید کاملاً مکانیزه و با در نظر گرفتن سیستم های اجرایی مختلف صورت بگیرد.

خرید قفل الکترونیکی

سوالات رایج

علت گران بودن قفل الکترونیکی برای ادارات چیست؟

قیمت قفل الکترونیکی برای ادارات به نسبت قفل های منزل گرانتر است. این موضوع به دلیل سطح امنیت بالای این قفل ها است. دقت کنید که قفل های الکترونیکی به طور کلی بر اساس موقعیت ساخت دسته بندی می شوند و هر یک از مواد و متریال مخصوصی استفاده شده اند. از سوی دیگر گاه نیز دیده می شود که طرح و قابلیت های قفل الکترونیکی برای ادارات به نسبت گذشته تغییراتی داشته که سبب افزایش قیمت می شود. قیمت ها در چند سال اخیر دستخوش یک سری تغییرات بوده اند.

در خرید قفل الکترونیکی برای ادارات به چه مواردی دقت کنیم؟

اگر به دنبال خرید قفل الکترونیکی برای ادارات هستید، می بایست یک سری اصول مهم را ارزیابی کنید. روش های ورود و دسترسی قفل الکترونیکی بسیار مهم است. طراحی و شکل ظاهری قفل باید مناسب برای اداره باشد. میزان سطح امنیت قفل اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر برند و کشور سازنده نیز اهمیت زیادی دارد. خدمات و گارانتی بخش مهمی از خدمات قفل محسوب می شود. پروسه تعمیر و نگهداری نیز باید به دقت طی شود. یک سری ویژگی های مربوط به تکنولوژی و … نیز وجود دارد که باید بررسی نمایید.

جمع بندی

اگرچه قیمت قفل الکترونیکی برای ادارات افزایش داشته است اما هنوز هم بسیاری از برندها سعی می کنند این محصول را با تعرفه مناسب تری عرضه کنند. بررسی ها مشخص کرده است که قفل الکترونیکی در سال های اخیر با کیفیت خوبی عرضه می شوند و این موضوع خود سبب می شود که محصول ارزش اقتصادی بالایی داشته باشد و دوام آن نیز بسیار مناسب تر از قبل در نظر گرفته شود.