امان از درب‌های معمولی و قدیمی که گاه با یک ضربه ساده خراب شده و می‌شکنند. اگر شما هم امنیت درب ضد سرقت به نسبت درب‌های معمولی را بدانید، قطعاً به سراغ درب‌های ضد سرقت می‌روید.

امنیت درب ضد سرقت چقدر است؟

امنیت یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید مدنظر قرار بگیرد. حقیقت این است که معمولاً سرقت از منزل به نسبت سال‌های گذشته بیشتر شده است و این موضوع نیاز به درب ضد سرقت را بیشتر کرده است. نیاز به درهایی است که امنیت بالاتری داشته باشند و از نظر استحکام نیز بسیار قوی باشند. امنیت درب ضد سرقت به واسطه آزمایش‌های صورت گرفته و شرایطی که در تولید و اجرای آن دیده می‌شود روز به روز بیشتر خواهد شد.

امنیت درب ضد سرقت به صورتی است که در برابر هر نوع فشار و ضربه و یا دست‌کاری، ایمنی بالایی داشته و در نهایت سبب می‌شود تا سارقان ناکام بمانند.

برای اینکه امنیت درب ضد سرقت بهتر برای شما مشخص شود قصد داریم مقایسه‌ای بین امنیت درب ضد سرقت و درب‌های معمولی داشته باشیم.

قفل-دیجیتالی

  • دوام بیشتر درب ضد سرقت

متریال به کار برده شده در درب‌های ضد سرقت به قدری قوی است که به نسبت درب‌های معمولی دوام بیشتری دارد پس نگران هزینه زیادی که پرداخت می‌کنید، نباشید. به طور کلی درب‌های ضد سرقت از نظر ایمنی در وضعیت مناسبی قرار گرفته‌اند و دچار پوسیدگی و شکستگی نمی‌شوند.

  • وزن بیشتر

یکی از مزایای جالب که بخشی از امنیت درب ضد سرقت محسوب می‌شود، وزن بالای آن است، وزن بالای این درب‌ها سبب می‌شود تا سارقان نتوانند درب را جابجا کرده و منتقل سازند. دقت کنید که وزن بالا برای درب‌های ضد سرقت بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته و به واسطه کیفیتی که دارند ارزیابی می‌شود.

  • سیستم ضد حریق

در خصوص امنیت درب ضد سرقت باید به چند نکته مهم توجه کرد. نکته اول این است که این درب‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که دچار آتش سوزی نمی‌شوند و این موضوع به نوعی کیفیت بالای این درب‌ها را نشان می‌دهد.

  • لولا و قفل قسمت داخلی

معمولاً یک سارق برای ورود غیرمجاز به منزل، اولین کاری که انجام می‌دهد استفاده از اهرم‌ها و شکستن درب است. اما امنیت درب ضد سرقت به صورتی طراحی شده است که لولای آن توسط ابزار و ضربه شکسته نمی‌شود.

قفل ضد سرقت درب

دلیل بالا بودن امنیت درب ضد سرقت

بسیاری از افراد سؤال می‌کنند که چرا امنیت درب ضد سرقت تا این حد بالا است و در واقع چه عاملی باعث بالا بودن امنیت درب ضد سرقت می‌شود؟

در این راستا قصد داریم توضیحاتی در اختیار شما قرار دهیم. اولین و مهم‌ترین دلیل امنیت درب ضد سرقت، جنس درب ضد سرقت است. متریال فولاد و آهن و همین‌طور استیلی که برای این درب‌ها به کار گرفته می‌شود بسیار قدرتمند بوده و سبب می‌شود تا کیفیت درب بسیار بالا باشد.

مورد بعدی مربوط به قفل درب ضد سرقت است. قفلی که برای این درب‌ها استفاده می‌شود معمولاً جنس بسیار خوبی دارد. بیشترین سارقین درب تلاش می‌کنند تا قسمت قفل درب را تخریب نمایند و قفل فوق حرفه‌ای به کار برده شده در این درب‌ها سبب می‌شود تا خراب شدن آن به حداقل برسد. معمولاً برای امنیت درب ضد سرقت از قفل‌های دیجیتال استفاده می‌شود و یا قفل‌هایی که دارای کیفیت بسیار عالی هستند.

در بخش قبل نیز به وزن درب‌های ضد سرقت اشاره شد اما حال می‌خواهیم این موضوع را کمی دقیق‌تر بررسی کنیم. به طور کلی در درب‌های معمولی از ورق‌های فولاد نازک و همین‌طور آلیاژهای بسیار ضعیف استفاده می‌شود و در نهایت قیمت درب کاهش می‌یابد. وزن به کار برده شده برای درب‌های ضد سرقت بسیار مهم است و سنگین بودن وزن درب‌ها سبب می‌شود که امنیت آن نیز بیشتر شود. هرچه وزن درب بیشتر باشد به معنی مقاومت بیشتر آن در برابر ضربه خواهد بود و قطعاً امنیت بیشتری دارد. استفاده از ورق‌های فولادی باکیفیت سبب ماندگاری بالاتر این درب‌ها می‌شود.

بررسی امنیت درب ضد سرقت آژیر دار

شما می‌توانید از درب‌های ضد سرقت هشدار دهنده نیز استفاده نمایید. در تولید و اجرای این درب‌ها از آلارم هایی استفاده شده است به طوری که اگر امنیت زیر سؤال رود، آلارم مورد نظر به شخص اعلام می‌شود. مثلاً می‌توان سناریویی برای این درب‌ها تعریف کرد به صورتی که در زمان باز بودن درب و یا ایجاد فشار بر روی درب، آلارم مورد نظر به صدا درآید و صاحب منزل متوجه شود.

موضوع مهمی که می‌بایست مدنظر قرار دهید این است که معمولاً پیچ لولا می‌بایست یک نوع پیچ طولانی باشد که از باز کردن و جابجایی درب محافظت می‌کند. کسانی که اقدام به باز کردن پین‌های لولا می‌کنند، بی‌نتیجه خواهند ماند چون نوع لولای به کار برده شده در درب‌ها بسیار عالی بوده و سبب امنیت بالای درب می‌شود.

جنس لایه داخلی درب‌های ضد سرقت آژیر دار نیز معمولاً از فولاد بوده و همین‌طور یک لایه روکش از جنس فلز، شیشه و یا ام دی اف نیز روی آن به کار برده شده است که سبب کیفیت بیشتر کار می‌شود.

درب ضد سرقت معمولاً از چندین لایه تشکیل شده است و این لایه ها به مقاومت بیشتر درب کمک زیادی می‌کنند.

این درب‌ها تا حدودی عایق صوتی نیز هستند و از انتقال صدا و مزاحمت جلوگیری خواهند کرد. دقت کنید که عایق صوتی یا حرارتی از موارد مهمی است که برای امنیت درب ضد سرقت می‌بایست اجرا شود.

قفل دیجیتال ضد سرقت

سوالات متداول درباره امنیت درب ضد سرقت منزل

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت دربی است که به دلیل ساختاری که دارد نسبت به درب های معمولی در برابر تنش های خارجی مقاومت بیشتری داشته و در نتیجه امنیت آن بیشتر است.

چگونه می توان امنیت درب ضد سرقت ساختمان را افزایش داد؟

عوامل زیادی مانند نوع متریال، ساختار داخلی درب، قفل ها و لولاهای درب می توانند بر امنیت درب تأثیر بگذارند.

کلام آخر

برخی از درب‌های ضد سرقت هستند که امنیت بالایی دارند و با حفاظ مخصوصی اجرا شده‌اند. شما می‌توانید از درب‌هایی استفاده کنید که برای ساختمان‌ها و واحدهای آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کیفیت بی‌نظیری دارند.

امنیت درب ضد سرقت با حفاظ به نسبت مدل‌های معمولی بیشتر است. این موضوع سبب می‌شود تا احتمال باز کردن درب‌ها به حداقل برسد. به طور کلی درب‌های ضد سرقت از نظر مدل و سبک‌هایی که دارند دسته بندی می‌شوند و قیمت متنوعی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. این درب‌ها از نظر سبک اجرا نیز متفاوت هستند. تکنولوژی به کار برده شده برای این درب‌ها به صورتی است که می‌تواند انتخاب خوبی برای همه منازل باشد. برای سفارش دربهای ضد سرقت میتوانید سبک مورد نظر خود را اعلام کنید تا راهنماییهای لازم در اختیار شما قرار بگیرد.