اگر محیط کار یا محل زندگی شما به شکلی است که وضعیت دمایی نامناسبی دارد حتماً نگران تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند هستید! در این مقاله قصد داریم بگوییم که آیا دما روی قفل های هوشمند تاثیری می گذارد یا خیر.

تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند درجه یک

در صورتی که قفل دیجیتالی انتخابی شما درجه یک باشد یعنی جنس بدنه، مغزی داخلی و نوع متریالی که برای ساخت قفل استفاده شده است بسیار عالی در نظر گرفته شود می توان با خیال راحت کند که تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند صفر است! یعنی دمای بسیار گرم سبب ذوب شدن و خراب شدن ظاهر قفل و از کار افتادن آن نمی شود و همینطور وضعیت آب و هوای بسیار سرد نیز سبب خراب شدن قفل نخواهد شد و عملکرد آن را دچار مشکل نمی کند بنابراین این موضوع به نوبه خود اهمیت زیادی دارد و کمک می کند تا افراد با خیال راحت قفل هوشمند درجه یک با برند عالی را خریداری کنند. مبرهن است که قیمت قفل های درجه یک دیجیتال به نسبت قفل های دیگر گرانتر است چون نوع تکنولوژی به کار رفته و کیفیت اجرایی این قفل ها به صورتی است ک به ندرت دچار خرابی می شوند.

تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند درجه متوسط

اگر فکر می کنید وضعیت آب و هوایی منطقه ای که قرار است قفل هوشمند در آن اجرا شود چندان وخیم نیست یعنی شاید گرمای طاقت فرسا و حرارت بالا و یا سرمای شدید نیستید، نیازی به پرداخت هزینه برای خرید قفل دیجیتال درجه یک ندارید شما می توانید مدل هایی را انتخاب کنید که درجه متوسطی دارند و مشکلی در اجرا نخواهند داشت. تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند به طور کلی کم است و روی قفل هایی که از نظر بدنه و مغزی شرایط متوسطی دارند نیز مشکل ساز نخواهد بود.

از یاد نبرید که به طور کلی قفل های هوشمند درجه متوسط در چندین مدل بندی طراحی و عرضه شده اند، برخی از آنها بسیار با کیفیت هستند و برخی به شکل متفاوتی ارزیابی می شوند. یک نکته مهم دیگر این است که معمولاً قفل های هوشمندی که در بازار عرضه می شوند از درجه متوسط هستند مگر اینکه نیاز به اجرای قفل در محیط بسیار حساسی باشد و در این صورت مدل های درجه یک خریداری می شوند. از یاد نبرید که به طور کلی این قفل ها هم ساز و کار مناسبی دارند و هم به واسطه سطح اجرایی توانسته اند نیاز بسیاری از افرا را برطرف سازند.

تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند چینی

بسیاری از قفل های موجود در بازار از برند چینی هستند. این مدل های قفل دیجیتال از نظر عملکرد شرایط خاصی را دنبال می کنند و در نهایت سبب می شود که قفل کیفیت واقعی خود را نداشته باشد. به طور کلی برخی از قفل های چینی هستند که قیمتشان نسبتاً بالا است، دقت کنید که این قفل ها کیفیت خوبی دارند و می توان گفت که از نظر سبک اجرایی به چندین دسته تقسیم شده اند. این قفل ها به صورت ترکیبی طراحی شده اند و در نهایت شما می توانید مدلی که سازگارتر با پروژه است را انتخاب کنید.

نمی توان گفت که تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند چینی همیشه صفر است اما این تصور که فکر کنید این قفل های چینی به هیچ عنوان کیفیت ندارند هم اشتباه است و نباید چنین ایده ای در ذهن شما وجود داشته باشد. از یاد نبرید که قفل های چینی در بازار معمولاً ظاهری مشابه با قفل های لوکس با برندهای حرفه ای دارند و این موضوع شرایط را با مشکل روبرو می کند.

تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند ارزان قیمت

البته این تصور که فکر کنید قفل های هوشمندی که ارزان قیمت هستند به کل مناسب نیستند اشتباه است اما شاید کیفیت آنها به نسبت قفل های هوشمند دیگر بالا نباشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که قفل های هوشمند معمولاً در چندین دسته بندی اجرا می شوند. تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند ارزان قیمت یا درجه کیفیت پایین تا حدودی وجود دارد اما نمی توان گفت که دستگاه به کل زیر سوال می رود و عملکرد خود را از دست می دهد. مشخص شده است که در چند سال اخیر قفل های هوشمند در سبک و مدل های خاصی به بازار آمده اند و تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند مدل های متنوع باید بررسی شود.

چطور از تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند اطمینان حاصل کنیم؟

مکانیزمی که برای قفل های هوشمند به کار رفته است به شکلی است که معمولاً در برابر حرارت بالا و گرمای زیاد می تواند دوام خوبی داشته باشد اما اگر قرار باشد که دما بسیار بالا رفته و موجب ذوب شدن قفل شود قطعاً باید مشاوره های اولیه را پیش از سفارش و خرید به ثبت برسانید به این ترتیب خرید برای شما آسانتر می شود. از یاد نبرید که قفل های هوشمند هر یک از نظر سبک اجرایی و ظاهر با هم فرق دارند. برخی از آنها معمولاً کیفیت بالاتری دارند و بدنه اجرایی نیز وضعیت بسیار عالی خواهد داشت.

تاثیر دمای روی قفل های دیجیتال به نسبت قفل های مکانیکی و معمولی قدیمی کمتر است اما برندی که انتخاب می کنید نیز روی کیفیت نهایی کار تاثیر زیادی دارد. برخی از قفل ها دارای مکانیزم های دفع حرارت و سرما هستند به طوری که دمای بالا و پایین روی عملکرد تکنولوژی قفل ها تاثیر بدی نمی گذارد و مشکلساز نمی شود. اما برخی دیگر از قفل ها برای شرایط کاری عادی ساخته شده اند.

تاثیر دمای محیط روی قفل هوشمند نگران کننده نیست!

در ساخت قفل های دیجیتال از متریالی استفاده شده است تا دما روی آن تاثیر بدی نگذارد به این ترتیب محصولی که در نهایت به دست شما می رسد در برابر شرایط بد دمایی نیز دوام خوبی دارد. از یاد نبرید که بسیاری از قفل های هوشمند هستند که می توانند به شکل ایده آل طراحی شوند و البته که این قفل ها ساختاری قابل قبول دارند. شما می توانید در زمان خرید به این نکته دقت ویژه ای داشته باشید و البته که برند مورد نظر نیز در کیفیت نهایی محصول تاثیر زیادی دارد.