امروزه فناوری‌های جدید زندگی را آسان‌تر از گذشته کرده‌اند. قفل های هوشمند بدون کلید، سیستم های امنیتی و برنامه های جدید که امکان کنترل از راه دور همه دستگاه های خانه هوشمند را فراهم می کند. آنها نقش بسزایی در تسهیل امور روزمره و افزایش ایمنی زندگی و شغل ما داشته اند.
با دسترسی به Smart Lock، برای یافتن زنجیره کلید، مجبور نیستید از طریق جیب یا کیف خود شکایت کنید. در عوض، می توانید به راحتی با نزدیک شدن به ورودی ساختمان با اتصال کلید ورودی به گوشی هوشمند خود، در را باز کنید. با وجود تمام این امکانات، دستگاه هوشمند جدید دارای چند ایراد است.
یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن هنگام نصب قفل هوشمند با آن مواجه شوید پایان عمر باتری قفل دیجیتال است که به عنوان منبع تغذیه در این سیستم عمل می کند. سیستم های منبع تغذیه در قفل های دیجیتال مختلف با یکدیگر متفاوت هستند. اما چند گام ساده وجود دارد که می توانید برای اکثر این محصولات در هنگام از بین رفتن باتری انجام دهید.

شارژ قفل دیجیتال

چگونه می توان از قدرت باتری قفل دیجیتال مطلع شد؟

امروزه قفل های الکترونیکی به خصوص از نوع هوشمند آن طرفداران زیادی پیدا کرده است. زیرا استفاده از این وسایل بسیار راحت تر از قفل های مکانیکی است. در مقایسه با دردسر جمع آوری کلیدهای افتاده یا گم شده؛ دلیل موفقیت در فروش قفل های دیجیتال واضح است.
قفل های الکترونیکی بدون کلید بسیار قابل اعتماد و ایمن هستند. اما مانند هر دستگاه دیگری که با باتری کار می کند، در نهایت به نقطه ای می رسد که شارژ باتری تمام می شود. خوشبختانه قفل های مدرن امروزی به گونه ای طراحی شده اند که هر بار استفاده از آن ها به انرژی بسیار کمی نیاز دارند.
در واقع، اکثر سیستم های ورود بدون کلید می توانند بین 3 تا 5 سال با همان باتری نصب شده در کارخانه کار کنند. علاوه بر این اکثر قفل‌های دیجیتال، چه نوع قفل درب هوشمند و چه از راه دور، دارای چراغ نشانگر عمر باتری کم یا زنگ هشداری هستند که در صورت کم شدن باتری به شما هشدار می‌دهد.
اگر قفلی که می خواهید بخرید برنامه خاصی دارد با استفاده از این نرم افزار می توانید بدانید که چه زمانی باتری نیاز به تعویض دارد. در نهایت اگر قفل مورد نظر شما ویژگی های زیر را ندارد; به دلیل عملکرد کند می توانید متوجه عمر باتری دستگاه خود شوید.

اگر باتری قفل دیجیتال تمام شود چه باید کرد

نحوه تعویض باتری در قفل های دیجیتال

اگرچه محصولات مختلفی که به عنوان قفل دیجیتال توسط سازندگان مختلف به بازار عرضه می شوند مکانیسم عملکرد آنها متفاوت است. با این حال، اکثر آنها روش تعویض باتری یکسانی دارند. تنها ابزاری که برای این کار نیاز دارید یک پیچ گوشتی معمولی است. در اکثر مدل ها، محفظه باتری در داخل درب قفل قرار دارد.
بنابراین، در مرحله اول، باید پیچ‌های نگهدارنده درب باتری را باز کنید. پس از باز کردن درپوش و شناسایی نوع منبع تغذیه مورد نیاز، باتری های مرده را جدا کرده و با باتری های جدید جایگزین کنید.
پس از تعویض باتری، درپوش را در جای خود قرار دهید و به سفت کردن پیچ ها ادامه دهید. سپس آخرین مرحله این است که عملکرد قفل جدید و قدرت باتری را با باز و بسته کردن درها آزمایش کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند. اگر می خواهید این کار را انجام دهید، بدون اینکه در را ببندید. عملکرد کارت را چندین بار تست کنید.

پس از نصب قفل، حتما دفترچه راهنمای موجود در جعبه محصول را مطالعه کنید. در این راهنما نحوه استفاده از سیستم و پاسخ به سوالات مهم از جمله اینکه چه نوع باتری برای قفل دیجیتال مناسب است؟ او توضیح داد. حتماً این راهنما را به طور کامل بخوانید تا بدانید وقتی عمر باتری تمام شده و دسترسی شما به داخل خانه محدود است، دقیقاً چه کاری باید انجام دهید.
بسیاری از قفل های دیجیتالی موجود در بازار راه حل های ساده ای برای باز کردن درب هنگام اتمام باتری دارند. این راه حل ها به شما این امکان را می دهد که در صورت از بین رفتن باتری، بدون به خطر انداختن سیستم امنیتی به خانه خود دسترسی داشته باشید.

اگر باتری قفل کاملاً تمام شده است چگونه در را باز کنیم؟

گاهی برخی از کاربران با وجود سیستم های هشدار هوشمند ایجاد شده برای این قفل ها؛ آنها با مشکل تخلیه کامل باتری مواجه هستند. به طوری که قفل حتی به آرامی واکنش نشان نمی دهد. در ادامه سه راه حل در صورت خالی شدن کامل باتری و عدم تعویض فوری باتری ها را توضیح داده ایم. می توانید آنها را امتحان کنید.

استفاده از کلید مکانیکی

اکثر قفل های دیجیتال مجهز به کلید مکانیکی هستند که در صورت قطع برق می تواند درب را باز کند.

پشتیبان گیری موبایل

در حال حاضر بسیاری از قفل های هوشمند قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارند و برنامه ویژه ای برای آن ها ساخته شده است. این قابلیت به شما امکان می دهد از طریق تلفن همراه خود به سیستم قفل دسترسی داشته باشید. در این صورت، اگر از خانه دور هستید و متوجه شدید که قفل فقط یک بار به باتری دسترسی دارد تا آن را باز کند. می توانید با دستگاه تلفن همراه خود سیستم را غیرفعال کنید تا بتوانید هنگام بازگشت به خانه در را با همان قدرت باز کنید.

لغو سیستم اضطراری قفل

اکثر قفل های دیجیتال دارای سیستم هایی هستند که به شما امکان می دهد سیستم امنیتی قفل را دور زده و بدون به صدا درآوردن زنگ دستگاه وارد خانه خود شوید. برای آشنایی با این روش دسترسی، باید دفترچه راهنمای محصول را بخوانید و به دنبال اطلاعاتی در مورد گزینه لغو دستی باشید.
با فعال کردن این گزینه می توانید وارد خانه شوید. تقریباً همه مدل ها مجهز به قابلیتی هستند که به کاربر اجازه می دهد در صورت قطع برق یا خرابی دستگاه قفل دستگاه را باز کند. باز کردن قفل اضطراری معمولا آخرین چیزی است که باید در صورت تمام شدن باتری امتحان کنید.

باتری قفل دیحیتال

امنیت خانه با قفل دیجیتال و هوشمند

قفل های دیجیتال یک راه عالی برای محافظت از خانه شما هستند. استفاده از این محصولات آسان است و محافظت بیشتری به خانه می بخشد. همچنین استفاده از هر نوع قفل دیجیتال از جمله قفل Club Locker شما را از دردسر حمل کلیدهای بزرگ و حجیم رها می کند.
فقط باید وقت بگذارید و ترتیب سیستم این قفل ها را بررسی کنید و از اسکنر یا صفحه کلید آن به درستی مراقبت کنید. با وجود طراحی دقیق این قفل ها، معمولاً نیازی نیست نگران عمر باتری، تمام شدن شارژ یا ماندن پشت در باشید.
علاوه بر همه اینها، بازرسی و سرویس منظم قفل توسط نصاب مورد تایید کارخانه اطمینان حاصل می کند که باتری ها همچنان برق دارند و زنگ پایان به درستی کار می کند.