قفل کارتی مناسب کارخانه یکی از پرکاربردترین وسایل در جامعه است. و هدف از ساخت قفل کارتی مناسب کارخانه افزایش امنیت ساختمان های مختلف و جلوگیری از ورود غیر مجاز می باشد. قفل ها با توجه به استفاده های متفاوتی که از آنها می شود انواع مختلفی دارند.

بطور کلی قفل ها را به دو دسته مکانیکی و دیجیتالی می توان تقسیم نمود. در این مطلب بنا داریم تا به مقایسه قفل مکانیکی و قفل کارتی بپردازیم.

اگر برای انتخاب و خرید قفل کارتی مناسب کارخانه هنوز نمی دانید بهترین انتخاب کدام است، با دانستن مزایا و معایب هرکدام از قفل ها و مقایسه قفل مکانیکی و قفل کارتی می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

ویژگی های قفل مکانیکی

پیش از اینکه قفل کارتی مناسب کارخانه را بشناسید، بدانید که قفل مکانیکی به همان قفل های قدیمی گفته می شود که با کلید باز می‌شوند و به دلیل قیمت پایینی که دارند، همیشه مورد استقبال جامعه قرار داشته اند.مهمترین مشکلی که قفل های مکانیکی دارند و در قفل کارتی مناسب کارخانه  دیده نمی شود، استفاده از کلید می باشد. زیرا کلید معایب مختلفی مانند:

احتمال گم شدن، امکان کپی کردن و امنیت کم، حجیم بودن دسته کلید و جابجایی سخت آن، احتمال جا گذاشتن کلید و پشت درب ماندن و… را دارد. ضمن اینکه اگر کلید قفل مکانیکی گم شود احتمالا مجبور خواهید شد که قفل را کاملا تعویض نمایید.

و همچنین در صورت شکستن و یا آسیب دیدن کلید باید به قفل و کلید سازی مراجعه نمایید. اما برای قفل دیجیتال مناسب کارخانه چنین سیستمی دیده نمی شود. برای باز کردن قفل های دیجیتالی کارتی  روش های متعددی وجود دارد و این باعث کم شدن امنیت آنها و راحت تر شدن کار سارقین می شود.

انتخاب قفل کارتی مناسب کارخانه

ویژگی های قفل کارتی مناسب کارخانه

کدهای دیجیتال دارای چند نوع می باشند:

  • قفل دیجیتال مناسب کارخانه ساده که تنها با وارد کردن رمز ورود این قفل را می توانید باز کنید.
  • قفل کارتی مناسب کارخانه که باز کردن آنها به وسیله یک کارت انجام میگیرد.
  • قفل دیجیتال مجهز به سنسور اثر انگشت که با وارد کردن اثر انگشت معتبر قفل باز میشود.

قفل کارتی مناسب کارخانه امنیت بسیار بالایی دارند بعنوان قفل ضد سرقت استفاده می شوند و همچنین استفاده از آنها، هنگام باز کردن درب راحت و سریع می باشد. قفل کارتی مناسب کارخانه بر روی انواع درب های مختلف مانند چوبی شیشه ای فلزی و… قابل نصب هستند. برای استفاده از آنها می توانید از رمز ۴ تا ۱۲ رقمی قفل دیجیتال را به خاطر سپرده و تنها با وارد کردن آن درب را باز کنید.

اما اگر نگران فراموش شدن رمز هستید، می‌توانید از قفل کارتی مناسب کارخانه استفاده کنید. جالب است بدانید که می توانید کارت مخصوص را نیز به عنوان کارتی برای باز کردن قفل استفاده نمایید.

ضمن اینکه اگر کارت قفل کارتی مناسب کارخانه قبلی خود را گم کردید کافی است آن را سوزانده و برای قفل دیجیتالی خود یک کارت جدید تعریف کنید. و با توجه به مورد نیاز نبودن کلید در آن، دیگر نگرانی گم شدن کلید را نخواهید داشت.

برای اکثر این قفل ها می‌توان یک هشدار تنظیم کرد تا در شرایط غیر عادی ساکنین منزل را آگاه نماید. این هشدار در مواقعی مانند حریق یا سرقت به صدا در می آید و اهالی خانه را خبردار می کند.

قفل کارتی مناسب کارخانه

مقایسه قفل مکانیکی و قفل کارتی کارخانه

اگر بخواهیم از لحاظ امنیت، مقایسه قفل مکانیکی و قفل کارتی مناسب کارخانه را انجام دهیم، می شود گفت، قفل های مکانیکی به دلیل وجود داشتن روش های متفاوت برای باز کردن آن ها، در مقایسه با قفل های دیجیتالی از امنیت کمتری برخوردار هستند. در قفل کارتی ورود مجاز تنها با رمز کارت یا اثر انگشت باز می‌شود و سارقین نمی توانند با وارد کردن چند باره رمز قفل، آن را باز کنند زیرا حافظه قفل می تواند متوجه دستکاری اشخاص غیر مجاز شود.

 از لحاظ هزینه پرداختی قفل کارتی مناسب کارخانه به دلیل امکانات بسیار بیشتر و امنیت بالاتر، نسبت به قفل های مکانیکی گران تر هستند.

در مورد آسان بودن استفاده، باید گفت، استفاده از قفل کارتی مناسب کارخانه راحت تر بوده و معایبی که قفل های مکانیکی دارند مانند گم شدن یا شکستن کلید و.. را ندارد. و در هنگام استفاده از آنها دیگر نگرانی گم شدن کلید و پشت در ماندن را نخواهید داشت.

آیا قفل کارتی مناسب کارخانه با هر کارتی باز میشوند؟

برای باز کردن قفل کارتی مناسب کارخانه از انواع کارت‌های key tag، smart card , rfid می‌توانید استفاده کنید. با خرید هر قفل کارتی دو عدد کارت  key tag به صورت پیش فرض روی قفل‌ها به شما تعلق می‌گیرد. از جمله مزایای این قفل هوشمند می‌توان به سیستم رمز دوبل، سیستم حریم خصوصی و آلارم های هشدار اعلان حریق، سرقت و … اشاره کرد

برترین مزایای قفل کارتی مناسب کارخانه

۱-  قفل کارتی مناسب کارخانه به راحتی و در عرض چنـد ثانیه می‌توانید کارت گم شده این قفل ها را از کار بیندازید.

۲- قفل دیجیتال، درب را به صورت خودکار بعد از ۲ ثانیه قفل میکند.

۳- کلیدهای لمسی و کارت‌های قفل کارتی بسیار سبک و کوچک هستند. حمل آن‌ها مانند دسته کلیدهای حجیم و سنگین، با ناراحتی کاربر همراه نیست.

۴- علاوه بر دو کارت در قفل کارتی مناسب کارخانه برای باز کردن درب ها میتوانید از اثرانگشت خود و یا از رمزعبور نیز استفاده کنید.

۵- قفل کارتی مناسب کارخانه مجهز به سیستم آلارم ضد حریق، ضد شوک، ضد سرقت و ضد هک می باشد.

۶- دارا بودن قابلیت قفل کودک.

انتخاب قفل کارتی مناسب

آپشن های شگفت انگیز قفل کارتی!

بیشتر قفل های کارتی دیجیتال درب با شناسایی کارت RFID باز می‌شود. با استفاده از قفل کارتی به آسانی می‌توان ورود و خروج افراد را حتی از راه دور با استفاده از آپشن بلوتوث و یا اینترنت به صورت آنلاین  از طریق گوشی های هوشمند خود کنترل کرده و از ورود و خروج افراد غیرمجاز و مشکوک به محل کار و یا منزل خودتان جلوگیری نمایید.

قفل کارتی هوشمند یکی از آسان ترین و ساده ترین روش‌های کنترل ورود و خروج است.

امنیت و آسایش شما با چشمی های دیجیتال !

چشمی دیجیتال، یک چشم و گوش اضافه مورد نیاز برای محافظت از کارخانه شماست. اگر می خواهید همیشه متوجه شوید که چه کسی پشت درب منزل شما بوده است، (حتی زمانی که در کارخانه نیستید) می توانید از یک چشمی دیجیتال به همراه قفل کارتی استفاده نمایید.

قفل کارتی مناسب کارخانه دارای قابلیت قفل کودک هستند که مانع از خروج ناگهانی و امنیت بیشتر کودکان می شود. این قفل الکترونیک مجهز به قفل اتوماتیک بوده که بعد از خروج افراد به صورت خودکار، بسته می شوند. دستگیره های هوشمند مجهز به سیستم ضد سرقت و ضد حریق نیز می باشند. در صورتی که افراد غیرمجاز بخواهند از طریق اثرانگشت و یا رمز غیر مجاز وارد شوند، سیستم هشدار دستگاه را فعال خواهد شد.

قفل کارتی مناسب کارخانه مجهز به سیستم ضد‌شوک است که در صورت وارد شدن شوک الکتریکی به دستگاه، آلارم دستگاه به صدا در می‌آید و درب بصورت خودکار برای چند دقیقه قفل می‌شود.

سیستم تاچ این قفل الکترونیکی به گردش خون حساس است. چنانچه اثر انگشت را به عنوان رمز عبور تعریف کنیم، فقط در صورت زنده بودن و گردش خون درب باز می‌شود.