انتخاب رمز مناسب برای قفل رمزی حائز اهمیت است. چرا که این کار به امنیت هر چه بیشتر منزل و محل کار شما کمک می کند. البته در کنار این راهکارها در مورد ورود ایمن رمز در قفل های دیجیتال آپشن هایی تعبیه شده است. یک قفل رمزی قابلیت هایی دارد که می تواند کلیه نقایص کنترلی و امنیتی دستگیره معمولی را پوشش دهد. بعلاوه قفل هوشمند دسترسی های جایگزین کلید مکانیکی را به کاربر می دهد. این دسترسی ها چالش های حمل و گم کردن کلیدهای مکانیکی را نخواهند داشت. یکی از این دسترسی ها رمز است که در این مقاله بیشتر به نحوه انتخاب آن می پردازیم. همچنین چند قفل رمزی با کیفیت را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

چه رمزهایی را انتخاب نکنیم

برای انتخاب رمز در قفل رمزی سعی کنید رمزهایی که امکان حدس بیشتری دارند را انتخاب نکنید. از جمله این گونه رمزها می توان به انتخاب اعداد ساده به صورت پشت سر هم اشاره کرد. شماره موبایل و کد ملی شما نیز گزینه های خوبی برای دسترسی رمز نخواهند بود. در واقع رمز را به گونه ای انتخاب کنید که حتی در صورتی که به کیف پول شما دسترسی پیدا کردند امکان باز کردن قفل رمزی نباشد. شماره پلاک ماشین نیز از گروه رمزهای غیر ایمن در قفل دیجیتال هستند. سعی کنید از تعداد کاراکتر بیشتری در محدوده رمز قفل استفاده کنید و از انتخاب رمزهای چهار رقمی خودداری نمایید.

قفل رمزی

آپشن های ورود ایمن رمز

به طور کلی در قفل رمزی بسته به برندهای موجود در بازار آپشن هایی جهت ورود ایمن رمز وجود دارند. به طور مثال در قفل های سامسونگ نمایش تصادفی جای اعداد را داریم. در این صورت برای هر کاربر جای اعداد به شکل متفاوتی نمایش داده می شود. هدف از این قابلیت عدم توانایی حدس رمز از روی جای انگشت کاربر اصلی است. در قفل رمزی تابع خیالی ورود رمز به کاربران پیشنهاد داده می شود. شما می توانید تعدادی کاراکتر عددی غیر واقعی قبل و یا بعد از رمز اصلی وارد کنید. در اینصورت نیز دیگران نمی توانند به رمز اصلی شما پی ببرند. استفاده از دسترسی دوبل امنیتی راهکار بسیار مناسبی برای ورود ایمن تر در قفل دیجیتال است. در این مورد برای باز کردن قفل شرط ورود همزمان دو دسترسی را می گذارید مانند رمز و کارت.

قفل را ریست کنید

توجه داشته باشید وقتی نصاب برای نصب قفل رمزی به منزل شما می آید پس از رفتن او حتماً یک بار قفل را ریست کنید. چرا که نصاب برای آموزش کار با قفل رمزی ممکن است دسترسی خود را تعریف کرده باشد. با ریست کردن قفل دیجیتال کلیه دسترسی های تعریف شده غیر فعال می شوند و می توانید دسترسی ها را از نو تعریف کنید. توجه داشته باشید تگ های rfid را نیز طبق فاکتور شمرده و از نصاب تحویل بگیرید.

تعریف رمز در قفل یال و سامسونگ

تعریف دسترسی های قفل رمزی یال با سامسونگ در سطوح دسترسی های آن است. شما در قفل های یال یک رمز ادمین دارید که در صورت تعریف دسترسی ها با آن به هر کاربر یک کد تعلق می گیرد. بنابراین زمانیکه بخواهید دسترسی آن کاربر به خصوص را حذف کنید کافیست به صورت تکی کد او را حذف نمایید. در مورد قفل های سامسونگ به این شکل نخواهد بود. در واقع برای حذف یک کد کاربری می بایست کلیه کاربران را از نو تعریف نمایید.

قفل رمزی DP728 سامسونگ

قفل پول و پوش DP728 از مدل های پر طرفدار قفل دیجیتال در برند سامسونگ است. این قفل دسترسی های فول آپشن دارد و برای باز کردن درب در محل نصب قفل ریموت را پیشنهاد می دهد. به طور کلی در تمامی قفل های سامسونگ اپلیکیشن تنها روی برخی از گوشی های هوشمند فعال است. در صورت فعال بودن اپلیکیشن قفل امکان باز کردن درب از راه دور نیز برایتان وجود دارد. نمایش تصادفی اعداد و سنسور IR از دیگر آپشن های این قفل است. قفل DP728 دارای مغزی هوشمند می باشد و با بستن درب به طور خودکار قفل می شود.

قفل رمزی DP728 سامسونگ

قفل هوشمند 4109 یال

قفل های یال چندین سال متمادی در لیست برترین قفل های دیجیتال جهان می باشند و تحت لیسانس ASSA ABLOY سوئد هستند. قفل رمزی 4109 یال دارای آپشن قفل کودک است که با فعال کردن آن از خروج کودک از خانه جلوگیری می شود. قفل اتوماتیک و تابع خیالی ورود رمز نیز از آپشن های این قفل است. گزارشگیری در قفل 4109 به کاربر امکان ثبت آمار ترددها را می دهد. بعلاوه می توانید از طریق آن روی دسترسی های کاربران عادی محدودیت زمانی ایجاد کنید. اپلیکیشن این قفل به شما امکان باز کردن درب از راه دور را می دهد.

قفل هوشمند 4109 یال

قفل DR719 سامسونگ

قفل تمام اتوماتیک DR719 سامسونگ قفل رمزی است که برای باز کردن نیازی به استفاده از دستگیره ندارد. دسترسی های این قفل فول آپشن هستند و دارای قفل اتوماتیک نیز می باشند. قفل رمزی DR719 به ریموت و آیفون تصویری متصل می شود و کلیه آلارم های امنیتی را نیز دارد. اگر اپلیکیشن آن روی گوشی شما فعال باشد این آلارم ها را نمایش می دهد. در صورت عدم توجه به آلارم اتمام باتری منبع تغذیه این قفل رمزی به کمک شما می آید.

قفل رمزی سامسونگ

قفل رمزی 3168 یال

تنها قفل ضد آب موجود در ایران قفل 3168 یال است که از متریال محکمی ساخته شده است. این قفل را به راحتی می توانید در مناطق شرجی نصب کنید چرا که برد آن در برابر رطوبت مقاوم است. قفل 3168 دارای قفل کودک و قفل اتوماتیک است و مانند سایر قفل های یال قابلیت گزارشگیری نیز دارد. اتصال به ریموت و آیفون و باز کردن درب از راه دور از دیگر آپشن های این قفل ایتالیایی هستند.

قفل کودک

برای مشاهده محصولات در اینستاگرام شرکت بارمان کلیک نمایید.